Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu ovocite donate 92

fiv ovocitedonate donare donator embrioadoptie

755 raspunsuri la acest subiect

#11
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 07 iulie 2015 - 23:59

Anxiao, lasa ca voi va "copiliti" la cehi.  [flo2]

Va pup din concediu, sotul meu este un dragut si mi-a facut o surpriza f plăcută cu vacanta asta. 



#12
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 07:23

   Neatza dragelor!

Cica de la noapte se racoreste,in zona noastra...vom vedea.

Anxiao la inceput copileam si eu,acum nu mai execut operatiunea,las asa.E ca la fiv,selectezi numai cateva ramuri,restul le rupi(care-s mici,fragede).Barbatul meu aseara imi explica cum se face copilirea [:-)))] [:-)))] ...ca nah,el e taran nascut,eu in devenire...dar el nu recunoaste plantele pana nu au legume [:-)))] [:-)))] .

   O zi racoroasa,sa-mi tineti pumnii sa termin azi cu zugraveala



#13
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 07:29

Ca bine zici Gabyv [pk]  Concediu placut!

Ha Dea! Ce tare e sotul tau cu legumele! [soricel]  Si eu vreau o racorire.....



#14
Cami_75

Cami_75
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 10:58

Buna, fetelor!

Am vrut sa ma interesez… daca cineva a facut FIV cu ovocite donate in Ucraina. Am vazut ca sunt mentionate in forum  2 clinici din Ucraina….Isida si Victoria…

 Am 40 de ani, sotul meu are 41 de ani, incercam de 7 ani sa avem un copil si nu reusim. In urma cu  5 ani am ramas insarcinata natural, dar la 6 saptamani am avut avort spontan. Anul trecut am avut un FIV nereusit in Bucuresti cu un embrion transferat. Anul acesta am fost in Cipru, am incercat procedura FIV mixta (cu ovocite donate si  ovocitele mele, 4 blastocisti transferati, unul al nostru, 3 cu ovocite donate). Din pacate procedura a fost fara succes. Avem toate analizele ok, histeroscopia si histerosalpingografia le - am facut in martie, spermograma sotului este buna. Ceea ce m-a daramat de tot este ca ultimul doctor la care am fost mi-a zis ca, endometrioza este cauza infertilitatii mele, deci dupa  7 ani  de investigatii, in final, trebuia sa verific laparoscopic daca am endometrioza... In timp ce asteptam  la spital sa –mi vina randul la doctorul  ginecolog, am facut cunostinta cu o femeie gravida la a 7 –ea luna de sarcina.In urma discutiei noastre am aflat, ca a facut  procedura de FIV cu ovocite donate in Ucraina in  clinica Biotexcom….Mi - a povestit, ca s-a primit din prima incercare.Vroiam sa aflu, daca cineva a mai auzit despre aceasta clinica…Va multumesc anticipat!



#15
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 13:11

Unde se gaseste Pregnyl oare?  [soricel]



#16

  • Guests

Postat 08 iulie 2015 - 14:18

Unde se gaseste Pregnyl oare?  [soricel]

 

Anxio eu ultima oara am luat 2 buc de la Sensiblu, ce e drept am luat 1 buc de la o farmacie si 1 buc din alta parte. Suna la un nr de centrala ceva sa vezi care din ele o au. Eu sunam la AFI era o duduie draguta si ma ajuta cu info.



#17
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 14:23

Merci mult johnny! Cum a fost intalnirea cu PK?



#18

  • Guests

Postat 08 iulie 2015 - 14:55

Merci mult johnny! Cum a fost intalnirea cu PK?

 

Anxio, tot am vrut sa scriu despre asta si m-am lasat. Nu a fost deloc cum mi-am imaginat, poate problema a fost ca aveam asteptari prea mari, ca am idealizat prea mult toata experienta, Dupa un drum de 14 ore, pot sa spun ca consultatia a fost scurta - max. 30 min, din care 10 au fost despre fiv (ceea ce stiam deja), tot dosarul meu pregatit cu atata grija nici nu a fost deschis, m-a intrebat pe mine niste chestii punctuale, nu a fost atent ca i-am zis ca mi s-a zis ca am chisturi endometriozice, si a ccl la eco ca e posibil sa fie de la faptul ca ovulasem deja. Asa ca voi mai face o eco si i-o voi trimite. La toate cele din dosar nici nu s-a uitat.

Schema mea este cea mai simpla pe care am avut-o, doar AC cu o luna inainte, si Gonal, fara nimic altceva pana ne vedem. 

Am fost atat de bulversati, incat eu am urcat in masina si am plans o parte buna din drum, iar al meu era sa faca accident. Plus ca am plecat cu reteta de la PK si fara Gonal, deci habar nu am cum sa mi-l achizitionez.

Momentan, incerc sa lupt cu frustrarea pe care o simt si sa sper.

 

Anxio sper sa gasesti, eu gasisem Pregnyl la Sensiblul de la Pantelimon Delfinul. Mult succes!


Editat de johnnybravo7, 08 iulie 2015 - 15:02 .


#19
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 16:09

johnny imi pare tare rau ca ai avut asa o experienta cu PK.....nu inteleg oare de ce. Poate s-a schimbat, cu noi a analoziat din scoarta in scoarta dosarul si ne-a indrumat clar, facandu-ne chiar schema drumului, de la ce farmacie sa luam medicamentele. Nu pot crede ca vorbimd e acelasi om [zirea]

Daca nu ti-a dat o imrpesie buna, nu te incarca tu negativ...gaseste alt medic care sa fie pe sufletul tau. Dar nu are rost sa plangi si sa fii tu suparata ca nu stiu ce medic a dat-o in bara cu tine....Hai curaj! Ganditi-va intai ce vreti sa faceti si dupa ce luati hotararea, urmetorii pasi. Eu te pup si iti urez bafta! si merci din nou [flo2]



#20

  • Guests

Postat 08 iulie 2015 - 16:24

johnny imi pare tare rau ca ai avut asa o experienta cu PK.....nu inteleg oare de ce. Poate s-a schimbat, cu noi a analoziat din scoarta in scoarta dosarul si ne-a indrumat clar, facandu-ne chiar schema drumului, de la ce farmacie sa luam medicamentele. Nu pot crede ca vorbimd e acelasi om [zirea]

Daca nu ti-a dat o imrpesie buna, nu te incarca tu negativ...gaseste alt medic care sa fie pe sufletul tau. Dar nu are rost sa plangi si sa fii tu suparata ca nu stiu ce medic a dat-o in bara cu tine....Hai curaj! Ganditi-va intai ce vreti sa faceti si dupa ce luati hotararea, urmetorii pasi. Eu te pup si iti urez bafta! si merci din nou [flo2]

 

Poate era ff ocupat, nu stiu. Nu s-a uitat deloc pe dosar, abia s-a uitat pe lista cu analizele de la el, si m-a intrebat pe mine: cateva chestii ff sumare. Dati seama ca am plecat si fara medicamente; m-am gandit sa mergem la alt dr, dar intrebarea unde? Al meu zicea sa ii dam o sansa, ca rezultatele nu i le pot contesta. Daca reusim sa luam Gonalul vom face fiv cu el, stiu ca conteaza increderea, dar pana la urma cum o vrea Dzeu.

 Poate asa e acum, e ff expeditiv, pt ca e aglomerat, sau poate are ochiul format si nu e nevoie sa se uite peste dosar. Nu stiu ce sa mai zic.

Poate asa e normal: scurt, si isi sa el seama. Al meu zice ca poate o sa se uite peste dosar si o sa ne mai zica pe email ce sa facem. 

Momentan trebuie sa rezolv cu Pap care a iesit cu ASCUS, o sa merg sa fac un HPV si mai vedem.





Etichetat si cu fiv, ovocitedonate, donare, donator, embrioadoptie

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -