Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Decembrie 2015 (Minuni de Decembrie) - Cap.4


404 raspunsuri la acest subiect

#11
melly23

melly23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.039 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 13:27

bine ai venit ANA2015 [flo2]

 

sanatate maxima si sarcina usoara cu  bb sanatos si frumos [flo2] [flo2] [flo2]



#12
melly23

melly23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.039 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 13:29

maryia [pup]  sa treaca starile astea !!! sa stii ca la fel am si eu unele momente dar incerc sa ma orientez mai optimista la situatie si crede-ma ...functioneaza... si eu am o vorba : "nu iti da Domnul mai mult decat poti duce" [pup] [pup] [pup]



#13
nicol1977

nicol1977

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 13:30

Hello, mamici , am intrat si eu in saptamana a  11 a.. am rezultatele de la analizele de  sange  pt dublu test, dar eco peste o saptamana.. am emotii legate de aceasta!



#14
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 13:31

ANA2015, bun venit!

 

melly, kitty a facut un cont comun. asa cum te loghezi de pe contul tau, te poti loga de pe contul comun si poti modifica prima pagina (postare). mi-a trimis si mie user-ul si parola dar la mine nu merge...

 

maryia, acum toate suntem stresate si ne facem griji pentru orice. eu insa ma protejez si nu citesc articole/stiri negative. citesc doar despre evolutia sarcinii si alte chestii care sa nu ma afecteze. stiu ca e foarte greu sa nu iti faci griji, dar trebuie sa fii optimista pentru tine si bb. [flo2]



#15
melly23

melly23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.039 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 13:36

ok...astept mesajul ei privat sa-mi dea eventual user-ul si parola :)

 

nico tinem pumnii !!! [flo2]



#16
maryia13

maryia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 601 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 13:58

Multumesc pt incurajari  [pup] incerc sa imi pastrez optimismul dar cateodata chiar ma apuca cate o stare de panica :( de exemplu acum simt ca sunt ametita de cap si parca imi vine sa ma ascund undeva sa plang... 

Saracutul bebe...il stresez si pe el cu starile mele ... Va pup



#17
alinaSV

alinaSV

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 14:30

buna fetelor...am fost si noi la control, dupa ultimul cm asi avea 12 sapt dupa masuratori 13 sapt [:)] .... a iesit totul bine, am luat sange pt dublu test...si asteptam rezultatul fara emotii....la baiat cand am facut testul nici nu am stiut pentru ce e  [:D]  ..... 

mariya acelasi sfat ti-l dau si eu, stai cat poti de mult departe de astfel de informatii, te incarca negativ si nu face bine.

O saptamana frumoasa va doresc [flo2]

Ana2015 bun venit si sarcina usoara [flo2]



#18
Kitty1981

Kitty1981

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 361 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 14:39

Buna fetelor! Am primit si noi rezultatul de la dublu test. Poate ma ajutati voi pana imi raspunde doctorul la telefon: rezultatul PAPP-A este scazut, dar corelat cu masuratorile apare risc scazut de sindrom down, insa mai jos pe rezultat  scrie:  Sindrom down (only biochemestry) - risc crescut.

E evident ca rezultatele corelate cu masuratorile indica un risc scazut, dar de ce a iesit PAPP-A ul mic? Ce poate insemna?

Nu te stresa de valorile numerice. Ele trebuie interpretate in context. De asemenea, valorile in sine, fara calculul riscului combinat nu spun nimic. Eu te sfatuiesc sa ai rabdare, sa vezi ce valori apar la calcul si sa discuti cu medical tau.  



#19
Kitty1981

Kitty1981

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 361 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 14:43

Multumesc pt incurajari  [pup] incerc sa imi pastrez optimismul dar cateodata chiar ma apuca cate o stare de panica :( de exemplu acum simt ca sunt ametita de cap si parca imi vine sa ma ascund undeva sa plang... 

Saracutul bebe...il stresez si pe el cu starile mele ... Va pup

Ce sa-ti zic??? Sa tragi aer in piept, sa respiri adanc si sa te gandesti ca, nu peste foarte mult timp, o sa il tii pe bebe in brate si o sa fii cea mai fericita mamica! [il] O sa treaca si starile astea. Nu doar din teorie, dar si din proprie experienta, iti spun ca vor veni si zile mai bune. Important este sa scapam o data de primul trimestru... [biz]



#20
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 15:07

eu incerc sa fac zid de protectie, sa nu ma las afectata de nimic, sa traiesc aceasta perioada cu seninatate si sa ma bucur din plin. la prima sarcina eram extrem de panicata si stresata si am stat foarte mult in spital, am facut si un gen de depresie.nu m-am bucurat deloc de aceasta perioada minunata, asa ca acum vreau sa profit din plin!

nu e vorba ca nu imi fac griji, dar sunt mult mai linistita si imi impun sa fiu linistita.

nici nu-mi vine sa cred ca am deja 11+




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -