Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 6

bebelus octonbrie 2014 diversificare

123 raspunsuri la acest subiect

#61
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 17 iulie 2015 - 15:25

Draga Ellennas, suntem cu sufletul alaturi de tine. Gandeste pozitiv si nu lasa depresia sa puna stapanire pe tine. Eu am convingerea ca totul va fi bine. Uite, nici verisoarei mele nu i-a iesit bine testul, dar la biopsie nu a iesit nimic malign. Deci nu te panica. Dumnezeu nu te lasa la greu. Te pup si curaj!


Editat de GeoM80, 17 iulie 2015 - 19:06 .


#62
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 23 iulie 2015 - 15:07

va pupam cu drag

 

11738013_846609698708592_173499255901256

 

11224058_846306892072206_374238452892455



#63
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 24 iulie 2015 - 06:58

Anda, sunteti superbi! Multi pupici!



#64
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 24 iulie 2015 - 10:37

Anda, felicitari pentru botez si La multi ani fericiti. Scuze pentru intarziere dar nu am avut timp sa mai intru. Bebe Sebi este superb si are o mamica foarte frumoasa :)

 

Ellenas, mult, multa putere iti doresc. Priveste lucrurile cu optimism. Sa dea Domnul sa ne dai besti bune curand.

 

Noi suntem bine, facem progrese de la o zi la alta. I-au iesit 2 dintisoti in acelasi timp, ambii sus. Din fericire fara febra sau diaree, doar cu maraiala. 

A inceput sa si mearga. Vinerea trecuta a facut primii pasi. M-am bucurat tare mult pentru ca sambata tati urma sa plece pt 3 saptamani si imi era teama ca o sa piarda primii pasi ai baiatului, dar el ne-a facut o surpriza si a mers, astfel incat sa vada si tati. 

Tipa, gangureste si vorbeste in legea lui toata ziulica. Se joaca cu orice prinde. Are o atractie maxima pt scari si pt prize asa ca sunt cu ochii pe el la fiecare miscare. 

Cu mancarea este jale la noi. Nu accepta sub nici o forma sa ii dau cu lingurita, asa ca ne descurcam cum putem cu mancaruri pe care sa le manance singurel, dar nici de alea nu este foarte incantat. 

Cand am fost la controlul de 9 luni i-am zis doctorului ca nu mananca, dar mi-a zis ca atata timp cat ia in greutate ( 10.3 kg) sa nu imi fac griji, va manca el cand va vrea si ce va vrea. Eu nu sunt foarte impacata cu raspunsul acesta, dar incerc sa nu o iau razna si tot sper ca intr-o zi imi va face o surpriza si va manca :))) 

 

Va pup pe toate mamicile si toti bebicii si ma bucur ca pe unele va vad macar pe fb si asa mai vedem bebelusii frumosi cum cresc. 

Weekend placut va doresc 



#65
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 26 iulie 2015 - 12:31

Mamici si pitici,

 Cu sinceritate marturisesc ca nu v-am mai citit ptr ca bebe imi ocupa tot timpul. Voi incerca din mers sa recuperez la cap.postari.

Pe Facebook imi e mai usor sa urmaresc.

Felicitari Ana ptr primii pasi.  Foarte hotarat baiatul tau! De acum stai cu ochii pe el mai ceva ca pe butelie cum se zice.  Si Eduard are o atractie ptr fire si prize:(  Nu stiu de ce, dar probabil e ca in cazul fructului interzis.

Al meu pici azi face 10 luni. Parca ieri eram la spital plina de emotii si acum...am un barbatel!!

Plange cu patos daca vrea sa mearga si nu ii dau mainile sa il tin. Nasa l-a lasat un pic si a cam cazut si cred ca s-a speriat. De atunci cum nu simte maini de care sa se tina, cum se lasa in fund si plange. Simt ca am facut regrese, dar...asta e. Doar nu il vom tine noi o vesnicie.

De mancat mananca binisor. E greu pe caldurile astea sa mananci orice tie ca adult, dar lor ca bebelusi!

Am fost cateva zile si la munte. Bebe s-a simtit super. A dormit si a mancat f bine. Ba chiar am indraznit sa ajungem si la Sfinx. Pana la Piatra Arsa am fost cu masina, apoi am facut un traseu de vreo 45 de min.Bebe s-a trezit ptr 10 min la Sfinx, apoi a bagat iar somn.  Intentionam sa mai mergem cateva zile la sf lui august,poate septembrie. Ne-a placut mult.

Spune mama, tata, apa, pa. In rest gangureli. Ai vostri sunt mai vorbareti? 

Va salut cu drag



#66
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 iulie 2015 - 14:14

bine ai revenit emysa si la multi anisori pentru al tau mandru flacau! [s]

 

trece timpul f repede...fuge....

ma bucur ca ai intrat sa ne mai spui de voi, imi pare rau ca e mai putina activitate insa sigur toate suntem ocupate cu cei mici :)

 

si al meu face un scandal monstru daca nu il tin de maini sa mearga, acum e f agitat marait si plangacios...cred ca il dor gingiile de sus.

cu mancarea stam de la prost la mai prost dar asta e, tzitzi e inca baza, si cu ea adormim, iar noaptea facem multe treziri.... iar in masina nu are rabdare sa stea mult in scaun,plange...

 

Ana, multumesc mult si felicitari pentru pasi! e minunat! Ai copil mare, ce mai :)

 

si la noi cablurile sunt atractia suprema..sume ma-ma, ta-ta, si evident multe gangureli; acum o tine mai mult cu zgomotul de la masina bruuuuum brrruuuum si da din buzite iar saliva peste tot :)))))))

 

va mai asteptam cu vesti mamici, cat de scurte sa stim ca sunteti bine!!



#67
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 iulie 2015 - 14:17

a chiar Ana, La Multi Ani! Multa fericire si impliniri alaturi de cei dragi!! [deziuata] [s]



#68
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 05 august 2015 - 10:54

ce mai fac mamicile si boboceii??? liniste mare pe aici... :(

noi ne pregatim de aparitia incisivilor centrali de sus...uuf...si mancarea tot nu ne place

voi?



#69
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 07 august 2015 - 07:45

Anda, chiar ca liniste, nu gluma. :) 

Lui Teo i-a iesit in sfarsit primul dinte si se pregateste al doilea. 

De mers merge doar pe marginea canapelei. Daca vreau sa o iau de maini se pune in fund.

Noi cu mancarea stam bine, dar are perioade si perioade.

Asteptam vesti si de la celelalte mamici.

Pupici!



#70
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 07 august 2015 - 08:13

ma bucur ca Teo papa, aici ma chinui eu cel mai mult, nici fructe nu vrea...tare greu e...mai accepta uneori cereale dar nici nu vreau sa ii dau mereu, il mai pacalesc si le amestec cu fructe dcar e smecher :)

aseara i-a spart dintisorul nr 3 :)))) urmeaza intr-o zi doua si nr 4. Mi-a facut si kk de mai multe ori dar febra nu a avut, am scapat si de data asta..;)





Etichetat si cu bebelus, octonbrie, 2014, diversificare

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -