Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rugaciune colectiva pentru a dobandi prunci buni (86)


59 raspunsuri la acest subiect

#31
MaraAnisia

MaraAnisia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 632 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 10:20

Dragelor, va trimit mai jos un link cu sinaxarul zilei de azi- o Sfanta draga si de folos multora - Sfanta Xenia - http://www.calendar-.../ianuarie24.htm

 

 

Anna, cum stati cu racelile din primul an de cresa? ca la noi sunt cam dese.

 

 

Numai bine,



#32
diannette

diannette

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 26 februarie 2017 - 22:09

Ati putea sa ne treceti si pe noi pe lista de rugaciuni? Eu sunt Diana Magdalena, el este Constantin si avem o fetita de 5 ani, dar primit din voia Domnului.  Si daca ne treceti, va rog sa imi spuneti si mie ce trebuie sa fac.  Pe vremuri stiu ca exista cineva care ducea lista aceasta de rugaciune la o manastire.  Se mai procedeaza asa?  Sau nici nu a fost vreodata asa?  Multumesc mult!



#33
Lili_g

Lili_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 984 mesaje

Postat 27 februarie 2017 - 18:16

Bine ai venit Magdalena,

Asa este, fetele duceau pomelnic pe unde mergeau...dar acum nu prea intram pe site...se posteaza mai rar, si eu intru foarte rar .

Iti doresc sa primesti multe, multe daruri de la bunul Dumnezeu si sa ai multa nadejde!



#34
Lili_g

Lili_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 984 mesaje

Postat 27 februarie 2017 - 18:18

Putin cu intarziere, ieri la duminica iertarii, va trimit cu drag aceasta scriere a parintelui Hrisostom Filipescu:

 

Suntem în Duminica Iertării într-un dialog cu propria conștiință. Începe perioada Postului Mare. Suntem invitați să cerem iertare de la oameni și să iertăm, chiar dacă nu ni se cere iertare.

 

 

Postul este așteptarea Domnului în inima noastră și este de folos doar dacă este însoțit de dragostea către aproapele, de iertare, de bunătate. Să ne ajute Bunul Dumnezeu ca perioada Postului Mare să ne fie farmacie pentru suflet. Drumul curățirii să aducă mult folos duhovnicesc!

Călătorie frumoasă spre Înviere!

Iertați-mă! Vă iert şi Dumnezeu să ne ierte pe toţi!



#35
Lili_g

Lili_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 984 mesaje

Postat 27 februarie 2017 - 18:19

Va doresc tuturor Călătorie frumoasă spre Înviere!

 

Pace in suflete, sanatate, tot ce este bun si de folos!

 

Lili



#36
diannette

diannette

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 06 martie 2017 - 23:24

Multumesc frumos Lili.  Si eu intru rar, parca nu mai am timp pentru nimic.  Daca poti, te rog sa ma inveti si pe mine ce am de facut. 

 

Multumesc mult.



#37
Anna85

Anna85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 07 martie 2017 - 04:00

Doamne ajută! 

Mara si Efrem al meu răcește foarte des, a facut deja otita de 5 ori si bronsita asmatiforma si pneumonie virala. acum e a 11 zi de spitalizare dupa ultimul episod de otita supurata si pneumonie virala din care a facut enteroviroza. Eu am contractii foarte des. Sper sa ajung cat mai aproape de termen. Efrem vrea mai mult in brațe mai ales acum de când e bolnav. 

Sănătate multă tuturor si va doresc o primăvară senină cu vești îmbucurătoare și La mulți ani cu ocazia zilei de 8 martie!  [deziuata]



#38
pinuta

pinuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 07 martie 2017 - 12:06

Just_blue felicitări pentru minune! Ajutorul Domnului este neprețuit! 

Anna mă bucur pentru minunea din burtica și o să mă rog pentru sănătatea lui Efrem! Am avut și noi cu Rareș ,pe la doi ani, o perioada cu otite frecvente, internări repetate,puncții la ambele urechi, operație de polipi, enterocolita nosocomiala. A fost tare greu ! Și acum,desi a trecut de 6ani, când îmi spune ca il dor urechile intru in panica! Cu ajutorul Bunului Dumnezeu am trecut peste toate și e un copil sănătos! Tocmai l-am înscris la școala !

La mulți ani pentru mâine tuturor !!! Un post ușor si binecuvântat!



#39
Lili_g

Lili_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 984 mesaje

Postat 09 martie 2017 - 19:54

Anna,

Sper ca sunteti bine acum. Dragul de Efrem...Trebuie intarita un pic imunitatea dupa ce iesiti din spital (uleul de catina este foarte bun, tincura de echinaceea, eu dau copiilor).

Ai grija si de bebele mic, sa mai stea in burtica.

 

Pinuta, a crescut baiatul mare [:)] , o sa mearga la scoala...ce bucurie. Are aceeasi varsta cu baiatul meu .

 

Diana, tre' sa gasesti timp, si liniste. Uneori ne grabim prea tare si daca ar vrea Dumnezeu sa ne spuna ceva, nu avem timp sa i-L auzim  [:)] .

 

Nu prea stiu ce sa te invat. Un pas bun ar fi sa gasesti un preot duhovnic daca nu ai deja, si sa faceti un pic de randuiala dupa cum va spune.

 

Sa aveti un post binecuvantat, sanatate voua si familiilor. [flo2]  [flo2]  [flo2]



#40
MaraAnisia

MaraAnisia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 632 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 15:07

Buna!

 

 

Anna, Efrem este in a 6-a saptamana la rand de mers la gradinita. nici nu imi vine sa cred ca s-a adaptat asa repede si nu a mai racit. noi avem un medic orl f bun, iar de 3 luni ii dau cate 10 zile pe luna Bronchovaxom si cred ca a contat si asta, ca efectiv nu s a mai imbolnavit, Slava Domnului, si oricum si cand racea nu a fost f grav.

 

Pinuta, mai poveste-ne de minunile tale.

 

Numai bine va doresc,

 

Mara




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -