Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 120


205 raspunsuri la acest subiect

#11
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 29 octombrie 2015 - 01:11

Dea sincer nu cred ca as suporta toanele soacrei, dar daca nu ai ce face, trebuie sa le suporti. Sau poate mai are si alti copii si ar putea sa mai stea si pe la ei, zic si eu. 

 

Eu zic ca indiferent daca iti place sau nu ceea ce faci, daca faci esti harnica. Uite de ex eu chiar nu sunt harnica ca nu am timpul necesar, dar nici nu m-as omori cu treaba daca as avea timp :))), dar nici sa imi faca altcineva curatenie de ex nu imi place. Eu ajung acasa la ora 1-2 noaptea, uneori si mai tarziu, si ce sa fac cand ajung acasa? Ma spal si ma bag la culcare si dimineata o iau iar de la capat. Si uite asa cu chiu cu vai reusesc in weekend sa fac cateceva. Noroc ca am pe cineva care face grosul curateniei, iar mie imi ramane foarte putin de facut.



#12
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 29 octombrie 2015 - 14:04

DEA,esti foarte harnicuta felicitari,si tare ascultatoare fetele ca numai fumeaza felicitari,sa apara  bebeii multii!!!!!!



#13
sabymary

sabymary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 29 octombrie 2015 - 16:09

bravo m3ryro pentru  efort...te apreciez....din pacate eu nu fac nimic..nici sport, nici dieta si mai iau si hormoni acum pt bebe..sper sa nu ajung  patrata...desi am sanse :(



#14
sabymary

sabymary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 29 octombrie 2015 - 16:13

Dea... chiar ca esti harnicuta....daca gradina e mare...clar e un chin..spor la trebusoara!!!



#15
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 29 octombrie 2015 - 19:47

   Va multumesc fete dragi de apreciere,dar m-ati facut sa ma simt aiurea.Eu nu am un real-job,am avut...dar acum e in declin.Din gradina(e intr'adevar mare,2000mp) dar doar din 1000mp ne asiguram hrana,ca ceilalti 1000mp avem pomi si lucerna.Asa ca daca as avea si-un job sigur nu as mai fii harnica.De obicei batranii casei se ocupa de gradina,casa,animale...dar daca noi nu avem decat pe socrela(si ea a trecut de o varsta) musai sa ne ocupam noi.E multa munca fizica,dar se merita ma gandesc.La cat cheltuim pe hrana lunar totusi eu zic ca si asta e un venit,mai ales ca producem natural,fara chimicale...altii dau bani grei pe asta.Ca sa nu mai zic ca nici nu am nevoie de sala atunci:))).O seara faina dragelor,eu ma bag la somn,ca azinoapte am dormit fff rau.Va pup



#16
sabymary

sabymary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 29 octombrie 2015 - 23:27

Dea nu ai de ce sa te simti aiurea, esti de apreciat. Eu munca asta o fac in general toamna  la bunici ( cules struguri, porumb..etc) si crede-ma ca dupa am nevoie de cel putin o luna de refacere.Iar primavara o iau de la capat cu rasadurile de pus in pamant.

Eu ii mai ajut pe ai mei  cand si cand ,insa singura nu m-as descurca nici daca nu as avea job. 

Noapte buna, dragele mele!



#17
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 29 octombrie 2015 - 23:35

De méritât se mérita sa muncesti pamantul Dea, ca ai hrana cat de cat mai naturala ca a noastra, ca noi si daca cumparam bio cumparam degeaba, ca e bio doar pe eticheta.

 

Sabymary eu deja am luat prea multe kg dupa doua FIV-uri. Dupa primul FIV deja luasem ceva kg, dar stiam ca vreau sa il fac pe al doilea si tot citisem ca, curele de slabire afecteaza si calitatea ovocitelor si m-am lasat pagubasa. Acum vreau sa il fac pe al 3-lea dar daca nu incerc sa mai dau jos din ce am acumulat mi-e frica pe urma sa nu fie prea tarziu si sa nu mai pot slabi. Asa ca imi asum un risc cu dieta asta ... dar totusi ma gandesc ca toate legumele si fructele din sucuri nu au cum sa fac chiar asa de rau. Foame nu imi este absolut deloc si sunt in a 3-a zi de dieta, doar pofta cateodata, dar imi trece. Am deja 2 kg date jos

 

Va pup



#18
annutza0

annutza0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 30 octombrie 2015 - 00:36

Bravo Dea! Nici eu nu sunt in stare sa fac mare lucru prin gradina alor mei, care s-au mutat la casa de cativa ani. Dupa ce scot buruienile o zi...sunt varza pe urma, desi fac si sala...dar sportul asta cu buruienile ma da gata:)))))).

Am incercat si noi tot felul de experimente...sa punem legume, etc...pana la urma am ajuns la iarba:))) si pomi. 



#19
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 30 octombrie 2015 - 15:59

Astăzi am fost la Kaali pt a doua eco. Din pacate, o singura inimioara bate, fratiorul /surioara s-a oprit in evolutie.

M-am intristat, dar m-am si bucurat pt ca unul din ei este bine. Are 8 saptamani si 17 mm, iar dr. Lesko mi-a spus ca e f bine, insa pana nu ma vad trecuta macar de trimestrul I nu ma pot linisti complet.



#20
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 30 octombrie 2015 - 16:03

Dea si alte fete harnice care sunteti asa gospodine, aveti toata admiratia mea.

Eu sunt o lenesa. Adica la serviciu lucrez f mult, niciodata n-am fugit de munca, dar cand vine vorba de gatit si curatenie, sunt o mare lenesa.

Noroc cu sotul, care ma ajuta, iar de cand sunt insarcinata, am o scuza, asa ca gateste numai el mai nou.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -