Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Ianuarie 2016 (Fulguleti de Ianuarie 2016)

mamici sarcina burtica 2016 ianuarie

402 raspunsuri la acest subiect

#11
Oanaati

Oanaati

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 09 mai 2015 - 09:38

Sa fie intr-un ceas bun, Oana! Anunta-ne cum a iesit analiza  Bhcg.

Estera, sanatos sa fie , ca nu conteaza cateva zile in plus sau in minus :)

Multumesc Aura. La toate sa fie intr-un ceas bun si bebelusii sanatosi. Bhcg 138 adica ma  potrivesc cu cele 4 sapt si putin. Luni ma duc sa recoltez mai multe analize si o sa il repet. Va pup si week-end placut sa aveti.



#12
EsteraGori

EsteraGori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 09 mai 2015 - 15:20

Ce mica este lumea, Aura! [flo2] Hop si eu! Incercam din iunie anul trecut, s-a lasat ceva asteptat bebe! Testul a fost pozitiv cu 2 zile inainte de data in care trebuia sa apara menstruatia, si l-am facut pentru ca am simtit ceva diferit, si am avut si acele cateva picaturi de sangerare de implantare. Maine fac 5 saptamani. Mi-am facut programare la gineco pa 19 mai, cand o sa am 6 saptamani si 3 zile, insa saptamana viitoare vreau sa imi fac si un HCG. Sunt un pic cam panicata...fiind prima sarcina, orice durere, intepatura cat de mica ma sperie. Am avut cateva zile la rand o durere de mijloc continua, acum m-a mai lasat. Putinele persoane cu care am vorbit mi-au spus ca sunt normale, insa cand auzi de atat de multe sarcini pierdute, mai ales in primele saptamani, cum sa stai linistita???? Felicitari viitoare mamici de ianuarie 2016! [pup]

Si eu am simtit acele mici "dureri de mijloc" nu te speria...sunt normale, si eu le-am avut si acum păsesc cu bine in a 6 saptamana de sarcina, si cel mai bine era sa iti faci mai repede programare, eu cand am aflat de bebe, am si vb cu domnul doctor si mi-am facut programare... fati un control pentru a te asigura ca totul este bine :)



#13
DivineAura

DivineAura

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 09 mai 2015 - 17:42

Felicitari, Alina! :) Te sfatuiesc sa iei no-spa de fiecare data cand simti dureri de burtica sau de spate, pentru a relaxa muschii uterului. E normal sa te simti asa, mai ales ca au loc multe, multe schimbari in organism si uterul se mareste. Sa aveti un weekend linistit si relaxant viitoare mamici! :)



#14
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 09 mai 2015 - 19:14

Ce ma bucur sa vad deja mamici de ian 2016!

Eu sunt mamica de fulgulet de 2015, nascut pe 25 ianuarie. Va felicit pe toate, sarcini usoare si bebei sanatosi!



#15
DivineAura

DivineAura

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 09 mai 2015 - 21:43

Multumim, Ema! Multa sanatate si bebelusului tau! :)



#16
Alia1986

Alia1986

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 10 mai 2015 - 18:04

Ce interesant este sa observi zi de zi schimbarile prin care trece corpul tau (mai ales la prima sarcina, imi imaginez). Parca aceste schimbari ma mai linistesc si ma fac sa cred ca o sa fie totul bine :) [;)]


Editat de Alia1986, 10 mai 2015 - 21:04 .


#17
Oanaati

Oanaati

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 10 mai 2015 - 18:55

Sper ca ati avut un week-end minunat. Eu sunt putin ingrijorata ca mi-au disparut toate simptomele, doar greata a mai ramas dar mult mai atenuata. Maine ma duc la analize . O sa imi repet si bhcg ca sa fiu sigura ca e bine.



#18
Oanaati

Oanaati

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 10 mai 2015 - 19:00

Ginecoloaga mea mi-a zis sa iau magne b6 ( 2/zi) aspenter 1 la 2 zile si sa-mi fac analizele de sange ( hlg, coagulograma, ionograma, uree, creatinina, transaminaze, bilirubinele, hep B si C, vdrl , TORCH ) , sumar de urina si urocultura. sper ca nu am uitat nimic



#19
Alia1986

Alia1986

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 10 mai 2015 - 21:06

Oanaati, iti inteleg ingrijoararea. Eu nu am greturi, dar imi verific sanii frecvent daca mai sunt tensionati/durerosi. E o perioada stresanta...



#20
DivineAura

DivineAura

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 10 mai 2015 - 21:21

Oana nu te ingrijora daca uneori nu te mai simti rau. Daca nu ai sangerari sau scurgeri maronii stai linistita. E posibil sa ai o sarcina usoara, fara prea multe greturi :). Maine dimineata ma duc si eu la ginecoloaga mea. Abia astept!





Etichetat si cu mamici, sarcina, burtica, 2016, ianuarie

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -