Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Pinguini, pangolini si mamuti in deriva

pinguini ghetar madagascar primavara

792 raspunsuri la acest subiect

#21
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 01:24

wow Didi ce tare. Mie mi-ar lua vreo 5 ore sa fac 7.64km.



#22
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 02:32

Ladies, Rufus, buna seara, buna dimineata, dupa caz!

 

Citesc de citeva zile de sparg, sint lipita de computer, am plins si am ris, am zimbit, m-am intristat, m-am dat cu fundul de pamint de nervi prin simpatie, iar am ris si iar am plins. Imi sinteti dragi.

 

Strumfi, imi pare rau, tare rau, de tatal tau, Dumnezeu sa-l odihneasca iar voi sa va ginditi la el cu drag! 

 

Ioana, ce noroc teribil ca mama ta priveste lucrurile pozitiv! Ii urez sanatate si sa ramina asa pozitiva, sper sa suporte usor tratamentul si sa nu aiba sechele, sa poata sa aibe viata asa cum si-o doreste, sa se bucure de fiecare moment!

Si, din nou, imi pare tare bine ca Saltaricea e cuminte si tu n-ai facut anticorpi.

 

Elyda, ce-ai mai tras cu Londonezul si boala lui prin straini, suflet de mama, ca numai nu ma boceam cu tine pe-aici cind scriai cum tremuri linga telefon! E bine totul, da?

 

Nasuc, prezent :) 

 

Buflea, nu mai ai ce face, vine omul si gata. Cit costa o chirie de masina pe o luna? Sa-si inchirieze si sa faca ce vrea, fara sa depina de voi. Ca altfel teama mi-e ca o sa fiti soferi. Alti prieteni americani n-are? Sa-l mai delegi si alora? 

 

Mihaela, OMG, tare trebuie sa-ti fie greu. Imi pare rau de accidentul lui Ovidiu, imi pare bine ca deja e mai bine si operatia a reusit asa bine si, in ciuda oboselii tale, imi mai pare bine ca sinteti asa o familie unita, citesc cum te ajuta fetele si bravo lor si bravo tie, le-ai crescut tare frumos. Ah, si la multi ani, chiar daca mai tirziu!

 

Ella, nu mai pot de invidie, ce usor o trimiti tu pe Marcia la bunici, ce vacante frumoase pentru ea!

 

Michelle, cum e cu salteaua? Noi avem topper de la Costco pe 2 din paturi, de fiecare data a stat in curte cite-o saptamina, la aerisit, pina n-am bagat eu nasul in el si-am respirat adinc si n-am simtit urma de miros nu le-am pus pe paturi. Nu mai stiu de cind il ai pe asta nou, dar poate n-ar fi rau sa-l scoti in curte si sa uiti de el citeva zile, mai ales ca la voi nu ploua.

 

Mianna & Ioana si cine mai e fan Grey's, you didn't see it coming? Ca sezonul asta tot la Washington a fost, ala dinainte tot asa, la job il inlocuise sor'sa... era evident ca o sa il scoata din serial. Nu-s ce li s-a parut asa interesant sa-l omoare asa, ce timpenie, sa stai de-a curmezisul pe strada, in curba, sa-ti cauti celularul! Shonda a cam dat-o in bara, citeam, de fapt, ca e primul episod din ultimele doua sezoane pe care l-a scris ea, ori si-a iesit din mina ori si-a luat-o in cap! Mai bine murea pur si simplu, ducea mina la piept si dadea ochii peste cap, ca tot episodul a fost cusut cu ata alba, de la cum a salvat el patru oameni cu miinile goale, lovitul ala la cap, really, care avea 100 de mii de mile pe ora cind a intrat in depasire si era viu si nevatamat la sfirsitul episodului, pina la neurochirurgul care era la masa da' i-a luat o ora jumate sa vina, de garda fiind. Tare-am fost dezamagita.

Io's curioasa daca il aduc sau nu ever inapoi, ca pe Meredith n-am vazut-o iesind din lift. Stiti ca era in lift si s-a gindit ca ce viu e si cum ii vorbeste si pe urma am vazut-o din spate, in timp ce neurochirurgul isi prezenta condoleantele. Da' din lift n-a iesit, asa ca daca se razgindesc au o portita, dau totul inapoi si zic ups, s-a gindit la otate astea, el de fapt e in coma si mai vedem noi cind se trezeste... 

E ciudat ca avea contract si pentru sezonul viitor, trebuie sa fi avut un motiv super baban ca sa il lase ABC sa pleca asa. 

Ca sa conchid, nu mai e decit Avery pe-acolo sa fie hot si reprezentativ, l-au killarit pe Mark, amu pe Derek... eu la cine ma mai uit? Imi deschid poze din Magic Mike pe laptop in timp ce ma uit la film si-mi clatesc ochii asa?

 

Ma opresc, sigur mai am stuff de spus cu adresa si personalizare, dar ma duc s-o despaduchez pe fie-mea. De la inceputul anului se tot lupta scoala cu paduchii, pina acum n-a colectat, cred ca pur noroc. Azi m-a textat mama fetitei cu care se joaca cel mai mult la scoala, cica: "Charlie a des poux. Check!" 

Am verificat, of course, dusmanul verilor mele traite in toate taberele cu cazare prin internatele tarii, se lafaia direct sub ochii mei. Scirbosenia dracului! L-am pocnit intre unghii cu-o bucurie teribila, i-am aprins copilei o lampa deasupra capului si-am luat-o la puricat, la "paducheat" de fapt. Noroc ca stiu ce caut, ca trageau paduchii la capul meu prin taberele alea, incredibil! Ma baga mama direct in cada la intoarcere, acolo ma dezbracam, intrau hainele direct la masina, cred ca dac-ar fi putut le-ar fi dat si foc. 

Avem sampon special, ca ne-am civilizat in Canada, daca nu functioneaza asa o dau cu petrol lampant, nu va povestesc! 

Nu crez ca eu am vietuitoare, ca pina n-am stiut de paduchii fie-mi nu m-a mincat, dar ma maninca capul de imi vine sa mi-l tai. 

 

Kisses, pe curind!

Simonna


 



#23
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 03:09

Hayaaaaa,

 

Am intrat special sa ii spun Simonnei ca sunt foarte, foarte suparata pe ea ca ne-a parasit asa pe tacutelea ...eu chiar mi-am facut probleme, ca ultima data cand a scris, a fost cand cu fustele scurte ale adolescentelor si nu prea tinea cu mine ...si m-am gandit ca am calcat-o pe ...fusta, desi 'mneaei are baiat si de aia numai de bine am zis.

Dar chiar asa, dupa ce imi spui sa-i fie rusine amicii mele ca nu isi apara fata cu fusta cat batista in public ...dupa asta sa dispari ? Pfuuuu ...zic, na ...ca ma mai antipatizeaza cineva desi parol, eu ma pregatesc sa o vad pe Flavia asa sub peer pressure,  recunosc.

 

Oricum nu conteaza ...te-ai intors, te rog sa ramai, ca suntem in minoritate pe continentul asta, desi eu arat cat sapte, dar ma trage in jos Dna Aqai, Michellina, Carolina ...cu cine sa inclin balanta ?

 

Acum ca ai venit, sa ne spui ce ai facut in ultimele 5 capitole ...dupa ce macelaresti paduchii ...bai eu habar n-am cum arata, n-am avut niciodată si nici pe la scoala alor mei n-au apărut. 

 

Sa mai spun ca este 9:06 PM si copiii mei sunt in curte, se joaca atat de frumos, ca nu-mi vine sa ii deranjez. Au o trotineta,  cu care dau examen de șofer ...au inventat niste probe, parcare laterala, parcare cu spatele, centura de siguranta ...si isi dau test unul altuia, pe puncte ...asa momente, mai rar



#24
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 03:16

dubla


Editat de buflea, 02 mai 2015 - 03:21 .


#25
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 04:56

Dubla s-o crezi tu. incearca  dublul dublei

 

ioana, esti o rezumatoare geniala! Pupam patricia bolnavioara, sper sa fie mai bine maine. 

 

Bienvenue simonna! 

 

Si ma bucur langa buflea de bucuria copiiilor ei.

 

fleur nu mai stiu daca am zis sau doar am vrut, am primit vederea ta, multumesc mult!

 

eu acum am intrat in pat. Dupa munca am fost la masaj, la electrocutat genunchi si apoi ne- am inarmat cu un tort, o sticla de vin, o hortensie si-un cadou silly din ny si am plecat mai in josul strazii la prietenii nostri. Ea a a luat un job nou si n-am paucat sa sarbatorim inainte de a pleca, asa ca am sarbatorit acum. Am stat la frigarui cu salata si apoi pe tabere, baietii pe tambulina afara si apoi in final la desene animate,  noi la un pahar de vorba. Intotdeauna ne simtim atat de bine cu ei, ma bucur ca s-au mutat la noi pe strada! Mereu ne prind ore indecente, precum 11 noaptea    

 

Reluam ostilitatile maine la noi in curte - gratar cu mici si mancare chinezeasca, ni se alatura si prietenele din china. Asta ca sa profitam de vremea superba, soare, cald, 20 de grade, yupiiiii. 


Editat de Aqai, 02 mai 2015 - 04:58 .


#26
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 07:50

Nu esti la absenti, mi-a fost mai usor sa copiez lista trecuta si sa o editez decat sa scriu tot de la 0... dureaza cam 1h-1,5 ore sa citesc inapoi 10-15 pagini [alcool]

mai bine nu m-ai  copia .  de la 0 nu ai cum sa scrii pentru ca nu poti cuprinde toate discutiile si ca sa incepem cu nume  ...inseamna ca  transformam  ghetarul intr-o lista .

 

pana la urma ghetarul este o apa inghetata si nu o lista de nume  ! [flo2]



#27
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 07:51

neata....buflea trebuie sa te resemnezi si sa o iei ca atare.....omul ala te ajuta....si nu cred ca e o asa mare tragedie  ca sta....o luna...prima data in america.....vroia si in canada dar uite ca......asta sa fie singura ta problema.



#28
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 07:58

Eu in locul tau m-as bucura.....ma rog eu sunt o fire care trebuie sa fie in centrul atentiei si inconjurata de oameni.....desi am momente in care stau singura cuc....



#29
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 08:40

Simonna, de la inceputul episodul cu plecarea spre Washington am zis ca nu se mai intoarce, erau replicile mai mult decat evidente.

 

Sotul nu se uita la serialul asta, era langa mine cand l-au omorat pe Derek si tot facea misto de telenovela asta si ca ce mai vreau, deja joaca de 11 ani, exact ca sotul Ioanei :))))

 

Mie mi-a parut rau ca a plecat Burke la inceput,, Mark, Lexie, Christina. Chiar am spus ca nu stiu cine mai ramane in serial si ce vor mai face, ca deja fiecare  a fost cu fiecare.



#30
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 09:00

Neata pinguini

 

Ioana  [:)]

 

Simona, bine ai revenit...Marcia vrea sa isi petreaca vacantele doar la ai mei...asa ca la vara merge iar...si in oct...in decembrie cred ca vin ai mei aici, pt o luna...

 

Denisa, multumesc pt sfat  [flo2]

 

Ploua iar, dar e destul de cald...

 

Ne pregatim de mers la cumparaturi...maine avem musafiri, facem gratar...inclusiv mici...

 

O zi buna !





Etichetat si cu pinguini, ghetar, madagascar, primavara

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -