Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 6

bebelus octonbrie 2014 diversificare

123 raspunsuri la acest subiect

#51
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 07 iulie 2015 - 13:42

multumesc mult de tot GEO!! [flo2]



#52
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 15 iulie 2015 - 08:11

Mamici, ce liniste e pe aici. Ce mai faceti?

 

Anda, cum au decurs botezul si petrecerea de ziua ta?

 

Noi dam dintr-una intr-alta. Teo a avut enterocolita acuta si cand credeam ca a scapat, azi iar a avut scaun moale. Uf, greu cu bebeluseala asta.



#53
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 15 iulie 2015 - 09:32

of geo, tot nu scapati? poate curand sa se faca bine si draguta Teo :(

 

botezul a fost frumos, nu a fost scufundat cu totul in cristelnita, doar cu piciorusee si udat. Evident dupa a inceput sa planga si nu s-a linistit decat atunci cand l-am luat in brate. A fost un botez restrans doar in familie dar frumos :) am scapat de ce a fost mai greu :)

 

poze inca astept sa primesc

 

cu mancarea stam la fel de prost, cu suptul bine dar m-a muscat, s-a umflat si am vazut si un punct galben in locul muscaturii...nu zic ce groaznic doare cand suge de imi vine sa tip...

 

ce fac restul namicilor? nu mai da nimeni nici un semn? macar o prezenta sa stim ca sunteti bine :)



#54
Kmy11

Kmy11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 15 iulie 2015 - 11:28

Buna dimineata mamici,

 

Geo, va uram insanatosire grabnica!

Anda...of, ce chin trebuie sa fie cu alaptatul. 

 

Noi am fost la control si am facut ceva analize de sange. Se pare ca Ioana are anemie si trebuie sa ii  dau fier si vitamina C. Nu stiu exact cum sa i le dau pentru ca ambele au un gust cam ciudat. E cineva care s-a confrunat cu problema asta?

In rest e bine...mananca supa de legume si iaurt cu mare placere. Cu fructele ne mai luptam cateodata.

 

O zi minunata tuturor!



#55
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 15 iulie 2015 - 17:51

o poza de la amatori :)

Miniaturi atasate

  • 2015-07-10 21.40.jpg..jpg


#56
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 15 iulie 2015 - 18:02

Anda, ce mare si frumoooos e Sebi! Ce privire smechera pe sub sprancene are. Ma bucur ca ati bifat cu brio botezul.

Referitor la muscatura, nu ii poti cere sfatul unui medic? Ma gandesc ca trebuie sa existe o solutie pt a scapa de problema. 

 

Kmy, eu i-am dat lui Teo fier amestecat in mancare si il lua fara probleme. Sper sa aveti si voi succes. O sa ii fac si eu analize de sange sapt viitoare pt ca, de cand si-a fisurat mana, ma gandesc sa nu aiba lipsa de calciu. 



#57
Kmy11

Kmy11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 15 iulie 2015 - 22:57

Anda...ce mare e Sebi!!! E tare dragalas!

Geo...multumesc de sugestie. Asa o sa fac.



#58
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 iulie 2015 - 08:45

da, a crescut puiul meu mic de nici 3kg... :(

 eu am mai folosit de ieri comprese cu apa foarte calduta si bepanthen, si s-a mai ameliorat durerea, e mai ok...cica posibil sa fie si perla de lapte...acum nu stiu ce sa zic..s-a nimerit si muscatura lui inainte..ce-o fi bine ca acum s-a ameliorat treaba ... :)

 

da, in mancarica ii mai puneam si eu fier si era ok



#59
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 16 iulie 2015 - 13:55

Buna ziua mamici!

Geo cred ca ar trebui sa ii dai micutei si ceva pentru stimularea imunitatii.Probabil are organismul imunodeprimat dupa enterocolita!

Kmy,eu i-am dat o perioada fier Altrifer Junior si era ok la gust,il lua bebe fara probleme.Depinde acum ce ti-a recomandat medicul.

Anda,ma bucur ca ai scapat de stresul botezului si ca a fost frumos.Bebe Sebi e un scump si seamana foarte mult cu tine.

 

Noi suntem bine,am scapat de herpangina foarte rapid in 4 zile (chiar s-a mirat si dr ce imunitate are).E foarte vesel,bombane intruna si mananca bine.

Eu sunt in depresie pt ca nu mi-a iesit examenul Papanicolau bine,nu pot sa iau tratament pt ca alaptez,astept sa imi fac saptamana viitoare genotipare HPV si biopsie.Daca nu ies bine...trebuie sa renunt la alaptare.M-am tot gandit ce sa fac si am ajuns la concluzia ca mai bine sa ma aiba bebelusul langa el decat sa il alaptez in continuare!

Sunt foarte speriata pt ca mama a avut cancer de col uterin si acum trec exact prin ce a trecut ea.Macar ea avea 50 de ani si a avut timp sa isi creasca copiii si sa ii vada mari,nu 28 ca mine! :( 

Ma gandeam azi cat de mult iti schimba mentalitatea un copil:daca mi se intampla asta acum 2 ani,nu imi pasa nici macar de moarte,insa acum...plang tot timpul cand ma uit la bebelus.E prea mic sa treaca prin asa ceva!Trebuie sa fac orice sa nu il privez de prezenta mea!

Hai ca nu vreau sa va intristez cu problemele mele!

Va pup pe toate si toti bebelusii!



#60
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 iulie 2015 - 14:08

ooof draga Ellennas...iti suntem alaturi. Evident, alaptatul e cel mai putin important in cazul de fata! Faci tot ce poti sa fie bine... te cred...si bunica a avut probleme si 2 matusi...Doamne Ajuta si iti urez tot binele si sanatatea din lume! Bebe are nevoie de tine, fii tare si lupta! Te imbratisez cu drag!





Etichetat si cu bebelus, octonbrie, 2014, diversificare

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -