Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Crima cu premeditare !


10 raspunsuri la acest subiect

#1
Dariucha

Dariucha

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 156 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 12:55

Cum e posibil așa ceva ..,?? https://www.facebook...ubstory_index=0 Omul asta a omorât pe cineva cu buna stiinta si încearcă sa-si caute scuze . Oare nu se poate face nimic împotriva lor ?


Editat de Dariucha, 01 septembrie 2015 - 15:25 .


#2
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 19:06

M-a uimit titlul si am citit subiectul. Recunosc ca nu prea am inteles mare lucru nefiind cunoscatoare a celor care isi dau cu parerea pe FB

Nu inteleg cine pe cine a premeditat sa omoare.

Un oarecare necunoscut i-a dat un regim unei oarecare bolnave de leucemie care dupa o perioada a decedat.

 

Unde e problema de fapt?



#3
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 20:22

Viviana, problema e ca exista tot felul de escroci si adepti ai Noii Medicine Germanice care sustin ca fiecare boala e, de fapt, un conflict interior si ca daca rezolvi conflictul, dispare boala. Nu sunt medici, insa dau sfaturi si uneori tin tot felul de seminarii contra-cost si in final, normal, lumea moare. Mie imi suna a crima. Poate nu neaparat cu premeditare, pentru ca nu cred ca intentia lor e sa omoare, insa tot crima e. Neglijenta. Impersonarea unui medic. Ia-o, de ex. pe "Dr." Crina Veres care nu e dr., insa asa pretinde... si cum spuneam, da sfaturi medicale in stanga si in dreapta de la greturi pana la cancer. Ia-o pe MissParker care dupa ce nu a mai reusit sa faca valva pe DC, s-a mutat pe Facebook, si-a facut blog si scrie toate ineptiile posibile. Da sfaturi, desi ea face exact opusul. Ii spunea unei mamici ca nici 41 febra la copil nu e periculoasa, insa ea a fugit la urgenta cu febra de 40,? (nu-mi amintesc exact cat era febra...) la copil. Ea sustine sus si tare ca antibioticele sunt otrava, dar ea a luat antibiotice cand i-a fost rau. Si stiu toate astea ptr ca am fost colege de odisee si apoi am mutat grupul pe FB si acolo a zis...



#4
Dariucha

Dariucha

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 156 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 01:22

Acest  idiot &co recomanda timpenii oamenilor bolnavi grav si dau sfaturi medicale neavizate si de aici titlul de ' cu premeditare ' , pt ca nu cred ca nu știu ca fac rău ...

Titlul l-am pus intenționat si pt a șoca .

Știu ca DC e citit de multă lume si poate cineva cu mai multă putere decit mine se va sesiza si v-a lua atitudine . 

Eu una nu am cunoștințe medicale si nu mi-as permite niciodată sa recomand măcar o aspirina fără aviz medical . 



#5
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 06:35

Din pacate e doar prostie cu premeditare... bietii pacienti :(



#6
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 06:41

Mvai, ma doare mintea...de ce e leucemia acuta mai grava comparativ cu cea cronica? si omu asta le spune bolnavilor ce sa faca? Doamne...



#7
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 08:42

Mvai, ma doare mintea...de ce e leucemia acuta mai grava comparativ cu cea cronica?

pentru ca intr-adevar asa e, are o evolutie mai agresiva si mai rapida, aici a nimerit-o.



#8
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 08:51

Am inteles. De fapt sunt niste  ordinari, fara constiinta, ce profita de suferinta umana si de o stare psihica labila a bolnavului incurabil vanzandu-i iluzii.



#9
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 19:58

pentru ca intr-adevar asa e, are o evolutie mai agresiva si mai rapida, aici a nimerit-o.

 

 

:))))))  Asta o nimereste si bunica-mea, eu ma mir cum un om care 'trateaza' bolnavii se intreaa asa ceva. ar trtebui sa stie.



#10
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 20:22

Aceeasi situatie ca a Oliviei Steer, care desi habar nu are despre medicina, dadea sfaturi asa zis medicale, care, de cele mai multe ori, puteau face rau celui care i le urma.

 

O legislatie care sa pedepseasca aspru asemenea personaje, le-ar micsora numarul si elanul.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -