Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Reguli noi legate de avertismente si reputatie


369 raspunsuri la acest subiect

#21
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 30 august 2015 - 20:42


Eu zic altceva: sa spui (tu sau altcineva) daca vreunul din moderatorii actuali da dovada repetata de impartialitate, greseste voit/involuntar, e partinitor...etc.

Cinstit, pe fata.

Desigur, dupa parerea ta.

Ei...si parca nu s-a spus si...????

 

Ciinii latra,caravana trece!!!!Cam asa si cu reclamatiile la adresa moderatorilor impartiali.

 

edit Oricum nu a fost nevoie prea des de interventia moderatorilor in utimii ani...asa ca subuectele s-au delurat in masura regulametului.


Editat de andacos, 30 august 2015 - 20:43 .


#22
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 august 2015 - 21:52

Eu as vota pt eliminarea voturilor negative. Daca cineva are vreo nemultumire legata de mesajul cuiva, sa dezbata, nu sa dea vot negativ, si, atat.

 

Uite, Letitia, aici specificam despre cine am obiectii. 



#23
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 30 august 2015 - 22:04

Functiile de moderatori nu ar trebui sa fie pe viata, tocmai ca toti sintem umani si mai gresim. 



#24
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 31 august 2015 - 08:57

Functiile de moderatori nu ar trebui sa fie pe viata, tocmai ca toti sintem umani si mai gresim. 

 

Nici nu sunt. De-a lungul timpului au fost multe persoane care si-au pierdut aceasta calitate sau au renuntat de buna voie. Insa cred ca in acest caz decizia ne apartine noua administratiei in colaborare cu echipa de moderatori. Munca de moderator nu este usoara si de cele mai multe ori nu se vede. Se intampla pe PM, are parti administrative s.a.m.d. Evident ca derapajele sar in ochi si raman mai adanc in memoria voastra dar lucrurile trebuie privite in mod global iar activitatea unui moderator apreciata in tot ansamblul ei. Apreciem sugestiile si suntem receptivi la ele. Tratam cu mare atentie si seriozitate reclamatiile care sunt legate de moderatori si cred ca istoria forumului are suficiente exemple in care am demonstrat ca regulamentul este pentru toata lumea si principiile noastre de functionare nu creaza favoritisme ci maxim scapari.



#25
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 31 august 2015 - 09:05

O sugestie - in perioada cand e penalizarea , sa nu mai poata modera( 3 , 5 zile. ) Nu ca o pedeapsa ci ca perioada de  reflectie. Nu mi se pare chiar logic,  esti pedepsit ca ai gresit serios dar ii moderezi pe altii. 


Editat de jenn, 31 august 2015 - 09:07 .


#26
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 31 august 2015 - 10:43

dupa o pauza destul de lunga, cand am reintrat pe acest forum am constatat cu uimire ca multi dintre userii vechi si seriosi (asa imi par mie) au bulinute rosii. Faptul ca orice user poate sa dea vot negativ dupa bunul plac nu cred ca ar trebui sa afecteze dreptul la replica al celui vizat. Eu, cel putin, am ales sa iau o pauza tocmai datorita divergentelor de opinie avute cu un user vip, care de la acea discutie pur si simplu imi vana mesajele. 



#27
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 31 august 2015 - 11:24

O sugestie - in perioada cand e penalizarea , sa nu mai poata modera( 3 , 5 zile. ) Nu ca o pedeapsa ci ca perioada de  reflectie. Nu mi se pare chiar logic,  esti pedepsit ca ai gresit serios dar ii moderezi pe altii. 

Ar fi chiar salutar sa nu mai trebuiasca sa muncim deloc

Nu tu modificari, nu tu verificari, nu tu mutari de subiecte, nu tu administrare comunitate ... adica vacanta. Pedeapsa? Dimpotriva respiro... [pk]



#28
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 31 august 2015 - 11:52

Exagerezi. E strict vorba de un moderator cu avertisment . Ca doar nu sunteti toti concomitent in aceasta situatie. Plus ca se intampla f rar ca un moderator sa fie avertizat in urma unei incalcari a regulamentului. 



#29
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 31 august 2015 - 12:07

Pai tocmai - pentru un moderator(cu avertisment) ar fi chiar o vacanta pentru 3-5 zile sau cate ar fi... nu mai trebuie sa faca nimic doar sa citeasca sa scrie sau chiar sa nu mai intre deloc ci sa isi vada de problemele reale, personale din viata lui/ei care trebuie rezolvate daca tot nu are de lucru. E chiar avantajos. [pk]



#30
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 31 august 2015 - 12:47

jenn, daca ma vezi dandu-ma zmeu pe aici zilele astea chiar te rog sa imi bati obrazul. Dar chiar nu e cazul. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -