Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Ghetarul pustiu

ghetar pinguini

858 raspunsuri la acest subiect

#11
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 08:50

Laura, imi pare rau! sper sa ii treaca... ce manifestari are? ati reusit sa amanati petrecerea?



#12
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 09:05

Buna de dimineata!

 

Ce soare, ce frumos...adie un pic vantul...azi vor fi 24 de grade C.

 

Eram mai mult ca sigura ca nu intereseaza pe nimeni [soricel] ...raman la reputatia mea buna... [:D]. Ioana, [floare3] !

 

Silvi8, cuminte mami! Aveti grija de voi [flo]!

 

Laura78nico, sa-i treaca mai rpd lui Mihai [pup]! Astea-s bolile copilariei, e mai bine sa le faci cand trebuie.

 

Strumphitza, am admirat si o cititoare dragalasa [il]. Mult succes!

 

Mihaela_s, ce face cutzulin? A facut cunostinta cu motanul?

 

Ref. la matzuci, cred ca mai toate simt cand le vin stapanii acasa...se posteaza in fata usii cu ceva timp inainte de sosire. Iar cu deschisul usilor era o problema, acum cativa ani am fost nevoita sa schimb manerele, sareau pe clanta si ne trezeam ca intra in casa dupa voia lor. Instinctul de a vana nu poate fi "educat" niciodata [:)].

 

In rest, we linistit...azi mandruca nu invata. Sta cu buni, au planificat o plimbare in parc pentru a strange frunze...ii trebuie la scoala pentru a face un arici.

 

O saptamana buna tuturor [flo2] !

 



#13
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.604 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 09:17

Multumesc fetele!

 

Rox, avea cateva bubite joi seara, vineri au mai iesit si unele s-au facut mai mari, am mers la doctor si ne-a spus ca este o forma usoara de varicela.

Nu a facut febra, dar ii tot apar bubite, pe care le dam cu mixtura metolata.

Ne-a mai spus sa tinem si regim: nu unt, smnatana, ciocolata, nu snitele, chiftele. Si sa-l hidratam....si nu avem voie doua saptamani afara.

 

Doamna doctor zicea ca ar fi iar epidemie de varicela in gradinite.

 

Am reusit sa-i anulam petrecerea, asta este data viitoare.



#14
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 09:18

Neata!

 

Am fost la analize, apoi am dus pitica la scoala. La ei se fac cursuri normal.

Nu prea imi vine sa cred ca in urmatorii 2 ani+ nu mai merg la munca...

 

Otiliav, cand sunt nascute fetele tale? Eu initial aveam termen 27, apoi s-a mutat la 20 si acum e maxim 16. Vad vineri ce mai zice dr.

 

Dark, MarianaPop, multumesc!

 

Lauranico, imi pare rau ca trebuie sa amanati petrecerea dar sper sa faca o forma usoara. Mihai merge la clasa pregatitoare? Si Crina mea e tot in 2009 nascuta.

 

Rufus, sper sa treaca repede maseaua. O fi de la curent.

 

Viviana, 25 de ani! Ce frumos! La chestii de argint nu ma pricep dar o vacanta, sau macar un week-end in 2 suna super. Eu anul viitor fac 10 ani si am de gand sa fac o noua nunta, o petrecere asa cum mi-as fi dorit si nu am avut initial.



#15
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 09:29

Buna de dimineata,

 

Da, da pisicile sunt ciudate. Fac multe, inteleg multe. Dar numai cand au ele chef.

Eu de la ora 5-6 dimineata imi astup capul cu cearsaful ca altfel nu mai pot dormi. Imi suge pleoapele, ma gadila cu mustatile, imi rontaie parul... Zi de zi negresit. Cand imi "maseaza" spatele imi place.

 

Este o pisica foarte blanda, credula, sperioasa care nu s-ar descurca afara sub nicio forma.

Am certat-o zilele trecute, a dat urechile pe spate, coada intre picioare si s-a ascuns in litiera (litiera are capac). Cand am luat-o de acolo tremura ca varga.

 

maya.jpg



#16
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 09:36

M-am gandit si eu, dar  vacanta, w/e nu pot stabili dinainte.

 

Imi placea ideea cu vinul/sampania din 1990, dar costa fooooarte mult! Peste 500 de euro.



#17
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 09:38

Laura, si fetele au avut anul trecut varicela, Ana Maria o forma usoara - nu foarte multe bubite. Tot asa, 2 saptamani in casa, ma rog, pe la tara am mai iesit in curte, ca aerul nu este interzis, este interzisa iesirea in comunitate (cum ar fi parcuri). 

 

Petrecerea nu i-o puteti amana? Faceti luna viitoare, sa-ti iei marja de timp, in cazul in care face si fata...



#18
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 09:40

Corina, am o mare rugaminte la tine, am vrut sa-ti scriu un mesaj privat, nu am reusit...

Iti scriu aici pe scurt..

 

Am vazut la niste subiecte mai vechi, niste raspunsuri date de tine vis a vis la micile zgarieturi de pe parchetul laminat... Am vreo 2-3 zgarieturi pe parchet, in casa... eu nici nu le-am vazut, sotul meu insa, da... Nici nu stiu de la ce s-au facut, s-or fi jucat fetele, s-o fi harsait ceva pe la mutare, habar nu am... Din avion, nici nu se vede, dar de jos, daca te lasi pe vine si te uiti atent, da... Eu in general sunt mai superficiala din fire la capitolul ordine si curatenie, nici nu observ multe detalii La mine, daca din avion se vede ok, e bine, nu prea ma inarc cu detalii, ca as innebuni :)))

Deci ca atare, cu ce sa incerc? Ziceai acolo de pronto ceara pentru parchet... nu am inteles acolo, diluat, sau in stare pura? Eu am parchet laminat. Pronto ceara din asta clasic, de se gaseste in hipermarketuri, sau altul special?

Batoanele alea cu ceara, unde se gasesc? Gasesc prin magazine de astea de bricolaj? Nu prea agreez comertul online, unde trebuie sa platesc inainte si apoi sa vad ca nu-si respecta termenul de livrare (am patit-o de cateva ori), sau nu dat un interval orar clar (am un program mai ciudat, in sensul ca e flexibil, mai lucrez si de acasa, mai sunt si in deplasari la client, ca atare nu sunt in intervalul 10-18 in acelasi loc samd). Plus ca vreau sa si vad produsul. Dar ziceai ca asta e pentru zzgarieturi mari, la mine nu e cazul... 

 

Merci frumos

Monica



#19
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 09:43

viv, un album tip carte foto, cu fotografii din cele mai importante momente din viata voastra ? si eventual pe coperta scris ceva cu argintiu, sa fie legatura cu aniversarea ?



#20
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 09:48

La multi ani Viviana pt aniversare!!





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -