Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Mai 2016 (Ciresele de Mai 2016)

mamici sarcina gravida mai 2016

1928 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 31 august 2015 - 15:56

Tocmai ai aflat ca o sa nasti in Mai 2016? Atunci esti bine venita in grupul gravidutelor care asteapta barza in  luna mai 2016.

 

 



#2
Mamidecatalina

Mamidecatalina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 11:20

Buna, tocmai ce m-am convins ca sunt intr-adevar doua liniute pe test si astept cu nerabdare sa mai impartasesc sfaturi si idei cu alte gravidute.



#3
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 04:13

Felicitari! Eu inca nu sunt convinsa, adica mai bine spus, al meu nu e convins. Liniuta aia, sau ce o fi, e atat de iluzorie incat ne intrabam daca nu cumva sunt testele defecte. Presupun ca intr-o zi sau 2 o sa stim cu siguranta  [:)]



#4
Mamidecatalina

Mamidecatalina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 11:39

Si eu am facut 3 teste in zile diferite pentru ca liniuta era palida si abia astept data de 18 sa merg la control. Desi sunt insarcinata pentru a doua oara parca am mai multe emotii fata de prima sarcina.



#5
Mamade2016

Mamade2016
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 14:19

Am vazut si noi cele mai frumoase 2 liniute din Univers, un cadou atat de dorit si o bucurie de nedescris ! 



#6
alessandra14

alessandra14

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 298 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 18:05

buna ziua la toate fetele!

 

si eu am facut DOUA teste, ambele pozitive!!! exact cand nu ma mai asteptam...a venit minunea! din ce am citit....ecograful ar trebui sa fie la finele celei de-a treia luni.

eu sunt bulversata...inca nu-mi vine sa cred. Desi sunt la cea de-a doua sarcina....parca plutesc!

imi pare ca traiesc cea mai faina perioada ever!!!!! si vreau ca totul sa fie perfect si extraordinar si.....nu stiu CUM sa fac.

 

voi? care este pasul urmator...eu m-am cam blocat, sincer! [batcap]



#7
Marce_85

Marce_85
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 21:26

Buna seara fetelor! De putin timp am aflat ca sunt insarcinata si nu-mi incap in piele de fericire. Primul test pe care l-am facut nu m-a convins, asa ca am mai facut unul dupa cateva zile. Pe sotul meu vreau sa-l anunt peste 2 saptamani. Plecam la munte in concediu si acolo vreau sa-i dau poza cu ecografia pe care o voi face inainte. La voi cum e ? I-ati anuntat deja? Daca da, cum le-ati zis surpriza minunata? 

P.S. : v-am atasat o poza cu testele mele :)



#8
Marce_85

Marce_85
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 21:26

Buna seara fetelor! De putin timp am aflat ca sunt insarcinata si nu-mi incap in piele de fericire. Primul test pe care l-am facut nu m-a convins, asa ca am mai facut unul dupa cateva zile. Pe sotul meu vreau sa-l anunt peste 2 saptamani. Plecam la munte in concediu si acolo vreau sa-i dau poza cu ecografia pe care o voi face inainte. La voi cum e ? I-ati anuntat deja? Daca da, cum le-ati zis surpriza minunata? 

P.S. : v-am atasat o poza cu testele mele :)

Miniaturi atasate

  • 20150903_122329.png
  • 20150903_122329.png
  • 20150903_122329.png


#9
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 06 septembrie 2015 - 02:15

Pai...eu ma saturasem de jocul de-a v-ati ascuns-elea cu testele, uite linuta, nu e liniuta, si am facut un test de sange. Ca, ziceam eu, ori e alba, ori e neagra. No, uite ca e gri. Adica rezultatul este "neconcludent" cu un HcG de 21, iar pozitiv se considera de la 25 in sus.

 

Acu, e clar ca sunt gravi, ca doar HcG ul ala nu apare de la carnatii mancati in seara precedenta, treaba e, e embrionul ok ori nu?

Marti o sa refac testul de sange. Iar intre timp, liniutele pe teste sunt si ele vizibile cu ochiul liber.

 

Felicitari celor care au vazut dublu in ultimile zile!



#10
alessandra14

alessandra14

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 298 mesaje

Postat 06 septembrie 2015 - 10:09

Pai...eu ma saturasem de jocul de-a v-ati ascuns-elea cu testele, uite linuta, nu e liniuta, si am facut un test de sange. Ca, ziceam eu, ori e alba, ori e neagra. No, uite ca e gri. Adica rezultatul este "neconcludent" cu un HcG de 21, iar pozitiv se considera de la 25 in sus.

 

Acu, e clar ca sunt gravi, ca doar HcG ul ala nu apare de la carnatii mancati in seara precedenta, treaba e, e embrionul ok ori nu?

Marti o sa refac testul de sange. Iar intre timp, liniutele pe teste sunt si ele vizibile cu ochiul liber.

 

Felicitari celor care au vazut dublu in ultimile zile!

 

daca stii mai multe despre testul de sange, poate ma ''luminezi'' si pe mine, te rog. in afara de a afla faptul ca esti insarcinata, acest test cu ce te mai ajuta? poti afla exact data conceptiei?

in ceea ce priveste ecograful, am inteles ca e indicat prin luna a 3-a. voi? cand il faceti?


Editat de alessandra14, 06 septembrie 2015 - 10:31 .




Etichetat si cu mamici, sarcina, gravida, mai, 2016

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -