Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Mămici de Februarie 2016 ( Bulgarasi Dragalasi de Februarie 2016)


2933 raspunsuri la acest subiect

#2301
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 10:22

Monika, puterea iti vine din interior! Ai voie sa te plangi, doar sa nu devii depresiva ca sa nu superi pe bebe; vei naste pana la urma si va fi ok! Si sa nu-ti mai fie frica de dureri, gandeste-te ca femeile trec prin asta de mii de ani. Iar tu ai personal profesionist langa, ai incredere ca va fi bine. Trebuie sa fie bine! Mangaie-ti burtica, vorbeste-i, si nu te mai astepta sa nasti din minut in minut. Bebe vine cand e pregatit, mai are el niste treburi nerezolvate inautru :) Toate ne gandim la tine, suntem convinse ca ne vei da pana la urma vestea cea mare. Ai rabdare si incredere ca lucrurile se intampla asa cum trebuie!

#2302
Iza13

Iza13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 264 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 10:28

Cory fericitari!!! Bun venit Amalia-Maria!!!

Manuela multumesc pentru delatiile legate de contractii..astept si eu cu nerabdare sa vina valul :)

Monika iti doresc o intalnire fabuloasa cu flacaul tau. Incerca sa te odihnesti pan ace incepe showul…acum esti pe maini sigure, pe ultima suta de metri, dozeaza-ti energia. Te pup!

Happy mammy sper sa primesti vesti bune azi.

 

Noi mergem azi la control..sunt curioasa daca sunt semne sa isi scoata nasucul gagica noastra.



#2303
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 11:17

Ale, nu vreau sa par cicălitoare, sau sa te superi pe mine. Nu mai retin cat are bebelina ta, dar poate fi intr.un puseu de creștere. Primul este intre 7-10 zile de la nastere, următorul la 2-3 saptamani. Si un puseu poate dura intre 2 si 7 zile. Tine.o la san cat vrea, este perfect normal. Te imbratisez! Sper sa luati cea mai buna decizie pt voi :)

Happy mammy  nu ma supar doamne fereste ,astazi are 12 zile bebita mea acum doarme linistita am crezut ca nu se satura de la san de aia am zis de complectare sper sa isi revina [:)] 



#2304
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 11:18

Monika asteptam vesti de la tine

#2305
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 14:52

Monika, nimic nu se compara cu bucuria pe care o vei avea in curand si pe care o asteptam toate cate am mai ramas... Nu te lasa daramata! Sufletelul cel mic are nevoie de tine si de incurajarile tale! Fetelor, eu fiind mezina grupului, mereu invat de la voi si traiesc toate senzatiile cu ecou, la o vreme dupa voi: de cateva zile o simt pe micuta noastra sughitand.:-) Va imbratisez!!!

#2306
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 14:57

Tina, esti o forta daca mai mergi la birou!!! De ce spui ca e mic bebelutul vostru...?! E super ok la 3kg. Lasa ca se va face el mare si voinic! Poze profi de maternitate nu am facut, doar cu telefonul mobil cateva. Mi-ai dat o idee extraordinara su mi-as dori o amintire speciala, insa nu stiu daca am puterea sa merg la un studio... Eu voi merge joi la control. Sunt nerabdatoare sa aflu ce mai face minunea noastra.

#2307
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 15:01

Iza, oare ce noutati ai primit la control?

Te pup!



#2308
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 15:24

Multumesc fetelor va cred tot ce imi spuneti si de accea imi pastrez calmul sa nu ma consum dupa acum....multumesc frumos si felicitari celor care ati nascut sunteti wonderwoman :) Eu nimic tot asa in curand imi baga a 3a tura de gel pt dilatare ca nu isi favu efectu al 2lea....sunt bine fara dureri somnoroasa rau si pliktisita in rest nimic va pup nastere usoara tuturor

#2309
happy_mammy

happy_mammy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 00:22

Monika ce faci? Cum esti? Ai nascut? Si eu sunt iar in spital, clar preeclampsie. Mi.au dat in sfârșit si pastile pt tensiune. Si maine operatie de ceza, daca nu va fi o zi aglomerata, asa cum a fost cea de azi. Voi știi sigur maine dimi. Bebelina are 2,800kg doar. Acum am devenit eu nerăbdătoare si sper maine sa o am in brate :)

#2310
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 04:42

Buna...eu ma chinui cu starea asta nu am nascut am colul lung si nu ma dilat tot la 1 cm eram ieri Cu toate ca mau dat cu ceva gel cu hormoni care sa ma ajute la inceperea contractiilor etc. Si nimik inafara de contracti care is defapt precontracti care pregatesc uteru de adevaratele contracti ....ideea e ca azi la 8 fac 48 ore si nimik copilu e agitat rau io sunt terminata cu controalele si toata intepata in maini k nam vene deci ma chinui sincer asa ca io cu al meu ne gandeam sa fac mai bn cezariana sa fie bebe bn si io sa nu mai stau cu dureri in astepari d dureri....ce imi ziceti legat de cezariana? Va pup


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -