Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

un miracol


2 raspunsuri la acest subiect

#1
Alinutzzz

Alinutzzz
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 30 iulie 2015 - 08:15

Bine v`am gasit maici si burtici! :) Vreau sa va impartasesc povestea mea pe scurt ca sa intelegeti ca miracolele exista.Sunt in Anglia de 2 ani si am incercat sa raman insarcinata un an si 3 luni luna de luna fara succes. Am avut o relatie de un an jumatate cu un nigerian.Din pacate nu am ramas niciodata insarcinata cu el in acest an si 3 luni.Dupa o vreme am intalnit un britanic dar parintii lui provin din Barbados,deci este de culoare.Vreau sa va spun ca dupa o luna de relatie am ramas insarcinata si am aflat vestea chiar de ziua mea.

Dupa cateva zile am simtit dureri in partea dreapta si am fost la medic,care mi`a facut trimitere pt o ecografie transvaginala.Motivul a fost pt a fi sigur ca sarcina nu e ectopica.La ecografie nu s`a vazut nimic,dar e normal pt o sarcina de 4 sapt.Mi s`a luat sange pt a verifica daca sarcina este sau nu ectopica si m`au chemat peste alte 2 zile la alta ecografie.Dupa ce am aflat ca sarcina nu este ectopica,la ecograf s`a vazut sarcina,dar fara embrion cred.Nu stiu sigur pt ca asistentele au soptit ceva.Stiu sigur ca sacul yolk era acolo.Acum sunt chemata peste 2 sapt sa vedem daca embrionul este acolo.Ma rog la Dzeu sa fie bine pt ca tare imi doresc acest copil.Voi ati trecut prin aceasta situatie?



#2
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 30 iulie 2015 - 14:14

La 4 sapt si 2 zile nu se poate vedea embrionul, nici transvaginal. Asteapta pana la 7-8 saptamani cand se poate vedea bine inima.

 

bafta!



#3
Alinutzzz

Alinutzzz
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 03:27

[pk] [pk] [flo2] [flo2] Am ajuns la 10 saptamani deja si totul estie bine in afara de faptul ca mi`au gasit o infectie urinara care a fost tratata cu Keflex.Din pacate si din vina mea,cam 2 zile din tratament nu au fost facute corespunzator iar simptome deranjante au inceput sa apara,cum ar fi dureri la abdomenul inferior,usturime la urinare si o stare proasta.Dupa 2 sapt de la terminarea tratamentului cu Keflex,medicul mi`a perscris MacroBID(NITROFURANTION). Ieri am fost extrem de suparata gandidu`ma daca bebelusul e ok cu atatea antibiotice.Am citit si parerile sunt impartite.Ajutati`ma cu un sfat.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -