Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Stelute de Iulie 2015- cap 4. Hai Lore! Hai Petra!

rac leu gravida bebe vara iulie 2015 trimestrul 3

233 raspunsuri la acest subiect

#191
Irina86David

Irina86David

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 21 august 2015 - 15:48

SALUT!
Si noi facem la fel. Pe Matei il alaptez la cerere, colici are rar. Noaptea e linistit-papa de vreo 2 ori si nani. dar uneori dimineata pe la 6 cind are primul scaun mai face ,, scandal''- ,,se screme'' (cer iertare pentru expresie) vre-o jumate de ora. Matei a luat bine in greutate si lungime prima luna : +1200g, +4cm .
Botezul il facem pe 5 septembrie. Ieri am fost sa cumparam cadouri pentru nasii de botez. Cheltuiala mare de bani, dar na ma rog , asta e obiceiul.

Sanatate, pupici tuturor.



#192
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 august 2015 - 16:38

Tania, cum a ramas cu hernia? Sunteti bine acum?



#193
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 august 2015 - 16:42

Si eu as fi vrut botezul pe 5, dar nu s-a putut.

 

voi ce cadou luati nasilor? Noi avem aceeasi pereche de nasi care ne-au cununat pe noi si sunt si nasii Patricie - doar o pereche, nu ca la Irina, unde sunt alte obiceiuri si pot fi mai multi nasi. La botezul Patriciei le-am luat cadou un set de pahare de cristal- ptr whiskey. Acum nu mai am idee. 



#194
TaniaViorela

TaniaViorela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 22 august 2015 - 18:42

Ioana eu am găsit ceva foarte interesant ca si cadou pentru nași. Am luat o anfora din porțelan cu bronz. Este super frumoasa si rămâne o amintire. Este destul de scumputa dar merita. Noi suntem bine l-am operat acum 3 saptamâni si totul a intrat in normal. Nu prea se mai satura si am început cu completare. Eu zic ca a crescut bine si frumos. Voi ce faceți? 



#195
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 august 2015 - 12:28

Tania. Multam de idee. [flo]

 

ma bucur ca Ayan este ok si ati scapat cu bine dupa operatie. Nu cumva are puseul de crestere de la 1,5 luni? Ca atunci sunt ei mai hamesiti.  [:)]



#196
TaniaViorela

TaniaViorela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 23 august 2015 - 15:19

Nu stiu ce sa spun, de mâncat mănâncă ca si pana acum nici mai mult nici mai puțin. Dar eu simpt ca nu mai am suficient lapte. Am început cu buline si speram măcar o luna sa mai lungim. 



#197
Irina86David

Irina86David

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 13 septembrie 2015 - 13:09

Salutare mamici.

E liniste totala pe aici.

La noi e ok.Am scos-o bine in capat cu botezul. 
Matei e bravo- e destul de linistit< doarme si papa binisor. A doua luna a luat in greutate 1,5 kg.Se vede dupa cum arata.

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#198
TaniaViorela

TaniaViorela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 23 septembrie 2015 - 07:33

Fetelor sper ca sunteti si voi si bebeii bine. Vad ca de ceva timp nimeni nu mai spune nimic. Noi am avut botezul pe 12 si totul a ieșit perfect. Voi? Marea majoritate deja sunt bebiti "mari". Ayan a crescut destul de mult, deja gângurim. Ioana ce fac domnișoarele? Cum v-ați descurcat la botez? 



#199
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 septembrie 2015 - 11:45

Buna tuturor,

 

Nici eu nu am mai scris ca am vazut ca bate vantul pe aici...

Noi am avut botezul pe 30 august. A fost bine, dar cam pe fuga, ca l-am facut in casa de la tara unde stam doar vara si a trebuit sa strangem tot si sa lasam ordine. Si asa soacra mea a ramas si a mai strans ca noi trebuia sa ne intoarcem neaparat seara in Buc. Ma oftic ca din cauza alergaturii nu am apucat sa facem poze asa cum am facut la Patri: cu noi, cu bunicii - doar ce am facut la biserica. In fine.

 

Julia a fost cuminte si curioasa, a plans doar un pic cand a bagat=o in apa apoi a stat linistita. Acasa am avut luata mancarea de la un restaurant ca sa nu alergam noi sa facem. Pentru ca a fost botez cu copii, in afara de ale noastre doua au mai fost 8 copilasi de la 4 luni la 9 ani, mai mult am socializat decat am dansat.

 

Dupa botez am zburat inapoi in UK si Julia a facut o enteroviroza iar acum a luat gripa de la mine. Eu am bolit duminica si luni ca ultimul catel batut in ploaie. De mult timp nu mi-a mai fost asa de rau. Speram sa nu ia si fetele, dar Julia de aseara are muci si tuseste. Pe Patri o tin la distanta ca sa nu ia.

 

Irina, te invidiez cu 1,5 kg in luna a doua. Julia de la cele doua enteroviroze (a avut una si inainte de botez) a luat dor 470g in luna 2. Noroc ca luase 1200g in luna 1 si este pe medie ca greutate. Ma consolez ca au fost multe in perioada asta: bolile ei, botezul, mutarea, si poate se mai redreseaza de acum incolo. Este in schimb lungana. Si e fortoasa, asa a zis medicul cand a manevrat=o [:)] . Gandureste, rade la noi, scoate tot felul de sunete, ne urmareste cu privirea, zambeste spontan - mai ales la Patri cand o vede.

 

Tania, ma bucur ca sunteti bine si Ayan creste frumos. Si ca ati avut botezul asa cum va doreati. [flo2]

 

Irina, la voi cum a fost cu 12 nasi? Ai o poza? *ma roade curiozitatea)



#200
TaniaViorela

TaniaViorela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 23 septembrie 2015 - 21:09

Ioana ma bucur ca acum sunteti bine, cu crescutul nici noi nu stam extraordinar. Ayan nu a luat decât 750gr in luna a doua. Pediatra spune sa al las în pace ca este foarte bine. El este vesel si eu zic ca arată destul de bine la 3 luni. Va pun o poza de la botez. Fetelor bebitii voștri cât dorm ziua? Al meu sta foarte foarte mult treaz, in schimb doarme toată noaptea. 

Miniaturi atasate

  • image.jpg




Etichetat si cu rac, leu, gravida, bebe, vara, iulie, 2015, trimestrul 3

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -