Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mi-am pierdut copilul! Eu m-am pierdut pe plaja! Dar nu la 1Km in larg :)


27 raspunsuri la acest subiect

#1
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 08:43

Cred ca aveam vreo 5 ani. Eram la Mamaia si am plecat cu galetusa sa i-au apa din mare. Nu am mai gasit drumul inapoi, m-am pierdut oficial. Dupa vreo 10 minute am inceput sa plang si o familie m-a dus la Radio Vacanta. Au anuntat ca m-au gasit si parintii mei m-au recuperat. A fost un moment destul de traumatizant ca si acum cand scriu mai am o serie de flashuri cu ziua respectiva.

 

Ei bine, astazi in Turcia, un bebelus a fost salvat plutind in deriva pe o barcuta de bebelus la 1 Km de plaja.

Ma intreb ce faceau parintii?

 

Sursa: http://www.theguardi...ea-turkey-video

 

Screen Shot 2015-07-04 at 09.42.17.png

Screen Shot 2015-07-04 at 09.41.58.png

 

 

Voi v-ati pierdut la mare? Sau v-ati pierdut copiii? Asteptam povesti haioase sau mai putin haioase care sa-i educe pe cei mai ignoranti.



#2
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 09:02

    Hmm,de pierdut nu m-am pierdut...dar am ramas cu o amintire neplacuta,gen "asa nu".Aveam vreo 4ani si inotam destul de bine,dar la mare nu ma aventuram fara colac.Intr-o zi cu valuri mai mari ma jucam cu tatal meu:cand venea un val trebuia sa ma prind bine de colac si sa ma las purtata,tatal meu urma sa ma prinda cand valul "pica".Dar la un moment dat am dat drumul la colac si am ramas purtata,rascolita de val.A fost probabil fractiune de minut,pana m-au recuperat(sincer nici acum nu stiu)dar si acum ma vad inconjurata de bancuri de pestisori si meduze,undeva in apa:((( si cu multa apa in toate orificiile



#3
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 11:29

M-am pierdut in Cluj la 14 ani se pune?  [:)] Asa ca m-am dus pe scarile magazinului universal si am asteptat banuind ca este unul din punctele unde pot fi gasit. Ceea ce s-a si intamplat dupa 30 de minute.



#4
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 11:54

Cred ca aveam vreo 5 ani. Eram la Mamaia si am plecat cu galetusa sa i-au apa din mare. Nu am mai gasit drumul inapoi, m-am pierdut oficial. Dupa vreo 10 minute am inceput sa plang si o familie m-a dus la Radio Vacanta. Au anuntat ca m-au gasit si parintii mei m-au recuperat. A fost un moment destul de traumatizant ca si acum cand scriu mai am o serie de flashuri cu ziua respectiva.

 

Ei bine, astazi in Turcia, un bebelus a fost salvat plutind in deriva pe o barcuta de bebelus la 1 Km de plaja.

Ma intreb ce faceau parintii?

 

Sursa: http://www.theguardi...ea-turkey-video

 

attachicon.gifScreen Shot 2015-07-04 at 09.42.17.png

attachicon.gifScreen Shot 2015-07-04 at 09.41.58.png

 

 

Voi v-ati pierdut la mare? Sau v-ati pierdut copiii? Asteptam povesti haioase sau mai putin haioase care sa-i educe pe cei mai ignoranti.

 

 

... preocupati sa faca altul.... pai ce poti sa crezi din moment ce nu au obsrvat ca li se indeparteaza "barcuta"... 

 

inconstienta n-are limite!



#5
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 12:40

... preocupati sa faca altul.... 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#6
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 12:47

Se poate intampla... nu e prea "mișto" , dar e posibil chiar daca sunt parintii oameni serioși. ..

Acuma, ce sa zic, mama era in extrema cealalta, aa fi vrut eu cateodata sa ma mai "pierd".. dar nu se putea.... daca era legal cred ca ne -ar fi tinut legati de piciorul ei... oricum pe frate-miu l-a ținut de mana pana la 12 ani :))) si si acum, daca traversam impreuna, ma ia de mana :))

Dar, asa cum exista o extrema,  e normala si cealalta, sunt oameni pur si simplu neatenti din "fabrica", genul care "stau pe piciorul tau si te întreabă de ce te strambi?!"... ce poti sa le faci? De aia traim in comunitate, sa ne ajutam unii pe altii...



#7
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 13:28

M-am pierdut in Cluj la 14 ani se pune?  [:)] Asa ca m-am dus pe scarile magazinului universal si am asteptat banuind ca este unul din punctele unde pot fi gasit. Ceea ce s-a si intamplat dupa 30 de minute.

Si fratele meu s-a pierdut in magazin,unul foarte modern la vremea respectiva ,cu scari rulante ,cu statie radio si proprie...ca l-a dat mama-n "urmarire"prin statie!!!! [:D]

 

Cred ca ne-am invirtit foarte mult pe acolo si nu l-am gasit,nu stiu sa spun exact cum era mama ins ape mine m-a marcat un pic treaba asta.

 

Am plecat spre casa si...frate-meu era acasa deja!!!! [ph34r] El nu ne-a mai vazut si negasindu-ne...a plecat singur spre casa.Distanta apreciabila,de remarcat ca avea 5 ani!!!!! [panda]



#8
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 14:19

Mda, copilasul ala (este descris ca bebelush, din poza aia blurred arata spre 1 an sau 1'5 ani) nu se putea urca singur in barca si sa se lase dus de valuri. Nu e acelasi lucru cand un copil se pierde pe plaja pt ca a fost scapat din vedere cateva minute si pe picioarele lui se duce in stanga- drepta.  Cineva l-a pus in barcuta si durata ca sa iasa din campul vizual al unor adulti in apa e mai mare. Mie mi se pare neglijenta, nu neatentie.



#9
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 14:25

Eu m-am pierdut in amfiteatrul facultatii de medicina cand aveam vreo 7 ani. Este pe 2 (sau 3 etaje) si eu coborasem jos la catedra. Cand am urcat inapoi la taica-miu, care se dusese pe un hol sa fumeze, am urcat la etajul gresit. Din fericire la varsta aia stiam ca daca ma pierd de adulti, ma duc la ultimul loc unde am fost impreuna- in cazul asta la catedra si acolo m-a gasit tata.

 

am avut tot felul de sisteme de siguranta, de ex la metrou, daca ma urcam eu si ramaneau parintii coboram la prima statie si asteptam. daca eram eu cea care ramanea in urma, ii asteptam unde ramasesem si veneau ei dupa mine (asta a functionat si in Londra cand am mers sa vizitez cu faica-miu care nu stie o boaba de engleza :))

 

in aglomeratie daca ne pierdeam ii strigam dupa prenume sau numele de familie, ca mama si tata erau zeci. Asta am invatat-o si pe P acum.



#10
Nana01

Nana01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 17:13

Povestioara nu-mi apartine, mi-a fost spusa, insa mi se pare asa de hazlie incat m-am gandit sa o impartasesc.

Familie - mama, tata, copilul - intr-un mall in Dublin. Copilul nu vorbeste engleza. Copilul are 6 ani, insa este inalt si dezvoltat pentru varsta lui. Copilul se pierde de parinti.

Mama, dupa ce il cauta fara succes, apeleaza la sistemul audio sa anunte ca s-a pierdut un copil. Fac astia anuntul de cateva ori "atentiune-atentiune, s-a pierdut un copil de sase ani, nu vorbeste engleza", totul profesionist, se inchid usile sa nu iasa din magazin etc. La un moment dat, mama are o revelatie, merge din nou la security si anunta: "N-are sase ani copilul! Are 8!!!" Ce s-a gandit, ca toti irlandezii iesiti la shopping se vor uita dupa un prichindel de un metru si-un pic, or pustiul pierdut arata mai mare de atat. N-am putut decat sa-mi imaginez consternarea agentilor de securitate la vederea unei mame nebune care, dupa ce ca a fost suficient de negljenta incat sa-l piarda, nici nu stie exact ce varsta are fiu-sau. 




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -