Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Rugaminte pentru moderatori: Fairplay


42 raspunsuri la acest subiect

#41
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 17:16

Admin,mi se pare foarte ok mesajul tau,imi permit sa intreb...unde e avertismentul Laurei?

 

Echipa de moderare nu considera necesar ca Laura sa primeasca avertisment. Cand am considerat i l-am dat fara sa clipim. Dar in cazul de fata asa cum am mai spus ni s-a parut o formulare poate mai putin fericita dar plasata in contextul discutiei este in limita regulamentului.

 

Poate nu s-a inteles pana acum dar echipa de moderare se consulta des pe diverse teme si pe langa regulament incercam sa plasam discutia si in contextul corect. Acesta este avantaju: mai multe minti cu experienta in moderare isi dau cu parerea. De aceea, cota de subiectivism este mai mica decat a unei singure persoane care gandeste subiectiv.


Editat de ADMIN, 05 octombrie 2015 - 17:18 .
Reformulare corecta


#42
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 17:24

Echipa de moderare nu considera necesar ca Laura sa primeasca avertisment. Cand am considerat i l-am dat fara sa clipim. Dar in cazul de fata asa cum am mai spus ni s-a parut o formulare poate mai putin fericita dar plasata in contextul discutiei este in limita regulamentului.

 

Poate nu s-a inteles pana acum dar echipa de moderare se consulta des pe diverse teme si pe langa regulament incercam sa plasam discutia si in contextul corect. Acesta este avantaju: mai multe minti cu experienta in moderare isi dau cu parerea. De aceea, cota de subiectivism este mai mica decat a unei singure persoane care gandeste subiectiv.

Am inteles...daca echipa de moderare considera ca atributul de inuman este non jignitor...inseamna ca oi fi eu mai sensibila.



#43
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 17:38

Doresc sa mai fac o serie de afirmatii inainte de a inchide acest topic:

 

1. Sub nici o forma nu avem de gand sa slabim regulamentul sau modul in care il aplicam. Asta ar duce la haos si ar scadea mult nivelul. 

 

2. Ma gandesc foarte serios la ideea "moderator pentru o zi" In acest fel o serie de persoane curioase vor avea privilegiul sa vada cum este munca de moderator, cate reclamatii nefondate se fac, care sunt campioii reclamatiilor s.a.m.d. Dar in acelasi timp pot sa vada pe propia piele cat de greu este sa moderezi si ce responsabilitate mare exista pe umerii moderatorilor.

 

3. Ma gandesc ca poate nu este rau sa introducem si varianta "cheltuielilor de judecata". Mai precis sa ii sanctionam si pe aceea care raporteaza foarte des si in proportie de 90% nu au dreptate. Deocamdata acest punct este la nivel de gluma.

 

4. Eu spun ca mesajul cu care a inceput acest topic este unul pozitiv care incearca sa aduca mai multa transparenta in munca de moderare. Hai sa incheiem tot pozitiv si sa depasim aceasta discutie. Haideti sa ne intoarcem la dezbateri inteligente, la polemici corecte si sa nu incercam sa ne impartim in tabere de lupta.

 

5. Regulamentul este cum il stiti! Nu avem pretentia ca el este cel mai bun si cred ca este o utopie sa incerci sa cauti regulamentul perfect. Dar asta nu inseamna ca el nu poate sa fie imbunatatit! CONCRET: Ii rog pe toti aceea care au propuneri de schimbare a regulamentului sa mi le trimita pe PM. Ele sunt bine venite si  va promit ca le vom analiza cu mare atentie! In plus, toti cei care trimit propuneri o sa primeasca raspuns!

 

Subiectul este inchis. Va multumesc.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -