Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Mai 2016 (Ciresele de Mai 2016)

mamici sarcina gravida mai 2016

1928 raspunsuri la acest subiect

#291
Deliciouss

Deliciouss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 11:14

Buna fetele!!! Eu incerc sa ma refac dupa colica renala dar vars....si vars....e horror(ca de fapt la fiecare sarcina a mea)

Bitestul, varianta lui cea mai performanta si anume Bhrams Kriptor se face recoltand sange in sapt 9 si puse cap la cap rezultatele de sange împreună cu datele din morofofetala de la 10-11săptămâni.



#292
flloryy

flloryy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 13:27

Va doresc sarcini usoare  si bebelusi sanatosi! Si eu ma retrag, bebelusul meu a plecat :( ...va pup!



#293
simona_dana

simona_dana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 14:15

Buna mamici dragi, multumesc ptr sfaturi, am fost la medic, din pacate am pierdut sarcina,Va doresc  fiecaruia in parte:sarcina usoara si bebe sanatos 



#294
Mirela89

Mirela89

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:15

Fetelor, îmi pare rau! Aveți încredere ca pe viitor o sa fie totul bine! Scuze ca va intreb, dar cate săptămâni ați avut ca și eu sunt încă speriata:(

 



#295
iuliana_i

iuliana_i

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 09:02

Imi pare rau pentru pierderile voastre. Multa putere sa treceti peste si speranta ca in viitor va fi bine. 

 

Si eu astept cu emotie urmatoarea ecografie care va fi abia luni. Mai am ceva dureri din cand in cand in special de mijloc si de burta. Sanii nu mai sunt asa tensionati, ma mai dor la atingere si mai mult seara. In schimb ma tot duc la baie noaptea cam la 2-3 ore si ziua  cam la fel.

 

Voi cum mai sunteti?



#296
maria_scu

maria_scu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 12:28

   Salutare fetelor.

  In primul rand vreau sa imi exprim parerea de rau pentru toate pierderile din aceasta odisee .Si eu am pierdut prima sarcina tot prin oprire in evolutie la 9 sapt si am descoperit la 12 sapt in urma unor sangerari usoare ,mai mult pete maroni.Asa ca eu sunt de parere ca pentru orice pata de sange cat ar fi de mica,imediat la urgenta.

  Si mie imi este foarte frica mai ales ca se intampla cam in aceeasi periada ca si acum.

  In rest imi este foarte rau -greata- non stop , de vomitat cam o data pe zi . Dureri mai am si eu mai ales de spate ,in special noaptea.In schimb azi noapte cand am stranutat m-a intepat foarte tare ovarul.

  Apropo de pe unde suntem .Eu locuiesc in Germania de 3 luni jumate .



#297
SimoDan10

SimoDan10

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 13:25

Buna fetelor! Povestea mea e una lunga dar o sa incerc sa fac un rezumat. Am pierdut prima sarcina in ianuarie 2013 si in urma unor analize am aflat ca am trombofilie. Am suferit enorm ptr ca eu si sotul meu aveam deja 2 ani de incercari! In noiembrie 2014 bucurie mare cand am vazut ca au aparut 2 liniute la test dar a doua zi totul s-a spulberat, din nou sarcina era oprita din evolutie! Ghinionul meu a fost ca am avut cm peste sarcina si am aflat de ea prea tarziu! Acum sunt o viitoare mamica de mai si urmez tratament cu clexane si aspenter ptr problema cu trombofilia. Am vazut si auzit primele batai de inimioara in 18 septembrie si in 5 octombrie l-am vazut pe bebe deja format. Cu toate acestea eu nu pot sa ma bucur si la orice durere de burta sau de spate ma panichez. Sper sa gasesc in voi toate un suport moral ptr ca de asta am mare nevoie in aceste momente!!!



#298
cita_ralu

cita_ralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 14:40

Offff imi pare rau pentru toate pierderile :(( 

 



#299
SimoDan10

SimoDan10

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 15:01

Buna fetelor! Sunt noua pe aici si eu! Imi pare rau ptr voi cele care ati pierdut sarcini ptr ca din pacate stiu ce inseamna! Anul trecut in noiembrie am pierdut a 2 a sarcina. In fine... Am trombofilie si acum sunt insarcinata din nou in 10 sapt care au trecut ca 10 ani ptr mine, cu emotii si  panica, cred ca fiecare cunoaste sentimentul. Treaba e ca de aseara am niste intepaturi jos de tot in burta si nu prea cedeaza cu No spa. Incerc sa nu ma panichez dar totusi... Am sunat-o pe doctorita mea si mi-a zis sa merg vineri la control, desi eram programata ptr 28 octombrie. Ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine si ptr mine si ptr voi toate.



#300
Deliciouss

Deliciouss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 17:05

Azi m-am prezentat la medic...ma dispera greturile si varsaturileeeee :(

Mi-a dat Nauzyl pentru greturi. Pana acum asta a fost cea mai grea zi de sarcina. Rau, rau, rau.

Gugulica e bine, doamne ajuta, i-am vazut si auzit inimioara!





Etichetat si cu mamici, sarcina, gravida, mai, 2016

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -