Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de august 2015 (Pepenasi de August 2015) - Cap 2

gravida insarcinata sarcina mamici august 2015

355 raspunsuri la acest subiect

#271
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 30 iulie 2015 - 16:14

Neatza fetele! Nu stim cine a mai nascut!! Eu nu:))). Am fost marti la control si bebelusa avea 3120 gr si era totul ok. Ma mai duc luni si dupa cica am sa ma vad mai des cu dna dr. Pt a vedea colul. Deja am emotii! Sper sa trec cu bine de week-end. 

Roxy ma bucur ca il crestinezi pe micut cat inca este cald afara. Eu cred ca o sa fac treaba asta acasa undeva de sarbatorile de iarna pt ca atunci ajung nasicii in tara:)).

Anabadiu ma bucur ca esti bine si tu si bebele. Mai aveti un pic! Eu abia acum incep sa ma resimt cu oboseala, respir greu, ma misc greu dar sper sa o mai duc cel putin pana la 39. Maine fac 38.

Astazi am calcat o gramada, ieri am reusit sa pregatesc bagajul de spital desi nu am luat inca pampers, biberon si pompa de lapte:)). Achizitionam zilele astea:)).

Acum ma pregatesc sa merg la salon pt putin rasfat inainte de botez si nastere:))

Va pup pe toate:))



#272
Anabadiu15

Anabadiu15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 30 iulie 2015 - 16:15

Noi avem programare pe 4 August pentru testul Doppler dar nu am nici un stres,sunt sigura ca totul este bine.

inca puțin si intram in luna lui August acum trebuie sa înceapă sa vina bebeii.

Roxy,noi la restaurantul unde am botezat-o pe nepoțica noastră ne-au oferit o camera unde bebelina si altii copilași au adormit dupa mikey mouse si alte jocuri asa ca a fost destul de utila .



#273
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 31 iulie 2015 - 15:33

Alesi hai ca s-a grasunit bebelina [olala] Mai ai un picut si o tii in brate....este minunat [olala] Dar ce iti tot verifica colul? Pentru ce? Si asa nasti prin cezariana si daca chiar se declanseaza nasterea mergi si iti face direct.... Eu n-am luat nici un biberon si nici suzeta [:D] Am zis ca sa vad daca imi trebuie si vad ca nu imu trebuie, ce bine. De data asta n-am mai cumparat de toate ca prima data [:D] Atatea am cumparat atunci si n-am folosit.....acum am luat exact ce stiu ca mi-a trebuit. Fiind la primul copil nu stii ce si cum. Maine mergi la botez?

#274
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 31 iulie 2015 - 15:38

Anabadiu imi place ca si tu gandesti pozitiv, asa trebuie. Sa stii ca ar fi super sa ne ofere o camera. Cand mergem sa stabilim detaliile vedem daca ne zice ceva de asta.

#275
Anabadiu15

Anabadiu15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 31 iulie 2015 - 17:06

Alesi ai un Bebe foarte pregătit sa vina pe lume ....eu cred ca toate ar trebui sa gândim pozitiv si sa i mulțumim lui Dumnezeu ca suntem sănătoase si o sa aducem pe lume niște bebei frumosi si Sănătosi ...tu roxi deja ai doi si sunt sigura ca esti cea mai fericita femeie de pe pământ .....



#276
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 01 august 2015 - 21:00

Neatza fetelor!!!! Am trecut cu bine de botez:))))). Am rezistat eroic si in ciuda promisiunilor ca voi fi cuminte mi-am facut de cap la muuullllte hore:)))! Ce sa faci.... Nu pot rezista tentatiei:)). Bebica mea a fost  foarte cuminte... E clar.... Va fi croita pe petreceri:))). Acum suntem la petrecerea de dupa botez la un gratarel:))! Am facut si baita de dupa!  Finutza a fost o cuminte la petrecere desi la biserica a fost destul de agitata din cauza caldurii. Pana la final a fost o petrecere reusita si am ajuns acasa dimineatza:))).

Roxy nu imi masoara colul propriuzis ... Probabil vrea sa vada cand coboara suficient ca sa poata sa efectueze cezariana ok. De acum oricum poate veni bebelina in orice moment! O asteptam cu mare drag desi, sa fiu sincera imi e frica de momentul nasterii... Dar cum alte femei au mai trecut prin asta, voi fi si eu ok! 

Anabadiu nu cred ca exista femeie sa nu se bucure si sa nu traiasca din plin fiecare clipa din venirea pe lume a pruncului sau:)). Nimic in lumea asta nu se compara cu ce am simtit pana acum aceasta sarcina... Pana si greturile au avut farmecul lor iar ghionturile piticei sunt divine... Cel mai mare dar pe care l-am primit de la Dumnezeu a fost sa ne nastem femei si sa aducem copiii pe lume:)). 

Va pup si astept vesti de la voi!



#277
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 02 august 2015 - 07:21

Anabadiu daaa...iti dai seama ca sunt cea mai fericita [olala] copiii imi lumineaza sufletul. Este cel mai frumos sa fi mama [olala]

#278
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 02 august 2015 - 07:25

Alesi chiar ca ai rezistat bine. Pana dimineata?? Bebelina o sa fie o petrecareata : ))))) Ma bucur ca a fost frumos si v-ati distrat. Asa, incurajeaza-te singura legat de nastere : ))))) Asa faceam si eu. Chiar daca mai trecusem prin asta tot aveam nevoie sa ma incurajez : )))))

#279
Anabadiu15

Anabadiu15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 02 august 2015 - 16:05

Alesi ma bucur ca ai o bebelina atat de cuminte,eu nu am putut sa dansez deloc la botezuri sau nunți in timpul sarcini pentru ca bebelina mea cum aude muzica parca nu mai are stare un minut in burta si primesc niște lovituri atat de puternice ca imi taie respirația sau daca sunt in mers trebuie sa ma opresc si sa ma așez.

Cata dreptate ai,suntem norocoase ca ne-am nascut femei si ca Dumnezeu ne-a lăsat sa avem parte de asemenea minuni.



#280
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 03 august 2015 - 12:37

Salutare fetele! Ce faceti? De la mine nici o noutate! Asteptam cu nerabdare momentul cand o sa vina bebelusa! Momentan cred ca mai sta la mami la hotelul de 8 stele cum ii spune sotul meu.:)).

Ana cum te mai simti? Maine parca te duci la control:)) Astept vesti de la voi adica tu si bebica ta! Imi pare rau ca micuta ta nu sta cuminte si te chinuie dar pana la urma cate sacrificii nu face o mama pt puiul ei! Poate o sa fie cuminte la iesire! Pitica mea se zbenguie doar cand ma asez si foarte rar cand stau in picioare. In schimb se mai agita atunci cand mergem mult cu masina:)).

Roxy ce fac prichindeii? Sunteti bine? Ati plecat la plimbarica? Fetita ta nu vrea sa il ia pe bebe in brate? Nepoteii mei si-au si facut planuri cum sa scape de noi ca sa poata sa o ia in brate pe micuta. Clar va trebui sa o pazim bine ca lor le e drag de verisoara si ne e sa nu faca vreo traznaie:)).

Va pup!!!





Etichetat si cu gravida, insarcinata, sarcina, mamici, august, 2015

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -