Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pinguini in prag de vara


874 raspunsuri la acest subiect

#1
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 16:40

Eu deschid dar rezumate nu stiu face. Asa ca, Ioana, treci la aparat si eu sunt copy/paste [:D]



#2
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 17:06

Am uitat de musafirul lui Buflea. Vad ca i-a ocupat si timpul nu numai casa [batcap]



#3
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 17:14

LA MULTI ANI,tuturor sarbatoritilor (mici ,mijlocii si mari:)))de pe ghetar ! [deziuata]

Sa fiti sanatosi,voiosi ,voinici ! [flo]



#4
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 18:02

In 13 Iulie începe la HBO a treia serie din Ray Donovan, in care joaca fosta soție a lui Tom Cruise. :) ah, abia astept! 

 

In alta ordine de idei, am fost la medic, am dureri de spate si umăr ce nu trec, am de multă vreme dar au devenit tot mai rele. Mi-a dat o injecție cu cortizon si maine fac cateva analize. A zis ca dupa el e o inflamatie in tendon.

Cand are rezultatele, ma suna dr sa vedem ce facem mai departe. A zis ca ma va trimite probabil la gimnast medical. O sa imi dea exerciții sa fac. Am si o carte acasă cu prevenirea si tratarea durerilor de spate. O sa incep cu ele. 

Mi-a trecut durerea din locul unde a fost, acum ma doare mana unde a dat injecția :). 

 

Insa durerea e si la baza coloanei, mai ales cand stau in picioare, umărul are momente cand amorțește...nu e bine deloc.



#5
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 18:16

Mihaela, durerea radiaza in functie de cum sunt comprimate terminatiile nervoase. Gimnastica, eventual combinata cu masaj, are cele mai bune rezultate. Desi probabil

sistemul de asigurari suedez nu e de acord cu mine :) iti trebuie si macar o radiografie de evaluare.

 

Patrick a venit cu rezultatele la evaluari, 3 greseli la romana, 2 la mate pentru niste teste foarte usoare... ce sa zic... ca as zice multe :(



#6
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 18:18

Ooo...d-na elyda...cum mai e la dvs in butoi? [:)]



#7
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 18:19

Rox...te-ai molipsit si tu cu evaluarile astea? Lasa copilu in pace...



#8
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 18:28

Rox...te-ai molipsit si tu cu evaluarile astea? Lasa copilu in pace...

 

nu stiu de ce m-am molipsit, dar in veci nu o sa mi se para normal sa faca aceleasi greseli venite din lipsa de interes si aiureala.



#9
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.669 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 18:29

La multi ani pinguinilor mici si mari! [flo2] 

Sanatate celor care mai ssunt bolnaviori.

 

Ioana cand pleci in ROmania?

ce mi-a placut poezia...nu stiu daca William va intelege totul...dar e bine s-o stie.

 

mihaela S, de care serial vvorbesti?

 

ella, si William e innebunit dupa documentare mai aales istorice, presedinti...ori conspiratiuni politice.

 

Viviana, f frumoasse pozele din natura

 

Laura, de ce nu ii mai iei un catelus dar din asta mai mic

 

Rox, frumoase pozele cu mare mi s-a facut tare dor de valuri. sper sa le vad in vara asta. MI-a placut sa il revad in poze pe L. ce mare s-a facut!



#10
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 18:30

Mda, radiografie nu cred ca primesc...punctul dureros il stiu unde e, ma doare daca apăs. E acolo de vreo 13 ani, s-a format in perioada in care lucram mult la computer. Acum insa ma doare mai tare, mai mult timp, aproape tot timpul. Am remarcat ca ma doare acum si in sus pe gât. Si acum am zile cand lucrez tot timpul la computer. E mai bine, poziția e alta acum, dar la cate 20-30 min trebuie sa imi mișc umerii si sa imi rotesc si întind gatul, am dureri, umărul e amortit. 

 

Acum doua saptamâni cand am aspirat in casa, am început sa plâng de durere de coloana, la baza. Am luat doua Tylenol, m-am culcat si mi-a trecut. Dar am remarcat ca ma doare cand stau in picioare mai mult. Duminica așteaptând parada si apoi cat am stat cu Diana si am facut poze, la un moment dat eram înțepenită. Cumplit. Deja imi programasem vizita la medicul de fam. Dar vad ca el a băgat in seama mai mult umărul. M-a si lovit :) in spate jos, m-a durut si in stanga si in dreapta si cica sa nu fie rinichii. Dar nu am probleme. O sa fac maine si un test de urina sa vad totusi. 

 

Am acasă o perna de masaj, stau câteodată la masaj, e cu bile si cu caldura. Cand ajung bilele acolo sub umăr, ma doare tare. Nu prea pot sa stau la masat. 

 

La noi nu este masaj medical. Sunt naprapati sau chiripractori. Si gimnastica medicală. 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -