Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de august 2015 (Pepenasi de August 2015) - Cap 2

gravida insarcinata sarcina mamici august 2015

355 raspunsuri la acest subiect

#301
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 19 august 2015 - 14:55

Ce ma enerveaza ca nu pot modifica mesajul de pe telefon.....Alesi vroiam sa scriu cate intrebari ti-am pus : ))))) dar nu stiu cum s-a trimis mesajul asa.

#302
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 19 august 2015 - 14:58

Ana hai ca mai ai asa putin si iti tii minunea in brate si tu. Asa este, spre final parca nu mai ai rabdare..... si sa nu crezi ca daca nu da bebelina nici un semn, nu are de gand sa vina....poate veni brusc si dintr-o data [:D] nu trebuie vreun semn anume : ))))) Esti pregatita cu bagaj cu tot?

#303
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 21 august 2015 - 09:56

Fetelor, ce mai faceti? Ce fac burticile, bebeii? Eu stau putin sa ma odihnesc, parca m-a ajuns oboseala cu atata trezit noaptea....sunt numai cu bebe acasa, mi-am pus de un ceai si apoi poate dorm un pic.

#304
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 21 august 2015 - 13:02

Buna Roxy! Sa incepem cu inceputul! Da deja avem colici. Daca stau sa ma gandesc bine au inceput inca din spital:((. Deja am schimbat cateva siropuri pt ca nu prea dau rezultate si partea rea este ca atunci cand are o criza nici nu doarme si nici nu mananca:((. Am testat deja: infacol, espumisan, sab simplex si coli-b. Acum suntem la etapa de combinari. Operatia se vindeca frumos! Firele le-am tras pe 13 si deja nu mai am nici un impediment de mobilitate. Astazi am urcat in pod sa depozitez ceva:)). Noaptea dormim duse de cand papam pana la urmatoarea masa. Servim si noaptea tot la 3 ore:)). Ultima parte a mesei este cam adormita dar ne descurcam:)). In medie ma trezesc cam de 2 ori pe noapte si atat. La fiecare supt schimbam cate 3 pampers ca avem tranzit bun:))) si dupa sughite:)) dupa care ne linistim si adormim:)) in total o ora dureaza masa:)). Cu lapticul stam f bine.. Inca din spital i-am scos suplimentul de lp adica din a doua noapte la spital ca a venit lapticul meu. Dupa asta am mai cerut preventiv asistentelor un biberon cu lp in cazul in care nu aveam eu suficient lapte dar nu l-am folosit. Biberonul nostru aduna doar praf pe el in prezent. Oricum a facut minuni faptul ca la 2 h de la operatie copilul a fost pus la san. Cam astea deocamdata:)). Am sa revin cu info:))). La tine cum este? Valabile aceleasi intrebari:))))



#305
Anabadiu15

Anabadiu15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 21 august 2015 - 22:09

Buna mămicile,ce drag imi este de voi cu bebei in brațe...noi tot nu suntem hotărâte,am avut ieri un control si am înțeles ca ar trebui sa dea ceva semne in vreo doua zile dar astazi au fost doar câteva contracții mai intense si cam atat,bine,doctorul dupa monitorizare a zis ca am contracții de nastere dar eu nu simt nimic de genul asa ca pe zi ce trece așteptarea e tot mai grea.



#306
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 22 august 2015 - 09:39

Buna Ana! Ai sa vezi ca timpul va trece repede si te vei trezi cu bebele tau in bratica! Mie personal asteptarea nu mi s-a parut asa lunga pt ca ma gandeam ca dc va sta cat mai aproape de termen in burtica va fi mai bine pt bebelusa si asta ma facea sa imi treaca nerabdarea:)). Oricum am cam grabit-o sa vina cu botezul ala. Pana la urma efortul si-a spus cuvantul iar cand m-a vazut dna dr dupa m-a si programat pt cezariana trei zile mai tarziu. Partea buna ca avem 39 de saptamani si in ziua aceea deja incepusera contractiile. Probabil de emotie. Sfatul meu este sa te linistesti ca bebe va veni cu siguranta si nimic din lume nu va va mai desparti:)).



#307
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 22 august 2015 - 10:25

Alesi cum schimbi 3 pampersi la o masa : ))))) noi maxim 2. Il schimb inainte de masa si apoi daca face in timpul mesei , il schimb iar cu riscul sa dea laptic afara : )))) Evit sa-l schimb dupa ce papa dar cand este necesar, il schimb. Eu n-am incercat alte siropele, Bonnisanul vad ca este bunicel....mai are colici ca doar nici nu siropel nu le vine de hac de tot, dar se vede clar ca isi face efectul si nu mai este asa agitat. Si noi papam tot la 3-4 ore , noaptea tot de 2 ori ma trezesc si eu....cateodata doar o data, dar rar : )))) In rest, este un cumintel si ne topim dupa el....surioara il pupa mereu si il alinta " grasunel mic " : ))))) Ma bucur mult ca stai bine cu lapticul si tu [olala]

#308
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 22 august 2015 - 10:32

Ana asa-i cum zice Alesi.....abia astept sa ne dai vestea cea mare [olala] lasa, nu fi nerabdatoare ca un pic mai este [olala] Mai ales daca au inceput si contractiile....

#309
Anabadiu15

Anabadiu15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 25 august 2015 - 16:07

Hmmm nu stiu ce sa mai zic...dpn era pe 24 August,acum trei zile am pierdut acel renumit dop gelatinos si ieri am avut contractii destul de dureroase,tot ieri de dimineața am avut programare la doctor si a zis ca astea inca nu sunt contractii de nastere,sa vin acasa si sa aștept...inca mai am scurgeri din dopul acela si contracțiile continua,sunt dureroase dar suportabile asa ca speram ca se apropie,fetita are 3220g deci destul de bine .



#310
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 27 august 2015 - 12:43

Ana cum esti? Ai nascut? [olala]



Etichetat si cu gravida, insarcinata, sarcina, mamici, august, 2015

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -