Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iulie 2016 (Stelute de Iulie 2016)

iulie 2016 gravida sarcina bebe

617 raspunsuri la acest subiect

#21
pissy_96

pissy_96
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 17:14

Buna fetelor si eu am aflat acum o săptămână ca sunt insarcinata am 7 sapt si 5 zile e a doua sarcina mai am o fetita de 1 an si 3 luni :*dar nu mie chiar asa bn o am umpic toxica da sper sa trecem usor usor prin toate greutățile :D



#22
Artistmama

Artistmama

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 00:18

Sarcina usoara pissy. Eu azi,la 5 s 1z am dat la rate prima data sarcina asta :))



#23
Elena26m

Elena26m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 11:26

Buna, mamici! Azi merg la medic si sper sa aud in sfarsit inimioara si sa vad mai mult decat saculetul pe care l-am vazut la 5w...sper sa revin cu vesti bune!Daca totul e ok sunt o graviduta norocoasa fara greturi ci doar cu dureri de sani.Foarte rar am senzatie vaga de greata dar asta depinde de ce mananc.



#24
Artistmama

Artistmama

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 17:01

Succes Elena! Sa povestesti cum a fost :)



#25
Elena26m

Elena26m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 20:49

Am mers azi si am auzit inimioara!! 179batai pe min!! Medicul zice ca e ok, voi ce pareri aveti? De acu trebuie sa imi fac analizele de sange si m-a programat pe 4ianuarie la dublu test...sarcina are 8sapt si 4zile dar embrionul arata de 8sapt.Sunt cea mai mare burtica de aici?



#26
Elena26m

Elena26m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 21:00

Buna burtici! Vin si eu in clubul vostru :) am 5 saptamani fix azi, ieri am fost la prima ecografie si am vazut saculetul si vezicula vitelina. De-acum la 7 saptamani mai merg.... Am ceva emotii ca e a patra sarcina, am mai avut una de 6 sapt si una de 31 sapt pe care nu le-am dus la capat si a treia oara a fost cu noroc si am un baietel de 1 an si 8 luni si acum ar trebui sa vina bebe 2. Ce sa mai zic..iau anticoagulant ca am trombofilie si sper sa fie bine si de data asta. Am DPN pe 30 Iulie.

 

Sarcina usoara!! Sa auzim de bine!



#27
irinamrg

irinamrg

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 22:03

Buna fetelor! Felicitari fetelor noi...:) @artistamama suntem f apropiate eu astazi am 5w si 1 zi..ma simt f bine nu am deloc greturi. Doar intr-o seara am avut crampe dar a fost ok....cica se mareste uterul! @elena26 cred ca esti cea mai mare burtica!Felicitari!

 

Mamicilor....ne-a dat Dumnezeu o minune...pt mine una este o adevarata minune....ultimul CM l-am avut la 78 zile, ovare micropolichistice si ciclu fff nergulat si ciclul a fost indus pana la urma de dufhaston. Incercam de un an si era aproape imposibil fara stimulare ovariana insa nu am apucat sa iau nicio luna tratament...si am ramas gravida!! Sa fim toate sanatoase cu bebelusi sanatosi!



#28
Artistmama

Artistmama

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 23:29

Elena multumesc! Ma bucur ca a fost bine la doctor!Sarcina usoara in continuare!

 

Irina, credeam ca sunt cea mai mica burtica de aici :) Tu ai dpn pe 31? Eu pe 30. Mi se pare ca mai am o gramada pana la urmatoarea ecografie :)



#29
Elena26m

Elena26m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 01 decembrie 2015 - 10:30

Buna fetelor! Felicitari fetelor noi...:) @artistamama suntem f apropiate eu astazi am 5w si 1 zi..ma simt f bine nu am deloc greturi. Doar intr-o seara am avut crampe dar a fost ok....cica se mareste uterul! @elena26 cred ca esti cea mai mare burtica!Felicitari! Mamicilor....ne-a dat Dumnezeu o minune...pt mine una este o adevarata minune....ultimul CM l-am avut la 78 zile, ovare micropolichistice si ciclu fff nergulat si ciclul a fost indus pana la urma de dufhaston. Incercam de un an si era aproape imposibil fara stimulare ovariana insa nu am apucat sa iau nicio luna tratament...si am ramas gravida!! Sa fim toate sanatoase cu bebelusi sanatosi!
Si eu incerc din ianuarie sa am primul bebe...am avut aceleasi probleme cu ovarele micropolichistice(aprilie) si bineinteles ciclu neregulat.In oct s-a petrecut minunea...cum am mai spus la prima eco nu s-a vazut nimik ba mai mult o doctoritza inconstienta mi-a zis ca e posibil sa fie extrauterina, ca a vazut ea ceva pe trompa si ca pana atunci trebuia sa se vada...putea sa imi zica ca e prea devreme si sa revin.si uite asa am stat cu stres o sapt pana am mers la alt doctor si chiar am incercat sa ma obisnuiesc cu ideea ca va trebui sa o iau de la capat.

Editat de Elena26m, 01 decembrie 2015 - 15:39 .


#30
Artistmama

Artistmama

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 01 decembrie 2015 - 17:04

Elena, probabil ai ovulat cu cateva zile mai tarziu,daca atunci cand "trebuia sa se vada" dupa spusele doctoritei nu s-a vazut. De asta e si putin mai mica sarcina decat calculele dupa UM. Ai si ciclu neregulat. 

Asa si pe mine m-a speriat o doctorita cu extrauterina si azi implineste 1 an si 8 luni baietelu meu :)) clar era plasat unde trebuie.





Etichetat si cu iulie, 2016, gravida, sarcina, bebe

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -