Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Abdomen extraplat(65)

sport sanatate hrana sanatoasa

998 raspunsuri la acest subiect

#301
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 29 mai 2015 - 15:21

Marina, te-ai gandit ce faci dupa ce se termina cele 90 de zile de Rina? Nu mai ai mult, nu? Ce faci in continuare?

 

La mine azi zi de vitamine. Am mancat kiwi, mar, 10 midgale si o farfurie de ratatouille (fara cartofi) la pranz. Diseara conopida cu "maioneza" de avocado - o portie mai micuta, ca farfuria de la pranz a fost adanca si destul de mare. Sport am facut azi Pilates de la 21 day fix. 

 

Maine intentionez sa fac yoga - 21 day fix ca simt ceva febra musculara si vreau sa ma intind bine. Va fi o zi dificila pt mine maine. Sarbatorim cate ceva si mergem la un resto unde au un sushi fff misto, or eu am zi de proteine. Au si creveti faini, dar eu sunt mega fan sushi! Dar nu ma las! Gust 1-2 sushi si basta, ca nu fuge restaurantul din loc pana data viitoare [biz]



#302
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 29 mai 2015 - 21:03

 

Te rog nu ma intelege gresit, e laudabil ca incepi sa faci sport, dar e pacat de organismul tau sa incepi de atatea ori!

Deci tu sugerezi sa fiu consecventa? [:-)))]

Azi 15 min taebo si 35 min alergat.

O sa incerc sa fac cit mai des Jilian,ca sa alternez cu alergatul. Cind m-am intors de la alergat eram prea obosita.



#303
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 30 mai 2015 - 12:52

Buna!

Azi 1 ora aerobic si cu gantere , doar de 0.5kg+30 min alergat.

Daca maninc usurel ,ajuta sportul si la slabit sau doar pt lookul atletic? Vorbesc aiurea,cu cine nu trebuie ,ca toate sinteti slabe.

Pup si weekend placut!



#304
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 30 mai 2015 - 22:06

Azi ai miscat f bine, Dulce! Bravo! [flo2]

 

Daca mananci usurel si faci sport usurel, te tonifiezi frumos. Daca vrei sa slabesti, trebuie sa faci sport mai intens, sa transpiri mult (cardio) si sa intaresti bine muschii, ca sa consume mai mult.

 

Insa, eu vad la sala fete (si baieti, de altfel) care fac spinning la greu, fac clase grele de cross fit, trag la fiare de rup etc etc, sunt in forma, cum se zice, dar peste muschii aia au muuulta grasime. Abdomenul plat se face in bucatarie! Insa sportul are rolul lui, fara discutie! Daca nu faci sport si mananci putin, slabesti, dar rezultatul este asa zis-ul skinny fat, care e mai degraba nesanatos.

 

De ce zici ca intrebi aiurea, pe cine nu trebuie? Or tu crezi ca noi tinem pe aici Rina, supraveghem ce mancam, raportam ce si cum, si sportuim doar asa, pt ca suntem slabe si tonifiate natural?! [clo]

 

E o lupta de zi cu zi. Stii ce repede se pierde tonusul? Ce rapid se pun 2-3 kg daca n-ai grija? Stii, nu? [bib]



#305
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 30 mai 2015 - 22:23

Si revenind la mine…. Azi zi de proteine la Rina - un fiasco total la pranz. Restaurant de sushi si alte chestii, mai bine nu zic (nu grav, nu deserturi, daaaaar nici zi de Rina proteine si, in plus, prea mult cantitativ). Seara am fost cuminte, am mancat niste salata de fasole verde cu usturoi si cateva cuburi de branza matura de oaie. Nici apa n-am baut suficienta azi, maine nu ma cantaresc ca eu cred ca am retinut la apa la greu. [fri]

 

Macar pe plan sportiv stau ceva mai bine: 30 min yoga imediat dupa trezire si umblat 8.54 km, din care cam jumatate la mall [bib]   si jumatate deal in sus-deal in jos.

 

Asta este, tomorrow is another day!



#306
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 31 mai 2015 - 11:53

Din nou eu la raport! Azi zi de amidoane. Am inceput cu 1 kiwi si mult ceai (detox dupa ziua "dificila" de ieri [batcap] ) si cu o plimbare de 5 km cu cainele. Am coborat la plaja. Ma distreaza de mor sa ma duc cu ea la plaja. E atat de caraghioasa cum face cand vin valurile spre ea [:-)))]

 

Acum ne apucam cu copiii de inrosit oua (Rusalii) si sa facem 2 checuri, ca alea facute pt scoala s-au ras de copii in cam 5 min si fetele mele n-au prins nicio bucatica...

 

Azi am in meniu salata orientala la ambele mese principale.

 

Voi?



#307
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 31 mai 2015 - 16:03

Buna! Am si eu cateva intrebari, poate ma ajutati :

- la cat timp dupa cezariană e safe sa fac abdomene grele (eu am aproape 6 luni de la...) si voiam sa fac cu greutati

- e normal sa simt ca ma "tine" zona respectiva cand alerg

- e normal sa mi se taie suflul foarte repede, adica sa insisit sa imi intru in fforma sau sa ma controlez la plamani? Ma refer la alergat

 :)



#308
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 31 mai 2015 - 16:54

Nu stiu sa-ti raspund la primele 2 intrebari si cred ca ar trebui sa-ti raspunad medicul tau.

 

Da, ti se taie respiratia rapid ca nu esti antrenata. Insista sa-ti reintri in forma. Achizitioneaza un dispozitiv care sa-ti urmareasca pulsul si cauta pe net sa vezi la ce intensitate ar trebui sa lucrezi ca sa evoluezi (e in functie de greutate, varsta etc). Alterneza alergatul cu mers pana reusesti sa alergi continuu. Tot pe net sunt programe care te invata cum sa inveti sa alergi si sa progresezi.



#309
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 31 mai 2015 - 18:32

Mulțumesc :)



#310
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 01 iunie 2015 - 07:43

salutare fete dragi, am revenit aseara ca-mi era dor de "tite"

nu e damage mare, era 59.8 dimi, dar asa 1 kg tot s-a cam pus, dar cred eu ca se duce in cateva zile de mancat atent.

de fapt din Thassos am revenit vineri ca joi a plouat toata ziua si am mai stat sambata la Mangalia cu niste prieteni, oricum am primit felicitari de la fata din grupul nostru care zicem noi ca arata cel mai bine, in sensul ca e slabuta, dar sport/miscrae nu face delco, eu macar ma mai chinui uneori si ma intreba ce fac de n-am celulita, macar aici m-am scos, or fi 2-3 kg in plus, dar macar e pielea fumoasa 

 

am o saptamana infernala cu un  go-live, cred ca voi munci zi si noapte pana pe joi, dar apoi treb sa ma apuc si eu iar de Pilaesul meu si poate le Jillian aia, care chiar e criminala. Si o sa-mi iau si eu o bratara din aia de sport poate-mi ma da cate un sut sa plec de pe scaun :)

 

v-am pupat, mi-a fost dor si de voi ca nu prea am intrat

ce-i cu Xio? parca nu pre am vazut-o pe aici





Etichetat si cu sport, sanatate, hrana sanatoasa

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -