Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 120


205 raspunsuri la acest subiect

#21
sabymary

sabymary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 30 octombrie 2015 - 17:13

Astăzi am fost la Kaali pt a doua eco. Din pacate, o singura inimioara bate, fratiorul /surioara s-a oprit in evolutie.

M-am intristat, dar m-am si bucurat pt ca unul din ei este bine. Are 8 saptamani si 17 mm, iar dr. Lesko mi-a spus ca e f bine, insa pana nu ma vad trecuta macar de trimestrul I nu ma pot linisti complet.

Hey Corinka ma bucur pentru tine, ai sa vezi ca va fi bine... nu a fost sa fie gemeni...dar cel ramas este un bebelus mult dorit si care o sa se nasca la termen fara  probleme. Te pup 



#22
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 30 octombrie 2015 - 19:08

    Hello gagici!

    Am tras chiulul,fara voia mea...am plecat azi sa ajutam niste prieteni,vorba vine,ca sotulica mi-a facut surpriza de a ma duce la pescuit,undeva mai departe,unde avem de obicei captura buna.Azi a fost mai slabut,dar pt o zi de toamna tarzie eu zic ca a fost ok,peste 3kg de caras si somotei.Apa era ff scazuta,max 30cm,dar am profitat de soare,liniste si de compania sotului.

    Corinka sarcina usoara si la termen,D-zeu are un plan pt fiecare,asa ca nu te intrista.

    Marushelu te asteptam cu vesti si aici,daca ai revenit.

    Apropo,curatenie nu-mi place sa fac,dar imi place curatenia...asa ca neavand pe cine sa deleg pt asta,musai sa fac operatiunea.

    Va pup si o seara faina dragelor!



#23
nicol19

nicol19

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 30 octombrie 2015 - 23:05

Buna seara babutelor.Sa stiti ca va citesc in fiecare zi dar nu scriu.Eu apar pe aici doar cand am vreo indoiala.Tocmai am vorbit cu o fata care a facut fiv la acelasi spital unde o sa fac si eu.Mi-a spus ca dupa punctie a 3a zi i-au facut transferul.Embrionii ei erau de 3 zile? Ziua 1 a embrionilor e ziua punctiei?



#24
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 31 octombrie 2015 - 00:32

Corinka sarcina usoara si sa va bucurati de bebelus!

 

Nicol eu stiu ca ziua punctiei nu se numara



#25
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 31 octombrie 2015 - 08:41

Nici doctorul meu nu numără ziua puncției. Noi am transferat blastocişti în ziua 5, în condițiile în care puncția a avut loc miercuri, iar transferul, luni.

Vă multumesc pentru urări, fetelor. Să vă ajute Dumnezeu pe toate, dăruindu-vă bebei sănătoşi!


Editat de corinka, 31 octombrie 2015 - 08:42 .


#26
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 31 octombrie 2015 - 11:17

Buna dimineata [flo2]

Ziua punctiei este z0.



#27
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 31 octombrie 2015 - 11:17

    Hello gagici!

    Nicol ziua punctiei e z0,se face transfer si de z1,2,3,5 depinde de clinica si de cat de personalizat e tratamentul.Gabyv a facut transfer de z1,de pronuclei mai exact ca abia atunci ar fii inceput dezvoltarea embrionilor.

    Un we minunat si plin de soare tuturor!Va pup



#28
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 31 octombrie 2015 - 13:07

Fetele,am facut acum cat va timp vieremia la sp.de infectioase si am mers cu rezultatul la dr infectionist,el mia zis cai buna,analiza nu era in cercuita,ieri am mers la un gastoenterlog si mia zis ca nui bun rezultatul,si ma chemat luni so repet,voi ce stiti o analiza daca rezultatul nui bun scrie pe buletinul de analiza,am intrat si pe net si tot asa pare cai buna.



#29
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 31 octombrie 2015 - 14:26

Mititica de obicei, daca rezultatul se incadreaza in valorile de referinta ale laboratorului, este ok. DAR uneori, in raport cu alte anlize si tinand cont de intregul context medical, daca valoarea tinde fie catre limita minima, fie catre cea maxima, poate fi un semnal de alarma.



#30
sabymary

sabymary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 31 octombrie 2015 - 17:08

Fetelor sunt trista...nu prea as sti sa va zic motivul insa asta simt. Am fost ieri la doctorul de la mine din oras dupa a 4a zi de stimulare cu puregon si am 9 foliculi, unul deja are 22 mm.Cand am sunat dr de la Iasi mi-a zis sa continuui cu tratamentul si din pacate pe asta de 22 il vom pierde. Ma simt trista pentru ca am senzatia ca-s prea putini foliculi si mi-e frica tare ca nu o sa am nici de transfer, nu mai zic de criogenare.Ce parere aveti dragele mele?




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -