Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Decembrie 2015 (Minuni de Decembrie) - Cap.7 (morfologie sem 2 si mai departe)


490 raspunsuri la acest subiect

#21
enadera

enadera

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 12 august 2015 - 13:46

Onyoana nu te supara, eu nu ti-am raspuns ca nu am stiut ce sa iti spun legat de loviturile bebelului spre spate, cred ca loveste in toate partile, de aia unele mamici simt dureri in ficat sau rinichi. Cred ca daca nu te doare nimic nu ar trebui sa iti faci griji.

Iar legat de dulciuri si eu mananc destule, dar nu sunt bune nici pentru persoanele neinsarcinate, iar macul are efect sedativ in cantitati fff mari de la 1 kg in sus, cat sa contina 2 covrigi. Stai lininstita.



#22
enadera

enadera

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 12 august 2015 - 13:49

Fetelor va ziceam ca am fost la un curs de alaptare, tot aceasi organizatori urmeaza sa tina si cursul de puericultura. Marele avantaj este ca totul este gratuit.

Eu m-am inscris deja, pentru cele interesate si care pot veni in Bucuresti:

 

http://revistacsp.ro...eptembrie-2015/



#23
anca383

anca383

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 12 august 2015 - 13:59

@Onyoana -  pe acelasi considerent cu al Enaderei nu ti-am raspuns nici eu. Al meu este activ seara si noaptea, iar loviturile nu sunt in spate, ci mai degraba in ficat, in partea de jos a uterului si in stanga. Si nu mai sunt niste „unduiri” de ceva vreme, ci il simt bine. Poate o fi crescut mai multisor - vdm la eco de sapt viit. In ceea ce priveste stergerea post-urilor - verifica  sectiunea termeni si conditii (din partea de jos a site-ului), poate gasesti instructiuni acolo.

 

@Enadera - ma intereseaza si pe mine cursul de puericultura. Tu pentru ce perioada te-ai inscris?



#24
enadera

enadera

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 12 august 2015 - 14:06

Sunt 3 zile de vineri si una de marti, am zis sa imi pastrez vinerile libere, deci marti pe 15 sept m-am inscris. L-am inscris si pe sot, poate o sa vrea sa vina si el sa invete :). La cursul de alaptare erau o gramada de soti cu sotiile.



#25
Onyoana

Onyoana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 183 mesaje

Postat 12 august 2015 - 14:27

Enadera, anca383, va multumesc pentru raspunsuri  [pup]

Cred ca hormonii de sarcina isi fac de cap cu mine pentru ca am devenit f plangacioasa si irascibila. Vineri merg si eu la eco morfologica si abia astept sa imi vad

fetita. 



#26
anca383

anca383

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 12 august 2015 - 14:38

Sunt 3 zile de vineri si una de marti, am zis sa imi pastrez vinerile libere, deci marti pe 15 sept m-am inscris. L-am inscris si pe sot, poate o sa vrea sa vina si el sa invete :). La cursul de alaptare erau o gramada de soti cu sotiile.

 

eu sigur vin si cu sotul. ne intereseaza si partea cu atestatul in vederea prelungirii conc paternal. plus ca nu are cine sa ne ajute si orice info este utila. inca nu ne-am hotarat la data. dar as opta pt vineri (poate 18) ca este mai usor pt mine sa vin direct de la birou.

multumim de link  [floare3]



#27
enadera

enadera

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 12 august 2015 - 15:09

Enadera, anca383, va multumesc pentru raspunsuri  [pup]

Cred ca hormonii de sarcina isi fac de cap cu mine pentru ca am devenit f plangacioasa si irascibila. Vineri merg si eu la eco morfologica si abia astept sa imi vad

fetita. 

 Probabil ca toate avem momentele noastre de sarcina, mai mult sau mai putin  recunoscute :). Succes la morfologie!



#28
ruza

ruza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 12 august 2015 - 16:45

@enadera: multumim pt link, eu abia asteptam sa se faca programul pe septembrie, eram inscrisi in august, dar a fost saptamana in care au inceput contractiile si n-am mai ajuns. M-am inscris cu sot cu tot pe 4 septembrie.

@silv8: daca ajungi in Bucuresti, Bebetei e suficient, gasesti absolut tot ce vrei acolo si au preturi bune. Altfel, mai sunt targurile in septembrie, dar nu stiu cum e la un astfel de targ.



#29
maryia13

maryia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 601 mesaje

Postat 12 august 2015 - 18:05

Buna fetelor, eu azi am fost mai activa decat de obicei...vreo 4 ore de plimbat prin oras si am simtit o durere ( intepatura ) in partea stanga. Am venit acasa, am stat in pat dar cand am dat o fuga la magazinul de langa mine am simtit din nou acea durere. Sper sa nu fie nimic grav... 

Va pup dragelor ! :*



#30
Mihaaaaa

Mihaaaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 345 mesaje

Postat 12 august 2015 - 19:24

Buna tuturor burticile si ingerasilor roz sau blue :)

Estera esti ok ? Sper ca da din tot sufletul

Onyoana nici eu nu raspund daca nu stiu ceva pt a nu incurca lucrurile, caci nu e de joaca-da-i un telefon dr sa te linisteasca. Sper ca este ceva normal, eu am app 21 sapt dar abia azi am simtit la mana loviturile in burtika...

Va ganditi deja la carucioare? :)) Daca avem noroc de o iarna ca in povesti, o sa mai dureze cu plimbatul in carucior....

Eu nu am luat inca nimic, ieri am primit cateva lucrusoare de la o prietena, rest nimic - tatonez terenul...:)
De luni vacanta pana la marea intalnire....

Sa vedem daca reusesc sa pun burtika de 5 luni :)))
 


Editat de Mihaaaaa, 12 august 2015 - 19:26 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -