Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Noiembrie 2015 ( Brumarei de Noiembrie 2015 )- cap.2


1080 raspunsuri la acest subiect

#11
miha42

miha42

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 11:39

Bună mamici,

 

 Dorinas, mulțumim pentru noul capitol.

 

  Claudita ,multă sănătate și să aduci vesti bune.

 

  Acum vreau să vă arăt burtica așa cum este ea mare, mare.

 

 

 Și încă o super pozica, sa va arăt cum a mea comoară va salută

Miniaturi atasate

  • DSC_0706-1-1.jpg
  • DSC_0712.jpg

Editat de miha42, 25 iunie 2015 - 11:45 .


#12
Miriamaimutza

Miriamaimutza
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 12:11

Buna fetelor,

 

Si eu pun si pun si nu ma mai opresc...in conditiile in care mananc super sanatos, fructe, legume, spanac, rosii cu branza...nimic fainoase, nu prajeli, nu dulciuri, multa multa apa si atat...si cu toate astea tot am pus cam 9 kg pana in saptamana 20. :(

Sunt trista rau pe tema asta fiindca nu vreau sa pun multe kilograme ca sa ma chinui sa le dau jos apoi. Si-asa...abia ma misc, abia imi schimb pozitiile in somn si obosesc repede la mers pe jos si stat in picioare. Ce ma fac mai tarziu? :(

E posibil oare sa fie de la vitaminele Elevit? Mi le-a prescris medicul, deci le iau cumintica...insa m-as opri la un moment dat daca ma tot maresc unde nu trebuie.

Voi ce parere aveti?



#13
Claudittta

Claudittta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 12:39

Multumesc de urari...deja ma simt mai bine..eu oricum de fel nu prea iau medicamente, a ca astept cumintica sa treaca...

 

Merci Misha de info cu farmacia...o sa dau o fuga pana acolo cam oeste vreo saptamana...cand mi se subtiaza stocul de injectii:))

pMiha..ce burtica mare ai...ce dragutza..sibebelina care e asa relaxata aclo:))

...am si eu zile cand sunt mai balonata asa, dar inrest e destul de mica, mai ales dimineata....abia astept sa se faca mare mare:))

 Eu am ajuns la greutatea pe care o aveam cand am fost luata in evidenta, adica am pus cam 4 kg...nici eu nu stiu din ce ca nu prea mananc mai nimic ca eu mai mult am zacut decat sa fac ceva...si nici nu prea am asa pofta...mananc din inertieca mi-e frica de dr:)))

Eu nu mai iau elevit..de fapt nu mai iau nicio vitamina...ca toate au iod si nu mai am voie sa iau..incerc sa mananc sanatos...vedem vinerea viitoare cum crestem...

Nu cred ca este de la vitamine...am o prietena care e in sapt 28 si a luat 11 kg..fara sa ia vitamine..eu ma mir ca a luat asa putin la cat mananca...e ceva....te saturi numai uitandu-te la ea cum infuleca...Ea a luat mult in primul trimestru..pentru ca nu a avut. imic...in afara de foame si somnolenta:))) e chiar funny...zici ca se rastoarna:))  Cred ca depinde de fie are oragnism in parte..eu ñiciodata nu am fost mancacioasa si nici pofticioasa, iar acum cu starile mele...numai la mancare nu imi era gandul...

Ma duc sa mai lucrez si eu ceva...ma chinui de astazi de dimineata la un contract..am un chefff

 

va pup



#14
BBiancaa

BBiancaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 12:47

Ziua buna mamici, mi am dat seama ca s a facut capitol nou, dar nu va gaseammmmm, nu am vazut ultimele posta ri si nu stiam unde ne intalnim...e bun ca v am gasit...

 

Bebicul e foarte activ de cateva zile, cred ca azi a obosit si doarme ca inca nu l am simtit..voi cum va mai simtiti?  Si eu am fost racita, am trecut cu multa lamaie peste, acum m am pricopsit cu herpes, sper sa l trimit acasa tot cu citrice, ca altceva....

Va pupacesc 



#15
Claudittta

Claudittta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 13:41

Bianca daca gasesti o frunza de aloe vera...face minuni..usuca foarte repede herpesul..rupi frunza..si cu partea carnoasa aplici pe herpes de 5,6 ori pe zi...se usuca in 2 zile...ca orice bubita de altfel..



#16
miha42

miha42

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 13:44

Fetelor, vad ca multe dintre voi nu mai luați vitamine, eu am luat în prima perioadă " pregnacare plus " acum moașa mi-a zis să cer rețea de la GP iar el a scris" pregaday" au mai puține vitamine si nici prețul nu se compara. Eu mănânc foarte multe fructe (exagerat cred eu) dar moașa zice ca nu-ți fac rau vitaminele si in plus bebe este cel ce contează.la prima sarcină am luat doar 30 tablete si a fost ok totul dar acum nu știu, cand văd la voi așa diferența uffff    [zirea] .

 



#17
Rahellla

Rahellla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 15:30

Doarina,multumim de noul capitol:)
 

Miha,in primul rand ai o burtica super dragutica si o comoara care deja s-a imprietenit cu noi..vad ca ne face tare dragut cu mana :))

In legatura cu vitaminele :nici eu nu mai iau..a zis doctorul ca momentan nu am nevoie :) atat timp cat analizele sunt bune si nu am deficit la nimic sa nu iau..Am luat Elevit si acid folic pana la 3 luni ,apoi nimic ;)Puup



#18
Rahellla

Rahellla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 15:37

Bbianca si bebe meu e super activ in ultimele zile,se misca incontinuu ,uneori simt ca o arsursa in zona buricului si am inteles de la alte mamici ca atunci trage de cordonul ombilical ..hmm ...cine stie ce face el pe acolo:)) Imi e asa drag ca il simt mereu [:)]



#19
MamicaAspiranta

MamicaAspiranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 16:37

Si bebele meu in ultimul timp este tare zglobiu, il simt mai mereu.Parca astea sunt momentele in care chiar simt ca sunt mamica.



#20
Nikro

Nikro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 26 iunie 2015 - 08:37

Buna fetele,

Miriam eu cred ca e si de la vitamine.Am luat si eu o perioada inainte sa raman grávida imi daduse elevit și aveam o poftă de mâncare incontinuu mă și îngrășasem ,cred ca depinde de fiecare organism,mie una îmi făcuse mare poftă de mâncare.

Și bebelina mea e activă mai toată ziua și noaptea, azi dimineața la 4 dimineața sughița.Am văzut ca are și program la 23 se trezește ,apoi la 3-4 dimineața și din nou la 6-7 e iar activă atunci se întinde așa o simt iar după amiaza nu prea mai stau să văd pe la ce oră e activă ca sunt eu activa [aerob] .

Numai pot dormi de la 7 în fiecare dimineața mă trezesc cu durerea de mijloc și de un genunchi și seara îmi simt picioarele grele.

Va las fetele să mă pun să pap ceva [ping1]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -