Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Cum vi se pare numele David?

66 raspunsuri la acest subiect

Selene_Bunny

Selene_Bunny

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 16:44

e mult prea comun.Cel putin in grupa fie-mii sunt 4 David....david si rares......sunt comune acum si  sincer mie nu mi-ar place ca pe copilul meu sa-l cheme ca pe alte cateva zecisau sute...exista nume frumoase si nu prea dese....

Eu zic sa te mai informezi si sa nu alegi un nume care a devenit prea comun.Parerea mea...

Asta e si parerea mea.

• 0

Marox

Marox

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.136 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 16:57

Io's mai cu mot! Cunosc un David adult si nu cunosc nici un copil cu prenumele asta.

Pentru cunoscatorii de franceza, recomand piesa/filmul "Le prénom" cu Patrick Bruel. Un tip, a carui nevasta astepta un copil merge in vizita la sora lui. Acolo le lanseaza rudelor ca pe copil il va chema...ei, nu, ca nu va spun. [soricel] Urmeaza certuri peste certuri si toate prenumele sint tocate plus citeva secrete de familie.

• 0

andacos

andacos

Membru VIP

• Membri
  • 23.513 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 17:12

Pentru cunoscatorii de franceza, recomand piesa/filmul "Le prénom" cu Patrick Bruel. Un tip, a carui nevasta astepta un copil merge in vizita la sora lui. Acolo le lanseaza rudelor ca pe copil il va chema...ei, nu, ca nu va spun. [soricel] Urmeaza certuri peste certuri si toate prenumele sint tocate plus citeva secrete de familie.

Daaaaa.....am vazut!!!!!!!! [:-)))] [:-)))]

• 0

andacos

andacos

Membru VIP

• Membri
  • 23.513 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 17:13

nu pot sa cred !  [:)]

Sa inteleleg ca si pe fiul tau il cheama Andrei? [:)](ca de-o seama stiu ca sunt)

E un nume tare frumos,pentru mine reprezinta totul...chiar daca mai sunt vreo mie alti Andrei in jurul lui sau al meu! [:)]

Editat de andacos, 16 mai 2015 - 17:14 .

• 0

a_alinta

a_alinta

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.865 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 17:16

Sa inteleleg ca si pe fiul tau il cheama Andrei? [:)](ca de-o seama stiu ca sunt)

E un nume tare frumos,pentru mine reprezinta totul...chiar daca mai sunt vreo mie alti Andrei in jurul lui sau al meu! [:)]

da!   [:)]

• 1

Irina86David

Irina86David

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 18:20

Eu personal am un baietel de 4 ani pe care il cheama David. La noi e rar acest nume. Adulti cu acest nume nu cunosc. Mie mi-a placut foarte mult si numele si semnificatia lui.

Copilul ,,David'' e un copil ager si istet. E independent si responsabil. Deseori se incapatineaza, sau poate doar isi apara pozitia si interesele; gaseste raspuns la orice intrebare chiar daca uneori e doar o inventie/ imaginatie de-a sa. E sociabil si prietenos, dar doar dupa ce se acomodeaza cu persoana/ grupul. 

• 0

Letitia1

Letitia1

Membru VIP

• PAID
  • 14.315 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 20:54

Daca in Roamnia e des acest nume, inchipuitiva cum o fi aici, ca astia folosesc numele asta de sute de ani. Si cu toate astea lumea il foloseste in continuare. Nu vad relevanta desitatii. Pot fi alte motive ca nu iti place un nume, dar nu ca e des. Mie nu-mi plac Rares sau Vlad, Sorin, dar nu ca-s dese ci ca n-au corespondent in engleza si nici nu-mi plac cum suna. In lumea reala a adultilor Davidul tau sa fie unic, te asigur! 

• 0

rall

rall

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.885 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 21:54

Eu am un David-nepot si un David-finut [:)]

Imi place numele dar intr-adevar, e foarte la moda. Daca mergi in parc si strigi David risti sa te trezesti cu 5-6 copii langa tine [:)]

• 0

XIO

XIO

Membru VIP

• Membri
  • 17.069 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 22:27

Am vrit sa scriu si eu ca nu stiu care  chestia cu numele comun sau nu :)) la urma urme Eumada Maria e un nume comun si totusi l-ai ales pt fetiita ta.

Exista moda si la botezat, de-aia se fac si liste c cele mai folosite preume pt fete si baieti in fiecare an, acum e la moda David si Luca, la anu' cine stie.

Oricum nu vei gasi iin veci un prenume care sa fie placut de toti si caruia sa nu ii gaseasca cineva n defect. :))

Uitati-va la Hollywood ce nume primesc copiii aia --apple, blue, luna, si noi facem misto de rromi cu numele lor din gama aceasta.

Iti place David? pune-i numele asta si gata, ce conteaza cati sunt?

• 0

Letitia1

Letitia1

Membru VIP

• PAID
  • 14.315 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 23:33

Uitati-va la Hollywood ce nume primesc copiii aia --apple, blue, luna, si noi facem misto de rromi cu numele lor din gama 

Tot felul de nume scornite numai de dragul de a fi unice! And boy, they are unique! In cel mai hilar mod posibil! North, Seven...

• 0

Intrebari Panica

• Stările in sarcina

Ella95
    - Astăzi, 21:38

• Denisa Georgiana
    - Astăzi, 21:27

• Chist ovarian in timpul sarcini

consta12
    - Astăzi, 19:44

• Complex torch incomplet

adi22