Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Decembrie 2015 (Minuni de Decembrie) - Cap.2


243 raspunsuri la acest subiect

#21
Maddo

Maddo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 07:45

Andr7, te asteptam cat de curand cu vesti bune. Pana atunci, sa te bucuri de David! Pupici



#22
Kitty1981

Kitty1981

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 361 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 07:48

Buna dimineata...

De ieri au aparut greturile si la mine. Mi se pare ceva de neimaginat. La primii doi nici pomeneala de asa ceva. 

Pe mine ma apuca senzatia de greata pe la 3:00-4:00 dimineata si nu mai pot dormi. Ieri am si varsat. Azi nu am avut ce pt ca aseara nu am mai mancat nimic (crezand ca mi-a fost rau noaptea anterioara de la mancat seara). Sunt obosita, iar azi... colac peste pupaza mai sunt si de garda.

Tineti-mi pumnii sa rezist.



#23
Maddo

Maddo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 07:52

Le urez si eu bun venit noilor gravidute! Sarcina usoara!

 

cat despre ceaiul de ghimbir, eu nu am o reteta, pun din ochi, o radacina de ghimbir la un litru de apa mi se pare si mie cam mult, acum, depinde si cat e radacina de mare :)

Cand fac data viitoare va spun exact cat am pus



#24
Cristia85

Cristia85

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 08:07

Eu am o mare problema,dimineața beau un energizant,de cand am aflat de bebe ,ma tot gândesc cu teama ca nu ii face bine.Astazi este prima zi fara si deși sunt treaza de 2 ore,ma simt tare adormita...Cu ce l-as putea înlocui?Ma gândeam la ceaiul negru,dar nu știu cat e de recomandat in sarcina,am tot căutat pe net pana m-am zăpăcit de tot:)



#25
Cristia85

Cristia85

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 08:11

Eu sunt norocoasa ,azi am "împlinit " 3 luni fara grețuri ,asta dupa o perioada in care am avut grețuri aproape non-stop,nici macar gelul de dus nu il mai suportam(l-am schimbat cu unul pe baza de limette),încă mi-e teama sa ma dau cu parfum :)



#26
cristina_suciu27

cristina_suciu27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 08:43

Buna fetelor. Eu pot sa ma consider norocoasa, am aproape 10 saptamani de sarcina si nu mi-a fost greata nici macar o data, in schimb dorm mult si ma doare putin spatele. Eu as vrea sa incep sa ma duc la inot, credeti ca este ok sau sa mai astept pana intru in trimestrul 2? Sa aveti o zi frumoasa :)



#27
Ana26

Ana26

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 09:03

E atat de mare durerea inca ma tot gandesc de ce tocmai eu care imi doresc asa demult sa am un bebe si il astept de aproape 1 an si acum visul s-a spulberat .... :(

Sunt tare curioasa din ce motive se opreste un bebel din evolutie ca sa pot evita data viitoare



#28
Maddo

Maddo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 09:05

Eu am o mare problema,dimineața beau un energizant,de cand am aflat de bebe ,ma tot gândesc cu teama ca nu ii face bine.Astazi este prima zi fara si deși sunt treaza de 2 ore,ma simt tare adormita...Cu ce l-as putea înlocui?Ma gândeam la ceaiul negru,dar nu știu cat e de recomandat in sarcina,am tot căutat pe net pana m-am zăpăcit de tot:)

 

Cu ceai de ghimbir sau cu cafea. Mie imi recomandase dr la prima sarccina cate o cafea pe zi, pt ca aveam tensiunea mica. Nu am baut pt ca pe vremea aia nu imi placea. Acum in schimb beau :)



#29
Maddo

Maddo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 09:07

Nici eu nu am greturi deloc. Dar imi este foooarte somn. Astazi nu m-am dus la serviciu, mai am f multe zile de concediu de anul trecut asa ca profit.



#30
Mihaaaaa

Mihaaaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 345 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 09:53

Va multumesc fetelor pentru gandurile bune si grijile facute , bebele meu s-a oprit din evolutie am fost luni seara la maternitate si marti la cantacuzino , ba din contra s-a mai micsorat bebele de la 6s6z acum era de fix 6s dupa masuratori , nu se mai vedea asa bine ca vineri , doctorul mi-a zis sa asteptam pana vineri poate imi incep sangerarile daca nu imi va da niste pastilute sa il elimin pe cale naturala..... ieri nu am fost buna de nimic din acest motiv nu am intrat, acum astept sa vad vineri ce imi zice.

Va multu inca odata :* :* :*

Imi pare atat de rau.....trebuie sa fii puternica si sa te pregatesti de o noua incercare !!!! 

iti suntem alaturi !




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -