Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

El e printul din povesti?

nunta print printesa

63 raspunsuri la acest subiect

#11
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 15:08

Astept momentul cand un membru al familiei regale din SA sa-i permita vreunui print sa se insoare c-o crestina,fosta  dansatoare la bara [:)]



#12
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 15:46

Sunt cetățean al tării respective :) nu simti nimic, casa regală e foarte modesta. Toti cei trei copii, inclusiv prințesa moștenitoare, s-au căsătorit cu oameni din popor. Victoria cu Daniel, fostul ei antrenor de Fitness. Aici a fost punctul greu, 10 ani a durat pana regele a acceptat. Si de aici n-a mai contat. Cuplul are o fetița de 3 ani. Merge ca si cum a mers mama ei, la grădinița de stat, parintii o duc si o aduc. Madeleine, s-a căsătorit a doua, desi e cea mai mica. Cu un american, om de afaceri. Daca Daniel a fost nevoit sa renunțe la meseria lui si sa accepte titlul de Print, ei bine Chris nu a acceptat titlul propus si nici n-a renunțat la afaceri. Cuplul are doi copii, ultimul născut ieri :). Iar prima, o fetița, are titlul de Prințesa de Gotland, insula pe care locuiesc eu. Madde a fost si ea cam aiurita pana s-a potolit din extazul tinereții; petreceri, beții, condus la volan băută si prinsă de polițiști... Carl-Philip a cunoscut-o pe Sofia dupa participarea ei in show-ul Paradise Hotel si dupa ce a fost fotomodel. Intre timp fata s-a cumințit ;) si a facut si școala. Noi am urmărit putin nunta printului, ale Victoriei si a lui Madde am urmărit-o mai mult. La asta eram deja plictisiți :). Mai scriu daca va interesează :).

 

Chiar asa, mai povesteste ddespreeelatia lor cu oamenii... cum ii privesc oamenii,  cum vorbesc despre ei, sunt embleme , exemple, pentru ce? Sunt tare curioasa , asa in general, despre familiile regale.... nici nu știu ce sa te mai intreb :) (scuze daca am "sarit" pe tine :)



#13
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 16:07

Mihaela,dar la voi monarhia e implicata mult in politica?   in ce masura decid ce se intampla in tara? Si parca citisem ca au platite de stat( ma rog, de cetateni) doar cheltuielile de paza  si protectie si ceva pt reprezentare in rest se finanteaza singuri.cum e? Daca ai timp/ chef sa raspunzi, fireste.  



#14
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 18:37

Casa regală nu e implicată in politica, deloc. E doar un simbol. Ei sunt întreținuți de stat, popor, cu toate cheltuielile. Probabil Madde nu, ca are sot om de afaceri. ;)

 

Ei sunt foarte modești si calzi. Au fost pe insula in cateva randuri de cand locuiesc aici, chiar luna trecută a fost Victoria cu Daniel, dar n-am fost sa ii vad, lucram. 

 

Va spuneam ca cei mici merg la grădi de stat, parintii merg cu ei, ii duc si aduc. La scoli la fel, așa au mers toti trei copiii regelui. Nu au avut profesori particulari si in Suedia nu sunt scoli de fițe. 

 

Regele e si el om ca toti oamenii :)). Si-a înșelat regina acum vreo 30 de ani cu o dama de companie, a iesit in vileag acum vreo 3 ani, a fost putin scandal. Tipa susținea ca a avut o relatie lunga cu regele, el ca a fost doar pasagera.

Regina insa s-a ținut ferma si a zis ca e căsnicia ei si nu renunța la ea pt lucruri întâmplate atat de demult. Regina e nemțoaica, a invatat suedeza si vb cu accent. :) 

 

 



#15
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 18:39

Poza cu printul nascut ieri: 

 

 

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#16
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 18:40

Mai întrebați, ca spun :)



#17
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 18:45

In prima fotografie din prima postare, e "sessan" cum ii spune lumea, e tare simpatica. Cea mica si blonda din grupul de trei fete, din dreapta lui Carl-Philip. 

Sessan Estelle. :)

 



#18
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 19:22

Merci,Mihaela. Mda, eu una nu mor de dragul celor care au o viata  super buna  doar pt ca s- au nascut sub o stea norocoasa( adica intr - o familie regala).  Deci si la voi sunt platite toate cheltuielile...aveam impresia ca nu.  



#19
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 20:08

ea din cate am inteles era model, nu stripteusa.



#20
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 20:40

Merci,Mihaela. Mda, eu una nu mor de dragul celor care au o viata super buna doar pt ca s- au nascut sub o stea norocoasa( adica intr - o familie regala). Deci si la voi sunt platite toate cheltuielile...aveam impresia ca nu.

 

te inteleg perfect :)





Etichetat si cu nunta, print, printesa

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -