Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Ianuarie 2016 (Fulguleti de Ianuarie 2016)

mamici sarcina burtica 2016 ianuarie

402 raspunsuri la acest subiect

#151
lady_dy19

lady_dy19
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 19:39

Buna, fetelor! Sunt o viitoare mamica de ianuarie 2016, UM 23aprilie, DPN 28 ianuarie 2016. Am deja o fetita de 8 ani si 4 luni. In afara de dureri usoare de burta si de sani...nimic :) Sper sa fie ok pana mai tarziu. Din pacate in Irlanda prima ecografie se face pe la 12 saptamani...dar dupa ce trec de 7 saptamani o sa caut sa fac la privat un eco (am gasit pe net ca se face la 8 saptamani.

 

Felicitari tuturor pt sarcini si numai bine



#152
LittlePea

LittlePea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 19:53

Alia si Michella, acum ma dor sânii iar. Cred ca e o chestie ce tine de subconștient pt ca stau fff panicata si stresată pana vineri la eco si ma nelinisteste orice. 

 

Nu am mai avut scurgeri si azi mi-am făcut un test digital care arata ca sunt însărcinată in 3+ spat (mattes trrcuta arts 1-2 salt) Deci m-am liniștit ca inca produce corpul hormoni deci poate nu trebuie sa ma gândesc la ce e mai rău. 

 

simonino, bine ai venit! 



#153
diarnyina_s

diarnyina_s

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 20:49

lady_dy19, simonino felicitari si sa aveti sarcini usoare si la termen.
LittlePea, la fel mi s-a intamplat si mie astazi, de dimineata nu prea ma mai dor sanii si alte simptome oricum nu am.... si intr-adevar imi cam fac griji. Ma bucur insa cu nu am nici un fel de scurgeri.
Mi-am facut si eu programare vineri la eco, poate am noroc sa-i aud si inimioara, as avea 5 saptamani si 6 zile.....Oare as avea sanse sa aud inimioara sau ar fi prea devreme?
Sper sa fie totul in regula. Trebuie sa gandim pozitiv cu toatele pentru puiutii nostri.
Oanaati, cum mai esti? 

Editat de diarnyina_s, 27 mai 2015 - 20:52 .


#154
Michella2016

Michella2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 20:56

Lady_dy, nici in Belgia nu prea fac inainte de 8 saptamani. Dar am cautat la un moment dat pe net si gasisem un centru care se ocupa de programari rapide si urgente, printre care confirmari de sarcina. Intre timp, am avut programare la dr. meu si mi-a facut eco, fara macar sa insist eu. Incearca si tu...

 

LittlePea, te inteleg, nici eu nu am dormit bine pana ieri, cand am foost la primul control. Acum m-am linistit, dar probabil ca o sa ma apuce iar cu doua zile inainte de urmatoarea programare, cand trebuie sa auzim inima si sa vedem ca a crescut embrionul cat trebuie.


Editat de Michella2016, 27 mai 2015 - 20:56 .


#155
Michella2016

Michella2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 20:58

Diarnyina, ai sanse, dar depinde de aparat si de la sarcina la sarcina. O prietena a mea tot asa, avea 5 saptamani si sase zile si a auzit inima.



#156
Alia1986

Alia1986

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 21:15

Oare se mai amelioreaza sentimentul acesta dupa primul trimestru? Sunt tare stresata pentru ecografia de maine...nu stiu daca voi primi vesti bune sau rele. Din ce am citit de "doctor Google" (ca na, nu m-am putut abtine), in cazurile ca al meu cu sacul gestational aplatizat sansele sunt cam 50-50... [fri]



#157
Blusmile

Blusmile
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 21:21

Fetelor, incercati sa va linistiti...stiu ca e greu la prima sarcina ca nu prea stii la ce sa te astepti, dar cel mai mare rau vi-l faceti singure cand va stresati. Nu inseamna nimic daca nu va mai dor sanii sau daca nu simtiti greturi. Vor fi zile bune si zile mai putin bune, aparitia sau disparitia simptomelor intr-o zi nu inseamna ca s-a intamplat ceva cu bebe. Motive de ingrijorare si de anuntat medicul sunt sangerarile sau secretiile maronii care necesita tratament si supraveghere. Atat. In rest, bucurati-va de sarcina. Trece atat de repede perioada asta si va va fi atat de dor de ea...va imbratisez pe toate.



#158
diarnyina_s

diarnyina_s

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 21:28

Alia trebuie sa fii pozitiva. Ai incredere ca totul va fi bine. Ai incredere ca puisorul tau este un luptator. Iti tin pumnii sa fie totul bine si te asteptam cu vesti maine.

Si ca sa te mai relaxezi, priveste o comedie ceva, i-ati gandul de la sters



#159
DivineAura

DivineAura

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 22:15

Bun venit tututor mamicilor noi! :) Eu am facut prima eco la 5 sapt si 3 zile si am vazut atat embrionul, cat si inimioara. Depinde de aparatura. Alia, iti tin pumnii pt maine. Am un presentiment ca va fi ok :) Va pupacesc pe toate si sa ne auzim de bine!



#160
Lorelaiii

Lorelaiii

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 28 mai 2015 - 03:21

Neata mamici, eu am azi eco sa vedem ce si cum. Azi e a 40-a zi UM a fost pe 19 aprilie. Am facut ieri un test si la fel se vedea ca o umbra liniuta de control. Sa vedem ce va zice si medicul. Eu inclin sa cred ca nu e sarcina acum. Dar revin cu vesti :) Programarea este seara la 7 asa ca diseara va spun ce am facut. Pupici :* 





Etichetat si cu mamici, sarcina, burtica, 2016, ianuarie

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -