Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Un ajutor pentru Flaviuta

ajutor cancer suport suport.

1061 raspunsuri la acest subiect

#791
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 24 iunie 2017 - 06:31

Offf...zici ca dau coltul de la igev.....chimio de salvare asa ii spune...ce pot sa mai zic...stau cu ligheanul langa mine...si cu mama.



#792
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 24 iunie 2017 - 14:23

Flavia draga, e bine ca e mama ta lingă tine, te mai susține moral. De fetita ta cine are grija? Noi cu ce te putem ajuta, ai nevoie de bani?

 

Cit mai durează chimioterapia? Nu ma pricep, din cite știu eu e otrava pentru corp, e "normal" sa te simți rău dar e o sansa care te poate ajuta sa mergi mai departe. Gândește-te la ce ai scris tu aici pe forum acum citeva zile, cit de frumoasa e viata și cit de mult merita trăită  [:)]  [flo2]  [il]



#793
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 25 iunie 2017 - 18:10

Fata mi a luat o fosta soacra..sunt praf.vomit de trei zile tot.nu mai pot nici la baie singura.e mami langa mine...mereu.nu stiu pe unde doarme mai pe o canapea...nu stiu.tare rau imi este.bani nici nu stiu daca mai am probabil mai sunt 300 lei sper sa mai fie...cat de cat.se fac 2 sapt imi zice mama de cand duntem aici.. 



#794
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 25 iunie 2017 - 18:36

Flavia draga de tine,tare greu ti-o mai fi!!!!

 

Eu nu stiu sa gasesc cuvintele potrivite in asemenea situatie,insa sa stii ca sunt cu suflteul alaturi de tine,ma gindesc la suferinta ta si sper ca DUmnezeu sa-ti aline incet durerile si sa te ajute sa faci pasi rapizi spre vindecare.



#795
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 26 iunie 2017 - 07:49

Esti in gandurile si rugaciunile noastre, Flavia ! Sa te faci bine, cat mai repede. Multa putere [grup]



#796
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 28 iunie 2017 - 13:13

Flavia, cum mai ești? Mă gândesc la tine, sper să treci repede și cu folos prin tratamentul ăsta!



#797
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 28 iunie 2017 - 15:14

Ca naiba.tot in cj.azi putin mai coerenta...nu am stiut de mine o saptamana...pe alta lume .nici la baie nu am reusit sa cobor . .doar dusa de infirmiere...de vomat vomam non stop...33 de grade prin saloane...nesomn ca aici zi noapte sunt tratamente . ..am o colega pe oxigen si zi si noapte o verifica....o babuta cu panpersi...si eu...azi am reusit sa ies afara...toilet si sa pap fara sa vars...mana e langa mine noaptea ma mai lasa se duce uneori la o pensiune...sper sa ma recuperez putin sa ma lase in patul meu...nu am putut scrie...abia legam 3 vorbe nici alea coerent....uneori cad asa ..intr o alta lume...



#798
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 28 iunie 2017 - 15:16

Eu am lucrat din sept pana in mai inclusiv...banuiesc ca nu mai pot avea c medical? Unde sa ma interesez? Va trebui probabil sa ma pensionez ..offf...



#799
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 30 iunie 2017 - 19:27

Am ajuns acasa....am intrat in aplazie...toate elementele sanguine jos...offf...sper sa gasesc pe cineva maine sa mi faca igienizare in casa...mama e cam distrusa si a trebuit sa fuga la casa ei....

vestea bunicica e ca nu mai am asa dureri pot sa ma misc spal singura...dar nu mai mult...a scazut feritina si vsh...deci cumva se reduce posibil apa la plaman...in rest...ma rog sa rezist zilele astea sa ma pun putin pe picioare si pe 10 sa fac tura doi de igev....acum principala mea grija e casa dezinfectata sa nu iau nici cel mai mic microbel...va multumesc atat fara voi azi cred ca nu prea mai eram...pt ca a evoluat asa rapid...asa e forma asta...se prinde undeva si efectiv intr o luna explodeaza...



#800
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 30 iunie 2017 - 19:33

Ca sa nu mai spun ca acum sunt atat cat pot vb cu directivele pe alexia...matura ...mop...domestos...frigider...cum as putea eu sa i multumesc copilului asta...vreodata??...a facut saraca...acum a iesit doar putinla o inghetata...asa fericita e ca am venit acasa





Etichetat si cu ajutor, cancer, suport, suport.

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -