Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ultimele valuri de vacanta a pinguinilor


902 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 28 august 2015 - 09:52

Vacanta pinguinilor e pe final. Unii pui au inceput deja scoala (Goblin Prince, Marcia, William, Flavia si Felixosul, Eric), altii inca mai degusta marea si fructele ei sau se pregatesc sa se balaceasca in marea Egee.

 

Sanatate maxima tuturor pinguinilor si mai ales Silviei care a pus vacanta in cui anul asta.

 

Concediu placut celor care se stiu cu scoica pe caciula si spor la munca celorlalti!


Editat de Ioana_Pos, 28 august 2015 - 12:38 .


#2
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 28 august 2015 - 10:03

Diseara suntem invitati la ziua de nastere a unei romance (partenerul ei e coleg cu al meu); asa spontan, m-a sunat mai devreme.

Trebuie sa merg sa-i iau cadou, dar nu stiu ce  [zirea]  



#3
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 28 august 2015 - 10:45

Mneata!

 

De dimineata, la munca. Asta dupa ce o noapte m-am tot trezit, ba ca maraia ceva pitica, ba ca nu stiu ce am visat. Na, asa mi-a trebuit, m-am uitat la World War Z, prima data la 3 ani de la lansare - scenele de inceput au fost filmate in Glasgow iar je si sotul facusem figuratie in film [:)] Oricum, inca vreo 7 ani de-acum incolo sa nu mai vad zombies, mi-a ajuns. 

 

Ella, ce fain suna un weekend doar voi, fara copil, fara masina, doar relaxare! Si eu vreau - poate la anul, la vara, ca tot raman ambii copii la bunici in Franta. Luminita de la capatul tunelului, hihihi... ca de cand s-a nascut Mister nu am avut ocazia de asa ceva, o vacanta (sau macar un weekend ) doar noi doi!

 

Si ca tot e vorba de plecat... vacanta frumoasa, Andra!

 

Si noi mergem maine seara la o zi de nastere, asta pe langa petrecerea piticoatei, de la locul de joaca, de la amiaza. Tot intr-un chef o sa o tinem [pk] [pk] 

Ella, daca e invitatie primita in ultimul moment, eu zic ca o sticla de vin bun si o cutie de ciocolate frumos ambalate ar fi OK.



#4
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 28 august 2015 - 13:20

Roxana, as vrea cartile, multumesc



#5
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 28 august 2015 - 13:50

Dark, de-abia astept...avem rezervarea [pk] si mare noroc am avut, pt ca era ultima oferta pt hotelul respectiv...m-am uitat acum pe site-ul de la noi si hotelul a disparut de pe lista  [:)]

Noi am mai fost plecati in vacante fara Marcia...in compensatie, am plecat eu cu ea  [pk] si anul asta am fost plecate doar noi 2, de 2 ori chiar...o data cand am fost cu Helbi si Bia pe coclauri...si de curand, cand am fost cu ea si nepoata-mea la Venetia...

Ea nu mai vrea sa mearga cu noi in concediu, merge doar daca mai are pe cineva de varsta ei....eu o inteleg...deocamdata vrea sa-si petreaca vacantele la ai mei...sa vedem peste cativa ani cum va fi  [:D]


Editat de Ella73, 28 august 2015 - 13:53 .


#6
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 28 august 2015 - 13:52

Dark, mercic pt idee  [flo2] am luat un buchet de flori ft fain (aici sunt scumpe si lumea nu prea cumpara flori....la mine insa nu merge..la zile de nastere sau cand mergem in vizita, florile sunt un must) si un set de la Body Shop...are diverse alergii, asa ca nu stiu cum e cu ciocolata...si mai punem o sticla de vin...si gata...


Editat de Ella73, 28 august 2015 - 13:53 .


#7
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 28 august 2015 - 13:56

Stateam acum cateva seri de vorba la masa si al meu ii spune Marciei : stii, cand nu mai suntem noi, casa din Romania va fi a ta...ea de colo : da si apartamentul bunicilor, ca acolo am crescut si reprezinta pt mine ft mult....le-a zis si alor mei, apartamentul ala nu au voie sa-l vanda, pt ca este al ei  [:D] si ii va da bani lui var-su pt partea lui....ca stie ca tb impartit intre ea si nepota-miu...



#8
alinuk

alinuk

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.365 mesaje

Postat 28 august 2015 - 13:58

Planurile noastre au fost ușor ...luate de val

 

Am amânat Histria și Adamclisi pt anul viitor, in favoarea parcurilor de distracții: terestre și acvatice :)

 

Prichi au fost megaincantati!

Miniaturi atasate

  • 20150827_165532.jpg

Editat de alinuk, 28 august 2015 - 14:03 .


#9
carmaw

carmaw

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.959 mesaje

Postat 28 august 2015 - 14:27

buna fetelor [pup]

azi mi a fost livrat aparatul masca contra apneeii somnului...gratuit binenteles...sa vedem cum ma adaptez!!

mi au controlat patul si mi au spus ca mi trebuie un electric!!

Are cineva asa ceva???...cum se doarme caci am vazut preturi de la 700 e in sus numai pt pat de o persoana....salteaua e alta chestie

As dorii si eu sfaturi va rog mult [flo2] ....asta noapte nu am dormit DELOC....tusesc ,vomit intr una [fri]



#10
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 28 august 2015 - 14:43

Dark, mercic pt idee [flo2] am luat un buchet de flori ft fain (aici sunt scumpe si lumea nu prea cumpara flori....la mine insa nu merge..la zile de nastere sau cand mergem in vizita, florile sunt un must) si un set de la Body Shop...are diverse alergii, asa ca nu stiu cum e cu ciocolata...si mai punem o sticla de vin...si gata...


Super! O sa o faci tare fericita!
So mie imi place sa ofer si sa primesc flori, la noi baiul e ca am trei pisici care se autoservesc din frunze si petale (si apoi dau la boboci prin colturi) asa ca sunt nevoita sa pun florile, cand primesc, pe dulapuri, sa nu ajunga la ele. Pe pervaz am doar cactusi lol


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -