Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pinguini loviti in aripa


702 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 08:27

Pe principiul: n-aduce anul ce aduce ceasul, noua vara ne aduce virusi si bube pe ghetar.

 

Sanatate multa: Sophia (Strumphita), Silvia (Mihaela_s), Marcia (Ella), Silvia (Vivi), Dark, Alinuk, Strumphitza, Kari, Tora, Rufus, Ovi (Mihaela_s) si mai sunt cativa, o sa updatez lista. Teo (Rufus) e darnica cu amigdalele pe care le lasa la medic, ca sa nu ii mai dea dureri de cap (gat).

 

Ca sa echilibreze situatia, Aqai scapa de pasarici (perusul numit Momo), Mianna se da in inimi de ciocolata pe muzica lui Cohen, Strumphi pune poze cu coltul ei de rai, numit si gradina si Rufus ia cireasa de pe tort cu povestea emotionanta a Ioanei- de unde si zicala 'pinguinul isi schimba pielea de gaina dar naravul ba'.

 

Fetele talentate de Laure (Bianca si Ramona) ne impresioneaza cu premii si delicatete de fluturas dansator, Turbo este decretat copil normal cu invatatoare patologica, Goblin Prince ia si da lectii de managementul finantelor, Rall trece in poll-position la verzituri si Silvi, proaspat intrata pe ghetar, se bucura de hematom puchinos si bebe crescacios.

 

eumada se intalneste cu fost colegi si petrece pana in zori, Michelle cimenteaza cu mexicanii si infileteaza cosuri, Buflea face curat in asteptarea musafirilor, Ella se plimba, Kari face agricultura intensiva in balcon, baiatul Letitiei creste ca in povesti si sare de la 14 ani direct la 75, Simonna se distreaza cu musafiri cu 6 picioare adunati de la scoala si Helbi poveseste planuri de vacanta de invidiat.

 

in subsolul paginii se clafouteste la greu, mai cu rateuri, mai cu poze, mai cu nervi, mai cu reusite

 

Sarbatoritii perioadei

Crina 2 iunie

eumada 2 iunie


Editat de Ioana_Pos, 27 mai 2015 - 11:04 .


#2
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 08:35

buna dimineata!

 

trebuie sa va zic ca iar ma roade invidia, mai ales dupa pozele cu clafoutisul altora...

 in week-end am incercat un clafoutis - ratare totala. cand am turnat compozitia, care era cam lichida fructele s-au ridicat si s-au amestecat in compozitie...nu s-a copt, la fund s-a ars...

ieri am incercat din nou si iar am ratat [batcap] de data asta am incercat sa fie compozitia mai putin lichida (am pus mai putin lapte) dar a iesit o chestie cleioasa si necomestibila, necoapta. daca o mai tineam se ardea la fund.

asadar, am renuntat si salivez la pozele puse de buflea [:(]



#3
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 09:19

Mamaaaa, epopeea clafoutisului! Pun si eu o reteta care la mine iese de fiecare data http://www.bbc.co.uk...clafoutis_18623

Miniaturi atasate

  • image.jpg
  • image.jpg

Editat de Ioana_Pos, 27 mai 2015 - 10:16 .


#4
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 09:22

Marcia e o ft buna actrita  [:)] o cunosc, asa ca nu ma las impresionata...nu avea chef de scoala si s-a gandit sa se dea bolnava...o cred ca o ustura gatul, dar pt asta nu trebuie sa stea acasa...azi e oricum zi scurta la scoala...



#5
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.657 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 09:23

Buna dimineata!

Gradina mea e ok, a fost grindina mica si nu a afectat nimic. Acu, nu va lasati pacaliti, gradina aia mare, frumoasa, plina de legume de prin pozele mele mai de demult, e a parintilor mei. Eu am 18 fire de rosii ,  vreo 15 -16 de ardei si 4 de castraveti pusi in gradina. Dar tot mi-ar fi parut rau de ele daca le rupea gheata. Zmeura e pliiina, plina de fructe, abia astept sa se coaca!

Ce ma bucur ca scrieti pe aici tot felul de lucruri care le faceti pe acasa! Asa de multe idei iti pot veni citind ce fac altii! Eram in dileme ce cadou sa primeasca ai mei copii de ziua lor. Au lista de porcarii ce le vad in reclame la TV, dar nu sunt convinsi ca isi doresc cu ardoare ceva de pe lista. Citind ce scria michelle ieri, mi-a picat fisa:  cos de baschet!  Multumesc, michelle, pt idee si spor lui Will la batut mingea!

 

Aqai, relocare placuta pasaroiului! ce usor faci 2 doamne fericite (tu ca ai scapat, soacra, ca a primit) [:)]! De acum, pisica va trebuie!  A mea cea mai mare, asnoapte pe 3, se juca fericita cu piesele puzzeulului ce il am in lucru cu Bianca, trebuie sa caut bine daca /cate a dat jos de pe masa. 

Apropo, daca va pasioneaza, la LIDL au zilele astea niste puzzeluri de la Clementoni, care chiar sunt bune (eu am avut experienta un puzzle prost, la care piese le nimereau proape oriunde si evitam sa iau altceva decat Ravensburger, dar astea sunt chiar bune), fluorescente, se vede desenul pe intuneric (am testat aseara) , f. frumoase. Si sunt doar 20 lei, un puzzle de 1000 de piese.

Strumphita, superba gradina ta! Superb!! colt de rai! Cum e piscoata azi ?

Ioana, sa va fie de bine plimbarea la plaja! Trebuie sa fie tare fain sa ai marea la 2 pasi [:)]

 

 

Am plimbat textul de dincolo, ca mi s-a inchis usa in nas! Multumim de capitol nou!



#6
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 09:31

Dimineata in Zurich au arestat 6 functionari FIFA...coruptie...ar fi trebuit sa ii aresteze pe toti, ca toti sunt corupti...elvetianul meu nu il poate suferi pe Sepp Blater, cica e mafiot  [:)] sunt alegerile pt presedentie zilele astea, primisem si noi un mesaj, daca am vrea sa facem voluntariat (primim liber de la job) si sa mergem sa ne tinem de steagurile alora maine  [batcap] de dimineata de la 8 pana seara la 9...ne dadeau un echipament Adidas complet...nu m-as fi dus nici sa ma plateasca  [soricel]


Editat de Ella73, 27 mai 2015 - 09:33 .


#7
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 09:46

v-a placut serialul "twin peaks" ?

ei bine, se pare ca urmeaza o noua serie...

http://www.libertate...are-537626.html



#8
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 09:58

 

Apropo, daca va pasioneaza, la LIDL au zilele astea niste puzzeluri de la Clementoni, care chiar sunt bune (eu am avut experienta un puzzle prost, la care piese le nimereau proape oriunde si evitam sa iau altceva decat Ravensburger, dar astea sunt chiar bune), fluorescente, se vede desenul pe intuneric (am testat aseara) , f. frumoase. Si sunt doar 20 lei, un puzzle de 1000 de piese.

 

multumim pentru pont!

ma bucur ca a supravietuit gradina!



#9
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 10:04

v-a placut serialul "twin peaks" ? ei bine, se pare ca urmeaza o noua serie... http://www.libertate...are-537626.html

 

oh da! Dar sunt sceptica pt continuări din astea...



#10
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 10:07

mai, voi ati observat in dreapta paginii, la bloguri, ceva postat de userul Cerdic, pare a fi scris in olandeza, pare a fi o reclama la rochii de ocazie sau cam asa ceva.

ce-o mai fi si asta ?




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -