Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Abdomen extraplat(65)

sport sanatate hrana sanatoasa

998 raspunsuri la acest subiect

#391
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 19 iunie 2015 - 14:44

Am  garda, dulciuri am tot mancat dar gem, pt azi am insa un EUROCREM!!!! :D

Sport nema. Mi e asa o lene sa merg l sala......poate imi trece  cand reiau.



#392
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 20 iunie 2015 - 12:40

Am făcut abdomene dupa 1 an de zile!!! :))

O fi programare neuro lingvistica, dar dupa ce mi-a zis dr. Ca pot face, am si uitat de operație,  nici n-am mai simtit-o.... de unde pana acum eram "au! Buba!" :))



#393
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 22:26

Buna seara, doamnelor si domnisoarelor!

Ce va mai face abdomenul? :) extraplat? :)

 

Mai am putin din luna de masa :)) ce bine!

 

Vine vara, cu fructe, legume. Mmmmm...( ma refer ca mai gustoase decat pana acum... de ex roșiile parca sunt mai aromate/dulci vara...)

 

Voiu v-ati bronzat ? Am tot vazut la sala ( ca acolo vad si eu lume) fete bronzate f tare... arata bine, pana la un anumit grad /nuanta, dar mi-e o lene sa stau la soare... de fapt mi-e nerabdare... :)

 

 

 



#394
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 22:57

Io'st eroina, 21:57 sunt la gym. Program de ramadam noaptea :). macar asa ajung sigur



#395
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 26 iunie 2015 - 09:40

Marina, noi avem sala 24 din 24 deschisa, fiecare abonat are o cheie si merge cand vrea, am un asistent la lucru care merge dupa tura de dupa amiaza, adica de la 22:30 si la inceput mai si alerga dupa antrenament :)))) noaptea la 12.

sotul merge si la 6 dimineata si lunea mai mergem seara, de pe la 21:30, ca el lucreaza pana tarziu.

 

 

Dupa o pauza de 1 luna si ceva de sport am revenit la sala. Alaltaieri am facut din programul lui Michelle Lewine, spate si biceps. Am o febra la biceps de nu ma vad.

Am reinceput cheat day-ul ca e singura modalitate de a nu manca atatea dulciuri. In timpul saptamanii am fructe, miere, gem fara zahar, dar macar nu mananc doar prajituri.

Mi-am dat seama ca e cel mai bun lucru dupa ce am avut duminica garda si toata ziua am mancat doar gogosi, prajituri, iar seara 2 felii de paine neagra.

:)))

 

 

Anda, eu sunt bronzata. Am fost neagra, ca mi-era jena la spital, acum multumita vremii de kkt din Germania s-a dus din bronz...

 

Azi a kickbox, sunt curioasa cum voi rezista.



#396
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 26 iulie 2015 - 08:13

fetelor? unde ati dispatut toate?



#397
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 26 iulie 2015 - 08:48

Eu sunt pe aici, continui sa merg la sala de 4-5 ori pe saptamana (daca nu sunt pe stop sau plecata pe undeva) sunt tonifiata frumos, insa nu reusesc sa slabesc, sunt tot la 56 de kg si din pacata grasimea e toata pe abdomen. mananc prea multe fructe, calc tot timpul stramb cu cate o prostie etc.

 

nu mai pot sa tin dieta cu protein, care e singura care ma slabeste, pentru ca nu mai pot manca proteine. Si cum din pacate e vara, concedii, si am foarte putin de lucru, tot timpul bag cate ceva.

Nu arat rau, dar am burta In rest sunt multumita. Ieri l-am speriat pe taica-miu radicand un pepene foarte greu fara effort ca sa-l pun in portbagaj, cred ca in curand o sa-I fie frica de mine lol.

 

O sa incerc cardio mai mult, alergatul iese din discutie din cauza genunchilor care m-au durut in ultima vreme. O  sa bag bicicleta si eliptica, sa vedem daca iese ceva. din asta.


Editat de J G, 26 iulie 2015 - 08:49 .


#398
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 26 iulie 2015 - 09:16

Fa cardip sau hiit. ;) asta ajuta ff mult la arderea grasimilor. 



#399
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 10 august 2015 - 14:05

Eu intru rar pe forum zilele astea. Sunt la nr meu normal de kg de 11-12 ani incoace, dar tonifiata nu sunt. JG, te invidiez pt tonusul tau!

 

Eu chiar am remarcat ca-mi cam atarna partea interioara a piciorului, parca e prea flescaita. Varsta isi spune cuvantul, ce sa mai! Am avut o perioada aglomerata cu mutat/concediu/musafiri/recuperat lucrat etc, dar acum, gata, am revenit la normal1

 

Mi-am luat pantofi de alergat (mers mai alert in cazul meu) ca aici unde m-am mutat e o zona tare propice pt chestia asta. In plus, trebuie sa-mi antrenez si copila cea mare, ca e varza la rezistenta si standardele de la scoala sunt ridicate pe aici…

 

Sa mai zic ca s-a ingrasat vizibil?! Are 1.63 si 48 kg. Stiu, nu pare mult, dar a luat 7 kg in 6 luni!!! Are doar (aproape) 13 ani, dar deja are ceva celulita pe fund/picioare si i-am cumparat slip de femei marimea S de la Decathlon... Cu tot hranitul sanatos, preponderent vegetal etc, cred ca si la ea varsta isi spune cuvantul:)))

 

Adevarul e ca acum in vacanta doarme 10-12 ore, sta in varful patului o gramada in rest etc. Dar macar ea face sport mai mult ca mine: de vreo 2 sapt merge la Zumba de 4-5 ori pe saptamana si la piscina aproape zilnic. Nu vreau sa inceapa sa tina diete sau prostii. Cumpatare si sport, cred ca e suficient.

 

Si iata cum am vorbit mai degraba de fie-mea decat de mine. Totusi on topic:)))

 

Marina? Donde estas, mi niña?



#400
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 18 august 2015 - 19:50

Ok, azi reincep sa fac sport si, mai ales, azi incep sa alerg. Wow, nu-mi vine sa cred ca zic asta. Si, ca s-o fac stiintific, am ales sa merg dupa un program de 8 saptamani, ceva mai babesc, pt incepatori, ca sa fiu sigura ca nu abandonez dupa 3 zile: http://running.about.../getstarted.htm

 

Voi alerga de 3 ori pe saptamana, si de 2-3 ori pe saptamana voi merge la PIlates ca ma doare spatele rau si trebuie sa fac ceva.

 

Cu fii-mea cea mare n-am avut niciun succes, ca ea mi-a zis clar de la obraz ca nu iese la alergat. Na, ce sa-i fac? S-o tarasc de par prin cartier la alergat?! I-am zis ca sunt ok, atata vreme cat scoate note decente (nu pretind 10, ca sa fie clar) la probele de la scoala. Daca insa notele sunt varza, cu regrete, dar va alerga cu mine. A fost de acord (normal, ca doar scoala e la o luna distanta [:-)))] ). In schimb, continua sa mearga la Zumba si la piscina.

 

Asa ca azi ies la alergat cu matza aia mica (nu chiar mica, 10 ani) si slananoaga si sper sa nu se slabanogeasca si mai tare dupa astea 8 sapt...

 

  • Week one: Walk for six minutes, then jog at an easy pace for one minute. Repeat three times. Aim for three sessions with that same sequence for week one.

Editat de carolinah, 18 august 2015 - 19:51 .




Etichetat si cu sport, sanatate, hrana sanatoasa

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -