Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2016 (Ghiocei de Martie 2016) - cap.2


748 raspunsuri la acest subiect

#1
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 30 septembrie 2015 - 06:52

Bine ati venit pe pagina: Ghiocei de Martie 2016, locul de intalnire al mamicilor care asteapta sa nasca in Martie 2016!

 

Capitolul 1 - http://comunitate.de...de-martie-2016/

 

 

 

[gravi]  [gravi]  [gravi] Lista gravidute  [gravi]  [gravi]  [gravi]

 

AlinaDavid13 - DPN 02.03 [baietel] + mami de [bonjovi] (4 ani)

Kamita - DPN 04.03 [baietel]

BgRd - DPN 07.03 [baietel]

Roxanapop - DPN 09.03 [baietel]

Alex25 - DPN 10.03 [fetita] + mami de [zana] Alessia (6 ani)

Ema2016 - DPN 10.03

Mamiy - DPN 12.03 [baietel] + mami de  [bonjovi] Nicholas (7 ani)

Tadiana - DPN 12.03

Bubuleata - DPN 13.03

OnaOana - DPN 16.03  [fetita]

MoniMommy - DPN 19.03  [fetita]

lory85 - DPN 19.03 [fetita]

Norishor84 - DPN 22.03 [baietel] + mami de [zana] Timea Eveline (4 ani)

Lavinia1982 - DPN 23.03 [baietel]

Mihaelatf - DPN 23.03 [baietel]

Ghedia -25.03[baietel]+mami de [bonjovi](6 ani), [bonjovi](8 ani) si [zana](10 ani)

TinaTina24 - DPN 25.03 [fetita]

Ada90 - DPN 13-19.03 [baietel] si [fetita]

Comynaa - DPN 30.03 [fetita]

Sofalex - DPN 30.03 [baietel] + mami de [zana](2 ani) si [zana](6 ani)

VV3233 - DPN 30.03 + mami de [zana] Victoria (7 ani)

SimonaMami - DPN 31.03[baietel] + mami de [bonjovi] (6 ani) si [bonjovi] (10 ani)

Hellen06 - DPN 03.04 + mami de [zana] (1an)

 

Linkuri rapide:

GRUP MAMICI Lista DPN | Rugaciuni | Cum se citeste o ecografie | Albume | Grup FB

 

Zodiac corespunzator: Peste 19 Februarie - 20 Martie sau Berbec 21 Martie - 19 Aprilie

 

 

 

Corespondenta aproximativa saptamani-luni
luna 1 = 01-05 sapt
luna 2 = 06-09 sapt
luna 3 = 10-13 sapt 

luna 4 = 14-18 sapt
luna 5 = 19-22 sapt
luna 6 = 23-27 sapt
luna 7 = 28-31 sapt
luna 8 = 32-35 sapt
luna 9 = 36-40 sapt


Editat de alex25, 13 octombrie 2015 - 08:16 .


#2
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 30 septembrie 2015 - 07:02

Astept sugestii cu ce sa imbunatatim mesajul de inceput. Pupici [flo2]



#3
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 30 septembrie 2015 - 07:04

Haideti sa ne trecem si ceilasi copilasi in listuta de inceput, o trec eu pe a mea prima, si imi ziceti dc vreti sa completez si la voi. Incerc sa mai iau din semnaturi dc gasesc date.


Editat de alex25, 30 septembrie 2015 - 07:08 .


#4
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 30 septembrie 2015 - 07:32

Dragele mele...,

Azi sunt aici, dupa o absenta de doua saptamani; eu lucrez in invatamant, inainte de festivitatea de deschidere am mai facut o hemoragie, dar tot nu m-am lasat. Mi-am propus sa nu-mi las atat de devreme copilasii de la scoala, asa ca in 14 sept am fost iar prezenta, doar ca dupa doua zile am avut contractii. Am luat-o de la capat: medic, internare, analize. Indicatiile medicale au fost foarte transante: " Vrei sa-l pierzi pe altarul scolii?", asa ca am cedat si am acceptat propunerea de a intra pe sarcina cu risc. Doar ca nu a fost atat de simplu deoarece birocratia e mare: de facut un dosar impreuna cu institutia, apoi: medic de familie, medicina muncii si ITM. Am termibat abia ieri, iar azi dimineata m-sm trezit cu dragul de a afla ce mai faceti. M- a bucurat nespus sa constat ca sunteti bine in general. Eu sunt tot cu innohep zilnic, in burtica. Mai are cineva probleme cu trombofiliile? Maine merg din nou  la Cluj: gine+ hematologie+cardio, sa vad ce mai zic.

Mi-a fost dor de voi!!!

Va imbratisez cu gandul !

P..S. Eu am termenul pe 12 martie, insa din cauza tratamentului anticoagulant, voi face probabil  cezariana.



#5
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 30 septembrie 2015 - 07:43

Tadiana, chiar ne gandeam la tine. EU zic ca trebuie sa faci ce e mai bine ptr tine si bebe al tau, ne bucuram ca esti ok.  [flo2]

 

Hellen nu ne zici si noua DPN-ul tau sa te trecem in lista? Am gasit doar info ca mai ai o fetita. Tks!

 

Ghedia, ziceai ca ai 2 copilasi deja, dar nu stiu sexul, am presupus ca cel mai mic de 6 ani este baietel dupa cum te-ai exprimat, dar cealalta minune? 

 

Fetelor, eu strang date, astept sa imi scrieti. Imi ocup si eu timpul cu ceva dc tot sunt acasa in medical.  [pk]


Editat de alex25, 30 septembrie 2015 - 07:46 .


#6
Mihaelatf

Mihaelatf

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 30 septembrie 2015 - 08:37

Eu am Scris DPN,dar la postare imi apare diferit. Il scriu iarasi DPN:23 martie, baiat  [:)]  [bib]. O zi frumoasa va doresc!!!



#7
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 30 septembrie 2015 - 09:54

Tadiana pt  tine [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  Ai grija si odihneste-te, nu merita sa risti pt nimic in lume!!!! Eu, de ex, am avut niste probleme in familie, si altele legate de esecul uneui afaceri si pierdere de bani [alcool]  [alcool] ... m-am suparat estrem de mult si aseara m-a durut burta, nu m-am simtit bine. De dimineta m-am trezit hotarata ca nimic nu-mi va sta in cale! Important e sa fim cu totii sanatosi!!!!! [:)]  [:)]

 

Alex, itri multumim din suflet pt efort!! [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  A iesit super lista si arata asa frumos!!!!

 

IN rest ma confrunt cu stari de voma...... Stiti cu ce le potolesc? - apropo, sa nu ma certati [:I]  [:I]  [:I]  - cu o sticluta mica de pepsi, d'aia la sticla, e balsam pt mine!!!! Am inceput sa mananc  foarte multe fructe, in special portocale si toate tipurile de struguri; in masina am in permanenta o gentuta cu fructe [:D]

 

Fetelor, eu tot nu simt nimic [ph34r] nici un ghiont....



#8
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 30 septembrie 2015 - 10:04

Bună dimiii păsăricI cu burtici!  [flo2]

Alex eu după menstruatie am DPN în 9 aprilie, la ecograf bubuleata era mai dezvoltata cu o săptămână și DPN era aprilie 3. Stiu ca tu vrei dpn dupa UM Dar fetita am nascut-o la 38s așa ca simt ca în martie o sa fiu mămică 2 [il]

Foarte frumoasa listatuta voastra cea mai inimoasa!!

Eu am un moment de dimineata linistita pana se trezește fetita..Nu mă certați vorba lui mamiy dar beau o jumătate de plic de 3in1  [alcool]  [alcool]  dacă desta cere hihi

Avem timp sa simțim mișcarea bebeilor sa-I vedeți când se pun de-a curmezisu de nu mai poți respira..Dar și eu sunt nerăbdătoare sa-l/ s-o simt 

Tare as vrea sa nu știu sexul pana la naștere dar soțul meu e foarte insistent uff  [pk]  [pk]

 

 



#9
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 30 septembrie 2015 - 10:26

Hellen nu conteaza ca ai DPN in aprilie, eu tot te trec in listuta la noi, mai ales dc stai aici cu noi la taclale. [flo2]  SI eu voi naste mai mult ca sigur inainte de 10 martie ptr ca voi face cezariana, dar trag sa ma apropii cat mai mult de termen, asta dc ma ajuta Dzeu. Pe cea mare am nascut-o la 39s5z tot prin cezariana, a stat cumintica la mami in burtica, deci trag sperante si acum.

 

Mamiy, cu mare drag am facut listuta, imi aduc aminte de la prima odisee la care am luat parte si imi place sa ma ocup, mai ales ca pot.  [pk]  Si cum sa te certam?? SI eu mai bag cate o gura doua de Cola Zero din cand in cand, tot asa, cand mi-e greata, asta e, noi sa fim sanatoase. [ups] Eu simt miscarile inca de la 13s, dar asa, usoare, firave, ca niste fluturari, si culmea, de vreo saptamana nu prea mai simt mare lucru si cateodata ma apuca panica, oricum o dai tot nu e bine.....avem timp sa ii simtim, acusi o sa fie marisori si ne vor lovi in toate cele....


Editat de alex25, 30 septembrie 2015 - 10:28 .


#10
Norishor84

Norishor84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 30 septembrie 2015 - 11:18

Buna fetelor! Ma bucur sa va gasesc in casuta noua.

Alex, arata foarte frumos listuta cu burtici. Multumim frumos!

 

Super de voi cele care ati aflat marele mister si stiti ce se ascunde in burtica voastra. Eu maine merg la doctor si sper sa am si eu norocul vostru, sa ne spuna daca fetita noastra va avea fratior sau surioara. Sa stim si noi ce culoare de hainute sa cumparam.

Va pup pe toate!  




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -