Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Mămici de Februarie 2016 ( Bulgarasi Dragalasi de Februarie 2016)


2933 raspunsuri la acest subiect

#71
Tina15

Tina15

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 11:42

Happy mammy, e ceva regula ca faci baiat daca nu ai greturi? [:)]  Nici eu nu am niciun simptom. Nici greturi, nici somnolenta, nimic:)



#72
happy_mammy

happy_mammy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 11:50

[:I] Nu e regula, e băbism  [:D]

eu la primul am știut imediat cum am rămas ca e baiat, asa am simțit. Si acum cam la fel, dar tot încerc sa ma conving ca poate ni simt bine :))) oricum ar fi, sănătate sa aiba, ca iubit o sa fie :) 



#73
Tina15

Tina15

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 13:12

E adevarat. La noi e un copil tare asteptat, nu am nicio preferinta, doar sa fie sanatos. [:)]



#74
delya21

delya21

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 04 iulie 2015 - 19:19

Fetelor v-ati gandit cum o sa nasteti  [:)]  [:)] ...Eu am trecut prin experienta cezarienei ....insa as dori natural chiar daca la inceput ma gandeam tot la cezariana.. [batcap]



#75
monna3

monna3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.643 mesaje

Postat 05 iulie 2015 - 00:39

Și eu sunt tot ca la prima sarcină, câteva grețuri ușoare, n-am vomitat niciodată. Și eu cred că e tot băiat  [:)] .

Eu vreau să nasc natural, în apă, la fel cum am vrut și prima dată deși atunci nu s-a putut și am ajuns la cezariană. Sper ca de data asta să fie totul bine.



#76
Iza13

Iza13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 264 mesaje

Postat 05 iulie 2015 - 08:45

Ce harnicutze sunteti mai burtici..am avut mult de citit din urma :)

Si eu am primit tot analizele recomandate la Tina, iar la 8 saptamani sa fac ceva analize pentru trombofilie.

 

In legatura cu sexul si noi (eu...mai bine zis) am decis pauza pana dupa 12 saptamani. Si eu simt ca ii baietel, dar orice ii ii foarte asteptat.

 

Si eu imi doresc nastere in apa..ii un vis vechi, dar in Cluj nu se poate, se putea la Brasov, desi a disparut de pe site-ul clinicii aceata optiune, dar daca totul decurge bine, vommerge la Brasov sa discutam cu medicii de acolo...imi doresc foarte tare sa nasc in apa, dar nu stiu daca heparina ii sau nu un impediment.

 

In alta ordiine de idei, eu nu vreu sa fac multe ecografii si ma tot gandesc care sunt necesare...medicii te cheama foarte des, inutil as zice eu, iar eu am citit ca nu sunt benefice pentru bebe asa ca le-as subtia.

Eu am fost la 6 saptamani si acum ne-a chemat la 8..sincer nu m-as duce..as lasa pe dublu test, dar nush cum ii atunci..tre analiza sange inainte si apoi ecograf sau si invers. Voi cum mergeti la eco? Cat de des?



#77
Tina15

Tina15

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 05 iulie 2015 - 17:32

Iza, la ce medic mergi in cluj?



#78
alexxa_mynu

alexxa_mynu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 15:11

Buna!! Ma tot gandeam daca sa ma alatur voua sau mamicilor de ianuarie. Sunt la prima sarcina si am DPN 2 februarie, deci cam la limita :)

 

Am vazut insa ca sunt doua mamici care au hematom, acelasi lucru am patit si eu, am avut o desprindere partiala de placenta si acum se pare ca placenta acopera complet colul. Momentan situatia este stabila, cu tratament, repaus si multa grija. S-a mai confruntat cineva cu asa ceva? 



#79
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 15:56

De 2 zile au inceput si la mine niste senzatii ciudate... si nu de bine: sunt ameteli combinate cu greata, cu moleseala, cu pofte de muraturi sau fructe tari si dulci-acrisoare (struguri, nectarine) si iar greturi... Ma deprima rau starile astea si imi dau numai ganduri negative :( O sa dureze ceva timp, asa-i...? Uffff :(



#80
monna3

monna3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.643 mesaje

Postat 07 iulie 2015 - 13:57

Alexxa, Domane ajută să fie totul bine până la termen!

Sofel, o să treacă astea.. pe la 14 săptămâni... și eu aștept cu nerăbdare să scap de ele  [:)] . Eu am grețuri combinate cu amețeală dimineața și arsuri seara, o bucurie!! Dar important e să fie bine bebe că trec ele și grețuri și tot.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -