Sari la conținut

Sari la conținut


Minus 3 kile intr-o saptamana - poti asta?

paine dieta slabit

65 raspunsuri la acest subiect

#11
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 19 mai 2015 - 12:16

Poti sa slabesti 3 kile si in 3 zile ... dar dupa aceea cate pui la loc? Efectul yoyo vine dupa tine, si in conditiile in care slabesti brusc, clar ca toate kilogramele vin inapoi in fast forward daca revii la dieta anterioara dupa dieta.
Mult mai sanatos (si fizic dar si psihic) slabesti cate un kilogram pe saptamana sau chiar la 10 zile.

#12
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 19 mai 2015 - 15:05

Cel mai simplu regim este sa mananci portii nici mari, nici mici, atat cat sa te sature. Sa nu uiti de proteine si sa scazi numarul feliilor de paine, iar dulciurile sa fie doar ca mic desert.

Este mai sanatos si de durata sa slabesti 1 kg pe saptamana, decat 3. Organismul se adapteaza mai bine la schimbari.



#13
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 19 mai 2015 - 16:32

Eu nu mananc paine decat extrem de rar.

 

Teoretic e sanatos sa slabesti cam 2 kg pe luna, sotul meu a slabit de mai multe ori 20 de kg in 2 luni fara sa aiba vreun efect yoyo. in mod normal nu as recomanda asta si as spune ca nu e deloc sanatos, dar vad ca e ok :))) asa ca...oameni si oameni.



#14
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 19 mai 2015 - 22:21

Bun,  slabim, cu chiu cu vai, dam jos....

Intrebarea mea este ce este de făcut cu pielea care a fost intinsa peste atatea kg si apoi "rămâne mare".. 

Banuiesc ca spuneti sport, dar nu prea acționează asupra pielii sportul asta, cel putin eu asa am observat...

Asa ca nu mi vine sa dau jos 3 kg într o săptămână si sa fac cute de piele naturala ....

 



#15
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.449 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 07:43

Eu niciodata n am facut cute pe piele de la -3 kg, nici cand le am slabit in 3 zile.

3 kg nu sunt 30 ...

Si da, sport si sport si sport, cine vrea si cine poate :-)



#16
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 07:58

Bun,  slabim, cu chiu cu vai, dam jos....

Intrebarea mea este ce este de făcut cu pielea care a fost intinsa peste atatea kg si apoi "rămâne mare".. 

Banuiesc ca spuneti sport, dar nu prea acționează asupra pielii sportul asta, cel putin eu asa am observat...

Asa ca nu mi vine sa dau jos 3 kg într o săptămână si sa fac cute de piele naturala ....

Cutele astea se fac dupa ce dai peste 20 kg jos si dupa o anumita varsta cand pielea isi pierde elasticitatea.

 

Nu cred ca mamicile care au avut pielea intinsa si paraintinsa peste un abdomen de 9 luni si au dat 5-6-7 kg jos intr-o zi au ramas cu piele in exces dupa.



#17
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 09:13

Cand ai peste 150 de kg la 1,60 ramai cu sort si piele, in rest nu  uar ce dai jos in alea 3 zile e can egal cu zero, nu iti va atarba nimic si nivi nu iti ca creste musculatura :))))



#18
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 18:54

Eu nu mananc paine de vreo  4 ani, decât rar  la zacusca, sau altceva  special. 

Sa zic de vreo 10 ori pe an. 

Am slab it nu zic nu....dar mi.e o pofta  de paine  de moooor. 

Ultima  oara  am mancat cu unt si usturoi. ..pfouuuuuuuu si acum  ii simt  mirosul, gustul  [zirea]



#19
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 07:57

Depinde si cum se obisnuieste organismul. Si eu am renuntat la paine de vreo 10 ani, mananc foarte rar si atunci neagra, de secara, graham. Si nu slabesc, dimpotriva. In momentul in care am lasat-o mai moale cu principiile stricte de la Montignac am inceput sa ma ingras incet si sigur. Renuntatul la Montignac a insemnat sa incep sa mananc mustar sau ketchap din comert care au zahar. Sau o prajiturica din cand in cand, o placinta, etc. In niciun caz cartofi prajiti sau mai stiu eu ce alte chestii.

 

Privind acum in urma, am exact 10 kg in plus, in zece ani. Mancat normal, atent, sanatos. Doar cu adaosurile din comert, de la zahar in special. Bine, ca eram foarte slaba inainte, deci pe undeva cred ca mai pui ceva carnita pe tine odata cu varsta.

 

Stiu o dieta in care slabesti 4 kg in 4 zile, incercata de mine, doar ca imediat le pui la loc. Doar asa, daca ai vreun eveniment si vrei sa te subtiezi putin. In fiecare zi se consuma cate un kg: lapte, mere, carne fiarta, cartofi fierti. Eu n-am slabit 4 kg, vreo 2,5 din care imediat s-a intors cam 1,5 si am ramas cu 1 kg. Mama mea, in schimb, slabeste cate 4 kg si nu le mai pune la loc imediat.



#20
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 14:34

Eu mi.am schimbat radical  modul  de a manca, de asta am slabit,si asta si cu sport  si in 4 ani. 

Nu neaparat numai paine. 

Am scos  dulce ,paste,fructe dulci  ,paine  .

Am ramas la legume ,carne, ceva de genu  pe calorii. 

Am tinut  ceva mai drastic  si eram la un pas de anorexie. 





Etichetat si cu paine, dieta, slabit

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -