Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 116


494 raspunsuri la acest subiect

#21
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 14:35

Sorinake dar la endocrinolog ai fost cu ele ?



#22
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 14:48

Sorina, esti inca tanara, mai bine incerci un pic cu materialul propiu. E pacat sa renunti numai doua fiv-uri! Nu ti-au zis ce statistica de reusita au? Oricum sa stii ca cele mai mari sanse sa ramai este la fiv3, asta dpdv statistic. (eu nu m-am incadrat, insa oricum nu am vrut sa trec la donate decat faca fiv4 nu reusea)



#23
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 15:36

Qiao, toate analizele hormonale mi-au iesit foarte bune, iar dr meu ginecolog, dar si ceilalti care m-au vazut nu au considerat ca ar trebui sa merg la endocrinolog pana acum...sa vad ce imi mai spune si asta pe care il vad in seara asta... [alcool]

 

Gaby, din ce am mai discutat eu cu fetele pe un forum de aici din Lux, cele mai multe au reusit ori de prima data, ori a doua oara, dar cele mai multe nu la fiv, ci la fet...deci, cum mi-o fi norocul [batcap]

 

Luni am facut punctie la unul dintre chisturi si dr a trimis proba la biopsie...cica asa se face cu orice scot din corpul uman :) L-am sunat sa intreb cand imi vine rezultatul si mi-a spus ca dureaza cateva zile, dar a ras de mine...a spus ca 99.99999% nu e nimic si sa dorm linistita cu capul pe perna ca sunt sanatoasa...dar eu sunt nebuna la cap...tre sa vad toti doctorii din Lux pana ma conving ca sunt ok...asa ca diseara alta ecografie, caci mamografie nu mai pot face dupa doua luni (am facut la sfarsitul lui iunie)...mai ales ca am recomandare sa repet peste trei ani


Editat de Sorinake78, 02 septembrie 2015 - 15:43 .


#24
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 23:27

Sorina, clar ca la Fet reusitele sunt mai mari, mai putini hormoni, mai putin stress... Insa sa stii, ca reusite din prima, din a doua sunt de doua tipuri: ori o problema mecanica, ori nimic grav. 

Esti la Bohler? Rata de reusita este de 18% din primul si 38% din al doilea.

Dea, acum mi-am amintit ca imi ziceai dincolo ca nu mai iau hormoni. Insa eu iau inca 4 estrofem pe zi si 8 utro, prednisonul il am deja la 1 pe zi, iar duphastonul la fel.



#25
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 07:03

Sorina,hai ca suntem surori,si eu am fost ocupata cu gasirea unor medici ptr a cere pareri,deci luni merg ginecolog daca numi vin rusi,daca vin marti merg la dr.infectionist,miercuri la nefrologie si peste 3 sapt.la gasterotologie,merg ptr si pentr a intreba de predison ca as vrea sa renunt,dar am auzit ca nu poti renunta brusc la el,plus ca adtept sa treaca rusii ptr a face niste analize ptr ficat si rinichi.



#26
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 08:02

    Hello lume!

    Gaby aveam impresia ca ai scos deja din ei sau era numai planul de cum sa-i scoti.Daca nu apar sangerari,hematoame(vanatai) nu prea am vazut sa se repete antiFXAul...dar daca tu vrei sa-l repeti pt linistea ta, nu vad de ce nu?!

    O zi buuuuuuna tuturor!



#27
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 08:53

Gaby, nu merg la Bohler, ci la CHL caci sunt conditiile mai bune, cica. Acum, clinica e nou-nouta, inaungurata in septembrie :)

 

Aseara am fost la al treilea sau al patrulea medic cu chisturile / nodulii mei...sunt 4 pe dreptul si unul pe stangul. Cel mai mare are 7mm, cel mai mic 2.5mm. Mai erau si altii in formare, cica...dar medical mi-a spus ca vin si pleaca, sunt ca o eruptive acneica, parca asa s-a exprimat. Mi-a spus ca nu are nici el nici cel mai mic dubiu ca ar fi periculosi si vor disparea, probabil altii vor apare...am o predispozitie, dar ca mine sunt ffff multe alte femei :)

m-a ecografiat juma de ora :))) si mi-a dat vitamina E pentru 3 luni


Editat de Sorinake78, 03 septembrie 2015 - 08:55 .


#28
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 09:34

Sorina, deci daca e noua nici nu au apucat sa isi faca rata de reusita. Eu nu m-as fi dus la o clinica noua, decat dr sunt f cunoscuti si vin de la alta.

Vit E nu cred ca o poti lua toata luna, daca nu ma insel, se ia numai primele zece zile. Asa e Dea?



#29
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 09:44

   Da,vit E se ia doar in primele 10z ale ciclului...daca se continua poate fii toxica pt embrion,dar nu am gasit niciunde cantitatea care ar fii toxica:(((.Dupa cele 10z daca ai in alimentatie legume verzi,nucifere e ok,ai de unde asimila in mod natural,uite o lista scurta http://www.sanatateb...-de-vitamina-e/


Editat de dea78, 03 septembrie 2015 - 09:46 .


#30
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 10:21

Hehe, stiam eu ca ma bazez pe Dea, ca la mine "pregnancy brain" isi face aparitia din ce in ce mai des. [flo2]




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -