Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Decembrie 2015 (Minuni de Decembrie) - Cap.8


1140 raspunsuri la acest subiect

#11
alexiaa72

alexiaa72

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.861 mesaje

Postat 31 august 2015 - 20:11

Maryia, eu arsurile le stingeam cu lapte dulce rece. In sarcina, din cauza secretiei de relaxina se relaxeaza muschiul esofagului, deci acidul gastric se ridica usor, nemaiavand acea opreliste.



#12
EsteraGori

EsteraGori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 00:14

Pfff am intrat putin pe paginile celor mai noi mamici de martie...aprilie....Vai daca as fi acolo mai bine as tine pentru mine toate trăirile la cat de urat vorbesc ele...una cu cealalta...doamne ce bine si ce armonie este la noi in familia Decembrie... [pup]



#13
mateas_allyna

mateas_allyna
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 09:36

Buna dimineata!

Ma numesc Alina,am 30 de ani si sunt din Timisoara.Am o burtica mare de aproape 26 de saptamani in care se afla o fetita minunata.

Sarcina decurge bine,bebelina mea are zile cand e foarte activa si zile cand e mai lenesa :) DPN -15 DECEMBRIE

O zi minunata sa aveti :)



#14
melly23

melly23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.039 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 10:39

buna burticute frumoase [flo2] [flo2] [flo2]

 

deci eu sunt chiauna....noptiile nu dorm mai deloc..ma foiesc ma rasucesc...nimic...pe la 4 atipesc si dimineata una doua ma trezesc... [batcap] [batcap] [batcap]

 

caldura mare la noi...deci iar m ascund prin casa [:)]



#15
theo2014

theo2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 11:11

Buna dimineata! Ma numesc Alina,am 30 de ani si sunt din Timisoara.Am o burtica mare de aproape 26 de saptamani in care se afla o fetita minunata. Sarcina decurge bine,bebelina mea are zile cand e foarte activa si zile cand e mai lenesa :) DPN -15 DECEMBRIE O zi minunata sa aveti :)

 

Bine ai venit printre noi, felicitari pentru fetita ta.



#16
Bebe2mic

Bebe2mic

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 11:16

Buna dimineata!

Ma numesc Alina,am 30 de ani si sunt din Timisoara.Am o burtica mare de aproape 26 de saptamani in care se afla o fetita minunata.

Sarcina decurge bine,bebelina mea are zile cand e foarte activa si zile cand e mai lenesa :) DPN -15 DECEMBRIE

O zi minunata sa aveti :)

Bun venit Alina, felicitari pentru fetita si sarcina usoara si la termen !!!!!



#17
Dany86

Dany86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 199 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 11:36

Buna ziua,mamici.Tare active sunteti si ma bucur foarte mult.Desi nu am scris de vreo saptamana,v-am urmarit zilnic.Ieri am fost si noi la matroana,pt control si ne-a zis ca suntem bine,sanatosi.Am 58 de kg,mi-a zis ca am luat cam mut,dar eu nu consider asta,tinand cont ca in primele luni am slabit vreo doua kg.Dar nu prea ma intereseaza greutatea pe mine.Referitor la bebe,e un nazdravan.A vrut sa ii asculte inimioara si s-a miscat tot timpul.Ne-a zis ca e foarte activ si receptiv si ca daca o sa fie asa si cand o sa iasa,nu o sa-i facem fata :)).Analizele pt glicemie au iesit bine,asa ca stam fara griji.Bun venit noilor mamici si multa sanatate.Va pupacesc!



#18
Bebe2mic

Bebe2mic

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 11:43

Buna ziua mamici!!!! 

 

Melly nici eu nu prea pot sa dorm sa stii, cred ca bebe incepe sa creasca si sa ma deranjeze. Mai e o saptamana si imi vine si perna, sper sa ma ajute la somn.

 

Fetele eu imi simt burta mare si grea, parca nu mai pot sa fac mai nimic, cand merg mai mult de jumatate de ora se intareste, patiti si voi la fel ???



#19
Dany86

Dany86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 199 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 11:49

Buna ziua mamici!!!! 

 

Melly nici eu nu prea pot sa dorm sa stii, cred ca bebe incepe sa creasca si sa ma deranjeze. Mai e o saptamana si imi vine si perna, sper sa ma ajute la somn.

 

Fetele eu imi simt burta mare si grea, parca nu mai pot sa fac mai nimic, cand merg mai mult de jumatate de ora se intareste, patiti si voi la fel ???

Si mie mi se intareste burta daca merg mult pe jos si mi se umfla si picioarele,mai nou.Dar ieri mi-a zis matroana ca e normal,sa stau linistita.



#20
maryia13

maryia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 601 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 11:58

Buna ziua mamici!!!! Melly nici eu nu prea pot sa dorm sa stii, cred ca bebe incepe sa creasca si sa ma deranjeze. Mai e o saptamana si imi vine si perna, sper sa ma ajute la somn. Fetele eu imi simt burta mare si grea, parca nu mai pot sa fac mai nimic, cand merg mai mult de jumatate de ora se intareste, patiti si voi la fel ???

 

Eu mi-am cumparat sambata perna :) imi place si nu prea...trebuie sa ma obisnuiesc poate cu ea :) e de aia cu ceva particule sau cum sa le zic inauntru si mi se pare cam tare... Am si una de la fel din vatelina ( aia e a lu' tati) si cateodata mi se pare mai confortabila aia. Jumatate din pat sunt pernele ...ca de...are si tati perna lui de gravida :)))

Burta o simt si eu mai tot timpul parca e un pietroi...super tare si greoaie...dimineata cand ma trezesc si nu o simt asa am senzatia ca am pierdut burta peste noapte :))) mereu pun mana sa vad daca e la locul ei pt ca m-am obisnuit sa ma simt ca un balon :))




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -