Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 6

bebelus octonbrie 2014 diversificare

123 raspunsuri la acest subiect

#41
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 08:22

La Multi Ani cu intarziere caresse!!

La Multi Ani pentru astazi silviapatru si whateverTM!

 

Sa fiti fericire, sanatoase si sa va bucurasi de copilasi!!! Va pupam pe toate!

[flo2] [acor] [acor] [acor] [flo2]

[pup] [pup] [pup] [pup]

[artif] [artif] [artif] [artif]

[deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata]

[flo] [flo] [floare3] [floare3] [flo] [flo]

[s] [s] [s]

[s] [s] [s]

[batetoba] [bum] [bum] [batetoba]

[colegi] [colegi] [colegi]



#42
miky_mamica

miky_mamica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 518 mesaje

Postat 28 iunie 2015 - 14:10

Dragi mămici, 

 

va scriem de la malul Marii Negre si va spunem ca merita orice sacrificiu pt a aduce copii la mare. 

Nu suntem decat de 2 zile dar pot sa va spun ca apa ii face Sofiei o pofta de mâncare .... 

A facut cunoștiință cu marea intr-o piscinuta de copilași si pe urma am băgat-o si direct in mare.  Ii place apa tare mult si ma bucur ca e curioasa la tot ce e in jurul ei. Nisipului ii rezistam greu tentației de a-l baga in gura, dar reușim cu tot felul de jucărele sa o distragem.

 

Cu drag va trimitem o bucata de briza a marii!!!

 



#43
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 30 iunie 2015 - 16:55

Buna, mamici si bebici!

 

Observ o activitate din ce in ce mai redusa pe forum, iar motivul principal trebuie sa fii piticii, care au crescut si ne solicita tot mai mult. Nu gresesc, nu?:)

 

Intre timp Teo a scapat de gips dupa o saptamana si acum e bine. A revenit la vechile obiceiuri de catarat, de zici ca-i o caprita. :)

Saptamana trecuta am fost si intr-un scurt concediu la Bari si tare bine a fost. Teo s-a comportat (aproape) exemplar, semn ca ii plac calatoriile.

 

Anda, citeam pe grupul Alapteaza ca Sebi iar este in greva. In ce stadiu e acum? Sper ca si-a revenit.

 

Va pup!



#44
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 30 iunie 2015 - 17:28

Geo, ce bine ca ati scapat gips! Draga de ea, e libera din noi :)))

 

Da, cu siguranta piticii sunt cei care ne tin ocupate pe toate. Mai asteptam vesti cu mare drag de la voi toate!

 

Da, nici nu-mi vine sa mai zic ceva de sperietura...a fost groaznic, m-am speriat ...nu a supt 17 ore! Tipa, urla, se zbatea si se zvarcolea cum simtea tzitzi...si nici nu mananca bine solide, sa zici ca e satul datorita lor...am fost foarte stresata...reusisem sa il pacalesc printr-o minune dupa cele 17 ore sa suga putin, iar apoi au urmat alte 13 ore jumatate de pauza....mi-am zis ca daca o mai tine asa ori ii dau din biberon ori trec pe lp...nu mai rezistam, sanii ma dureau groaznic, de dormit nu dormisem de cateva nopti, eram psihic la pamant...Nici semi- adormit nici adormit, nici intr-un fel nu vroia...

Apoi cand m-am dezbracat in ideea sa ii dau tzizti am observat ca deshide gurita, i-am dat si a supt putin, l-am lasat in pace, apoi s-a intors si tot asa...Acum a supt bine ieri si azi, sper sa continue. Mi-era frica de auto intacare, mi se parea prea brusc...poate mie imi este foarte greu fiindca imi doresc enorm sa il alaptez cat mai mult...



#45
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 01 iulie 2015 - 23:12

Buna seara mamici!

Geo ma bucur ca a scapat Teo de gips si ca v-ati simtit bine in concediu!

Mari,sa aveti zile frumoase in continuare la mare,intr-adevar e o experienta frumoasa pentru bebelusi.

Anda...numai probleme cu bebe Sebi!Daca nu mai suge asa de mult,mulge-te si congeleaza laptic!Eu nu cred ca e vreo problema daca ii dai LM cu biberonul!Eu numai asa hranesc bebelusul:ziua cu bibi si cand ajung acasa si noaptea titi.

Totusi cred ca a avut el un disconfort de nu a mancat atata timp!O mai iesi vreun dintisor?Nu ai un pediatru bun cu care sa te sfatuiesti?

 

Sa va mai povestesc si de noi.Bebe e in general un copil vesel,nu-i mai tace gura toata ziua,vrea sa mearga(in 4 labute,in 2...depinde),papa foarte bine!

Am mers la control la ortoped si am refacut atelele pe care trebuie sa le mai poarte 3 luni de zile,insa numai noaptea,ceea ce il bucura extrem pe bebe :)

Acum stau si il pazesc pt ca astazi a facut febra destul de mare,se pare ca a contactat o viroza numita herpangina (sunt foarte multe cazuri la noi in oras).Nu stim inca sigur,asteptam si celelalte simptome si maine vedem la control ce e de fapt.

 

Pup toate mamicile si bebiciosii lor!

 



#46
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 02 iulie 2015 - 06:42

Ellennas, ce fericire ca ati scapat de atele cel putin ziua!! Acu mai trec cumva si acest e3 luni si gata, libertate totala!

Se pare ca ar fi "prins" si el un virusel , dar care nu se manifesta prin febra, au fost mai multe cazuri in oras tot asa cu copilasi care nu vroiau sa manance, ce-i drept mai marisori, dar se pare ca noi nu am scapat. Acum spre marea mea bucurie este bine, papa tzitzi fericit, cu mancrea stam insa la fel de prost, ar manca doar iaurt daca i-as da, si banane, in rest  mai nimic...dar trecem noi si peste asta, bine ca a revenit la dragostea lui tzitzica [il] [il] [il]



#47
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 05 iulie 2015 - 09:49

buna mamici si bobocei! mai e cineva prezent? se pare ca se intorc caldurile..ne pregatim cu piscinuta de bb in curte la balaceala :)

Noi tot in greva foamei, nu vrea solide ..eu am 1001 nervi...ffff greu pacalit sa ia 2 lingurite....

 

va pu si astept vesti de la voi :)



#48
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 19:25

Buna seara mamici!

 

Ellennas, asta da bucurie ca bebe a scapat de atele ziua. Acum se poate zbengui in voie.:)

 

Anda, cu solidele e greut la majoritatea bebeilor, dar Doamne ajuta ca a revenit la prima lui dragoste. Se apropie botezul la voi sau a fost sapt trecuta?

 

Se pare ca nici Teo nu a fost ocolita de virusi. De saptamana trecuta are diaree si nu ii trece cu absolut nimic. Dr spune ca ar fi o enteroviroza, iar maine ii fac un examen copro sa vedem daca iese ceva. Bine, avand in vedere ca ii dau antibiotic nu stiu daca e ok momentul, dar asa a spus dr. Sper ca stie ce vorbeste.

 

Va pup!



#49
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 07 iulie 2015 - 08:42

Geo, poate o sa fie ok cu Teo, se pare ca e un sezon cu problemute....

Botezul il avem saptamana asta, vineri pe 10, si am niste emotii , ...de nu va pot explica...apoi pe 11 e si ziua mea, in sensul asta o sa fie frumos, ca mami si bebe vor petrece dublu , ca niciodata  [il]



#50
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 07 iulie 2015 - 10:46

Pai nu-mi ramane decat sa va doresc sa treceti cu bine peste botez, sa va urez petrecere frumoasa si laaaa muuulti aaani in avans, mami Anda.:) 


Editat de GeoM80, 07 iulie 2015 - 10:49 .




Etichetat si cu bebelus, octonbrie, 2014, diversificare

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -