Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Pinguini, pangolini si mamuti in deriva

pinguini ghetar madagascar primavara

792 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 01 mai 2015 - 21:17

Capitol nou.

 

Rezumat la ultimile patzanii. Am mers inapoi 27 de pagini, sigur pe unii ii voi uita, nu dati cu rosii, dati cu mesaje si adaug mintenas!

 

Alinta are serbare in familie si se da de partea 'harnicutelor' care impacheteaza haine dar nu suporta sa stea ore intregi la shopping de haine

 

Aqai se lauda cu sot cuminte care si-a spalat singur echipamentul sportiv fara sa distruga alte elemente de fashion in decursul operatiunii si declara ca spala si pune pe caprarii hainele fiecaruia dar dupe aceea fiecare devine responsabil de movila; ca sa nu ii strice zenul si designul din dormitor, movila sotului se duce cu o miscare suava direct in dulapul lui

 

BellaDonna ii pune gand rau musafirului lui Buflea si l-ar pune la tuns iarba (din Suedia? am uitat sa intreb, ca Mihaela ar avea nevoie) si baby-sitting; aproape a terminat de gradinarit si ne sfatuieste cum sa ramanem zen cand sotul nu gaseste din cele 2840 de cabluri IT taman pe ala pe care il cauta

 

bombi ne arata imagini in exclusivitate cu sertarul cu sosete aranjate si recunoaste ca face bagajele dar uita obiecte esentiale ca unditele

 

Buflea a constatat ca  musafiri auto-invitati in iunie si-au prelungit sejurul la Chez Buflee de la 7 la 23 de zile si incearca finut sa le zica pas – poate un pic prea finut; pinguinii o incurajeaza; Si ca sa isi abata gandul planifica intalnirea din august, cu liste si prezenta obligatorie si fura-inapoi cremele Gerovital H3 despre care aflam ca sunt foarte eficiente in tratarea coatelor uscate la barbati

 

Daiopri da un semn de viata ca se ne arate ca inca mai traieste si constata ca Motanul ei are nevoie de biciclete pe nas + serbeaza Motanul din dotare

 

Danielag prezinta avantajele delegatiilor: sotul isi spala singur! dar are si timp mai mult sa caute carti vechi si sa isi fac diverse colectii

 

Denisa se lupta cu sciatica in vreme ce Emma se lupta in turneu maine la 18.00. Bafta Emma!

 

DidiAlex ne socheaza cu cele 6-10 masini de rufe pe care le spala saptamanal si le mai si calca (nu mai zic ca face si tort ca deja e prea mult)!!!!! Puiul ei a primit un bandaj semi-rigid dupa aventura Spiderman din copac si se simte atat de bine ca vrea la scoala

 

Ella este socata de manifestarile huligane din Zurich de 1 Mai si se bucura de operatia reusita a fratelui sau. Recuperare usoara! [flo2]  Intre timp degusta niste telemea si mici romanesti si are dileme despre locul optim de plantat radacina de leusean in sol elvetian

 

Elyda face anticipat quadratura cercului la masa de petrecere din august si nu preconizeaza ca scapa de doi aniversati: jumatatea si Londonezul insa isi da intalnire cu Strumphi

 

Eumada incearca sa isi faca ordine in prioritati si se uita la desene sa ii vina inspiratia; cauta serialul The Librarians daca o poate ajuta cineva

 

Fleurdelise se lauda cu un sot econom, care a amestecat un parfum scump cu unul de doi lei ca sa 'tina mai mult'

 

Kariguld cauta cadou pentru tinerele de 80 de ani si se lupta cu sotul in urzici proaspat culese din padure

 

J G se lauda cu sot fashionist care face bagajele perfecte dar pierde notiunea timpului cand e cu baietii; ea se pune pe invatat si scris. Bafta!

 

Laura78 face curat in colectiile sotului si el nu se supara, dar se supara ea ca el care nu prea calca pe la scoala

 

Letitia se bucura anticipat de weekend lung si pregateste momirea femeii de serviciu in scopuri personale [curat] ; l-a invatat pe sot cum sa spele chilotii roz separat de cei albi insa domnul L are memorie selectiva si mai simte nevoia de un imbold din cand in cand

 

Mariana are emotii la munca si duce niste morcovi dupa ea

 

Mcoca serbeaza ca in Greuceanu, trei zile si trei nopti si promite poze la intoarcere dar ne da pe la nas un tort atat de uimitor decorat ca mie mi-ar parea rau sa il mananc

 

Mianna e ofticata pe producatorii Grey's ca nu au gasit un final mai spre mintea-doctorului, nu a cocosului si de suparare a fost la shopping si se va duce la un concert cu Baniciu, dar nu oricum, ci proaspat vopsita

 

Michelle a invatat cum sa evite aluziile discrete cand domnul M nu are chef sa faca una-alta si nu scapa de munca de secretara cand e vorba de cimentat; probabil caznele i se trag de la faptul ca Pepper are sertarul lui in casa in vreme ce domnu M - nu.

 

Mihaela_s este declarata 'mama ranitilor la oase', se uita la filme si se bucura de progresul facut de domnul O_s precum si de mama ei personala, care de asemenea a testat duritatea tesutului osos cu rezultate negative. Pune fetele la agricultura (Diana taie iarba) si menajerie (Silvia la curatenie) si ne invita pe insula ei de vis, dar nu o luna! sa facem plaja la 18 grade si baie in mare la 13 [fri]

 

Mikyyy pune poze cu voinicel si ne zice ca 'totul va fi bine'

 

Otilia ne invata ce tufisuri sunt rezistente la frig si ar vrea cateva kg de nasturi pt ca ii tot pierde - zice ea - de fapt vrea sa mestereasca arts and crafts

 

Roxana o serbeaza pe domnisorara Eva

 

Rufus ne da prognoze meteo pe fasii continentale si o tine pe Tora din munca

 

Strumphitza are intrebari existentiale despre varsta de scoala cu care ma baga in ceata [fri]  si ar vrea sa isi ia rotile la spinare in weekend lunga dar se teme de ploaie; intra in liga harnicutelor care spala 1 masina de rufe/ zi si le mai si pune la loc dupa aia + merstereste nastureli

 

Unicorn42 se impiedica in casa de multiplele colectii ale viitorului domn Unicorn si declara ca nu a mai calcat rufe de 4 ani

 

Viviana merge la film si jongleaza cu idei de vacanta, care va fi undeva si candva, nu se stie clar si zice hold la intalneala din august; l-a iertat pe Celcesforaie ca i-a evacuat hainele din dulap ca dupa aia a facut curat la mirodenii si a dus-o de nas

 

Xio recunoaste ca are o jumatate mai ordonata decat ea, care pana nu demult isi facea cumparaturile singur in materie de garderoba

 

Yagmur se simte mai low si afce demonstratii (de) Turbo

 

La categoria mai rarut sau deloc in ultima perioada:

Alinuk

Carmenbr

Carolinah

Carolyne

Corina

helbi

Ica

Jullia

Laura25

Nasuc

Rall

Serialbastre

Simonna

Ziki

 

 

Dezbatem despre moartea lui Derek in Grey's Anatomy, despre oportunitatea de a fi musafir neinvitat cu saptamanile si cum unii sunt 'mai' bineveniti decat altii si vederiadele in desfasurare; si nu in ultimul rand, sotii din dotare, care mai uituci, care mai dezordonati, care fara pata


Editat de Ioana_Pos, 02 mai 2015 - 14:03 .


#2
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 01 mai 2015 - 21:26

nu poti sa inchizi si capitolul vechi?



#3
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 01 mai 2015 - 21:27

Nu eu, doar moderatorii



#4
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 01 mai 2015 - 21:49

Asa,

In sfarsit in pat, am avut o I idioata rau de tot. Am vazut de dimineata ultimul episode din Grey's si sunt inca furioasa pe moartea lui Derek si ce a urmat.

 

Buflea, si eu vin pe 15 la intalnire. Abia astept!

Grea situatia cu musafirul si n-ai ce face pentru ca te serveste cu copiii.Sper sa va intelegeti ok si sa fie comod cu el pe-acolo.

Eu recunosc ca ma depaseste cum se invita oamenii la tine (desi am mai vazut asta... stiu cum e). Eu am stat numai la soacra-mea cateva zile. De cate ori am mers chiar sa vizitam prieteni am stat la hotel, ne e mai comod oricat de apropiati am fi. Si bineinteles daca n-am bani de hotel stau naibii acasa :)

 

Nu mai stiu ce am citit - sanatate tuturor si spor!



#5
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 01 mai 2015 - 22:09

Eu va spun sincer ca si cind ma duc la ai mei sau la socri  as prefera sa stau la hotel, ca ai mei sau socri au doar 3 camere si un wc. Stam claie peste gramada, vin obosita si cu nervii la pamint de fiecare data din Romania. Singurul motiv pt care n-o facem e pt ca vecinii si rudele ar incepe birfa si maica-mii ii pasa foarte mult ce zice lumea.



#6
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 01 mai 2015 - 23:09

Xio,

 

abia acu am vazut mesajul tau.

 

totusi sa ma lase se astept 45 de minute, la un termin programat mi se pare lipsa de respect. io am venit la termin si ei m/au lasat sa astept. cand am fost in urgenta, am asteptat toata procedura, vreo 2,5 ore. stiu ca dureaza. dar nici io nu tai frunze la caini. am scris ca am pierdut o sedinta la care eram vioara si nu am mai gasit timp sa o reprogramez.

de ce este el mai Vorteil decat mine



#7
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 01 mai 2015 - 23:17

Bombi, despre Grey's: 'pe mine m-a enervat barbatu'. ca dupa ce ca plingeam de sarea camasa pe mine, mai vine el sa comenteze ca e vina lui Derek ca a intors in curba pe linie continua dubla, ca n-a asigurat locul accidentului, si a mai si oprit in mijlocul drumului'



#8
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 01 mai 2015 - 23:17

Xio despre Grey's: 'Ce m-am enervat si eu la Grey. Cum naiba sa ai garda, sa te sune ca e un pacient pe masa si tu sa vii dupa o ora jumate? ? Si ceilalti 2 de ce nu au facut ei operatia de urgenta? Ca oricine trebuie sa faca asa ceva.

Cateva zile dupa vizoonare am ramas enervata din cauza episodului, sotul imi tot spunea sa ma calmez ca e doar un film si ca bietul om s- a plictisit sa joace de  11 ani acelasi rol.

 

Ddidi, asa e la dr la spital, mai are si alte treburi, urgente, cateodata sta cu unii pacienti mai mult, ca nu ii poate da afara. Deci nu a fost luxat, a avut o entorsa?

Bine ca ati scapat. 

 

 

Buflea, te inteleg, si eu as fi la fel :))"



#9
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 01 mai 2015 - 23:27

Vai de mine, tot la absenti sunt...la cat am trancanit cap. trecut!!!! inseamna ca tre' sa mai scriu ca-a invizibila [soricel]

 

Ioana, nici intrebarea mea nu ai vazut-o?!  [fri]

 

=======================

 

Aseara Sophia refuza sa vina la masa sa manance. Ii zic de cateva ori si ea crede ca ma pacaleste, incepe sa caste a somn. Ii zic:
- You are tired? Let`s go to sleep!
-No, I`m not tired mami.
- Yes, tired people go to sleep!
- No mami, tired people sit down and shout for hugs!!  [il]  [biz] 

Dimineata ne spalam pe dinti, dar ea canta, vorbeste... si uita sa frece cu periuta dintii. Ii spun:
- Sophia, quick scare de monsters away! We need to rush to go to school!
- yes mami, they running fast! like the 3 little pigs! :))))

 

 

[dra]



#10
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 01 mai 2015 - 23:27

nu ma las usor convinsa [soricel] , m/a lasta sa astept. a venit el tarziu. si stundentii lui au venit tarziu, ca eram acolo cand au venit. [ups]  nu imi scapa nika, sunt cu ochii pe ei.

 

mai nu stiu ce a avut copilul, nu e os rupt, a avut Bandruptur, scrie pe foaia primita.

 

dar alaturi la Oncologie&hematologie era liber, asa ca am salutat asistenta, care draguta de ea, l/a intrebat pe D daca vrea un dulce, si el ,da ..un Esspapier, adika hartie de mancat, asta nu avea a trebuit sa mearga sa caute. nu mai merg sa pun poze din telefon, sa vi/l asrat pe pitic cu o hartie de mancat si carjele multicolore.


Editat de DidiAlex, 01 mai 2015 - 23:31 .




Etichetat si cu pinguini, ghetar, madagascar, primavara

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -