Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cea mai frumoasa insula de vacanta din Grecia

grecia plaja insula vacanta

43 raspunsuri la acest subiect

#21
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 20:47

Esti exagerata! De aia cu alba neagra de pe Tower Bridge ce zici? Nu tie frica sa locuiesti/ muncesti prin Londra ca te ataca un cutitar?

 

Suntem atatea care am fost prin tarile astea  si nu ne-a atacat nimeni. De 10 zile am revenit din Istanbul, oras superb cu oameni frumosi la suflet si intr-o luna plec in Tunisia. Oameni ca cei pusi de tine gasesti peste tot. Acum vad ca si Italia pute. Strumfita doar ce a revenit de acolo si zau daca am vazut ceva "strigator la cer" in pozele ei. Ba dimpotriva. numai peisaje de vis si o familie fericita. Nu mi-a lasat impresia ca-i urmareau cutitarii.

 

Ca tie frica, te inteleg si-tui respect decizia de a nu vizita aceste tari. Dar a sustine ca ce rau e acolo, fara sa fi vazut TU cu ochii tai la fata locului, nu pot intelege. Daca am timp zilele astea pun una doua poze facute de mine, nu luate de pe net, fe la Paradice Beach din KOS. 

 

 



#22
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 20:47

dubla

 

 


Editat de helbi, 25 iunie 2015 - 20:54 .


#23
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.250 mesaje

Postat 26 iunie 2015 - 14:32

Esti exagerata! De aia cu alba neagra de pe Tower Bridge ce zici? Nu tie frica sa locuiesti/ muncesti prin Londra ca te ataca un cutitar?

 

Suntem atatea care am fost prin tarile astea  si nu ne-a atacat nimeni. De 10 zile am revenit din Istanbul, oras superb cu oameni frumosi la suflet si intr-o luna plec in Tunisia. Oameni ca cei pusi de tine gasesti peste tot. Acum vad ca si Italia pute. Strumfita doar ce a revenit de acolo si zau daca am vazut ceva "strigator la cer" in pozele ei. Ba dimpotriva. numai peisaje de vis si o familie fericita. Nu mi-a lasat impresia ca-i urmareau cutitarii.

 

Ca tie frica, te inteleg si-tui respect decizia de a nu vizita aceste tari. Dar a sustine ca ce rau e acolo, fara sa fi vazut TU cu ochii tai la fata locului, nu pot intelege. Daca am timp zilele astea pun una doua poze facute de mine, nu luate de pe net, fe la Paradice Beach din KOS. 

Ba da, mi-e frica, de aia nici nu locuiesc nici nu muncesc in Londra. Insa nu se compara deloc situatiile una cu alta. Si nu stiu cind ai fost ultima data in Londra, dar aia cu alba neagra au cam disparut.

 

Eu cind merg in concediu, ultimult lucru pe care il vreau e sa ma uit in jur sa vad de e vreoun cutitar in zona! Mi-am spus opinia, am voie? Chiar nu iti inteleg atitudinea asta confruntara si agresiva. 



#24
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 26 iunie 2015 - 14:51

Si noi am vazut aseara un reportaj pe un program nemtesc despre Kos si afluxul de azilanti din ultimile saptamani/zile; erau interviuri luate turistilor, care spuneau ca nu se simt deloc in largul lor; ca multi nu se mai duc pe plaja...un primar chiar zicea ca pe o parte e criza, pe de alta parte sunt azilantii; si el nu stie incotro...


Editat de Ella73, 26 iunie 2015 - 14:52 .


#25
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.250 mesaje

Postat 26 iunie 2015 - 15:20

 

 

Suntem atatea care am fost prin tarile astea  si nu ne-a atacat nimeni. De 10 zile am revenit din Istanbul, oras superb cu oameni frumosi la suflet si intr-o luna plec in Tunisia. Oameni ca cei pusi de tine gasesti peste tot. Acum vad ca si Italia pute. Strumfita doar ce a revenit de acolo si zau daca am vazut ceva "strigator la cer" in pozele ei. Ba dimpotriva. numai peisaje de vis si o familie fericita. Nu mi-a lasat impresia ca-i urmareau cutitarii.

 

 

 

Poate te mai gindesti la chestia asta, dupa ce vezi stirile de azi. [:D]



#26
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 26 iunie 2015 - 15:42

Cat timp vor fii  atacuri  teroriste  ,cu atat vor fii afluxul  de azilanti  peste tot. 

Avertismente  sunt cam peste tot de azi. ..



#27
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 26 iunie 2015 - 22:52

Soacra mea  ma scosese  din  pepeni  vreo 2 ani  sa mergem  in India, ca daca e fiusu  prea ocupat  am putea  merge  doar noi. 

Pe bune? 

Aici ii dau dreptate Letitiei. ....

Cum sa ma duc undeva intr.in concediu mult asteptat  si sa f  atac  de panica. 

Nu imi place ....nu ma duc .

Imi este frica si gata! 



#28
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 12:45

Eu nu am cum sa compar, n-am fost decat in Creta, dar tot as zice ca e cea mai frumoasa!  [il]



#29
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 15:33

Poate te mai gindesti la chestia asta, dupa ce vezi stirile de azi. [:D]

 Itzi multzumesc pt "grija" acordata. Dar exact din aceste motive am fel si fel de asigurari incheiate, pt ca,daca nu-mi e frica sa merg inastfel de tari cand e liniste, nu m-as duce de nebuna si cu copil acum, dupa acest atentat. Asa ca, spre "linistea" ta, vacanta asta e anulata si deja rezervata alta

 

 

Stii Letitia, ti-am inteles si teama de a merge in anumite tari, dar si explicatiile. Numai ca te-ai bagat ca musca in lapte pe un subiect care se numea "Cea mai frumoasa insula de vacanta din Grecia"... Unde deduc ca nici macar nu ai ajuns. Iar pe mine fix asta m-a deranjat: ca ti-ai dat cu parerea fara a fi ajuns sa vezi daca insula e sau nu frumoasa. Si cu asta eu inchei acest schimb de replici care oricum au stricat, din pacate, un subiect care se dorea frumos. 



#30
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 16:22

Helbi, bine ca ti-ai anulat vacanta...





Etichetat si cu grecia, plaja, insula, vacanta

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -