Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

PoVesti de bine

stiri pozitive povesti pozitive

135 raspunsuri la acest subiect

#131
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 09:47

http://m.jurnalul.ro...aie-694937.html

 


Editat de andaghe, 19 noiembrie 2017 - 09:48 .


#132
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 10:08

Recent: e iarna, la noi se umbla cu cauciucuri de iarna de la 1 nov, cauciucuri care sunt speciale, au metal in ele. Am mai fost o singura data iarna in afara țării, in 2008, atunci ne-au oprit la intrare in Eurotunel și am văzut ca se uitau la cauciucurile noastre, dar n-au zis nimic.

 

Miercuri am plecat iar in afara țării, am mers cu vapor din Suedia in Germania. Nu ne-am gandit defel ca ar fi vreo problema cauciucurile noastre de iarna. La coborâre, trei polițiști studiau mașinile, unul dintre ei s-a aplecat când a trecut mașina noastră și imediat suntem opriți. Noi senini, nu ne știam vinovați de nimic, ne cere Pașapoartele, le retine, se duce la colegul lui, urca in mașina. Trec 2-3 minute, revine polițistul și ne spune problema: cauciucurile, nu sunt acceptate in Germania. Și a plecat iar sa dezbată cu colegul sau. A revenit cu Pașapoartele și ne-a zis “drum bun”. [fal]


Editat de mihaela_s, 19 noiembrie 2017 - 10:09 .


#133
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 11:08

http://m.digi24.ro/s...i-plange-830312

O asistenta citește dintr-o carte unei fetițe internate în spital.

Mai sunt și oameni cu suflet.



#134
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 25 noiembrie 2017 - 16:37

Mergeam cu Victoria la cumparaturi intr-o sambata dimineata, acum cateva saptamani; sotul meu plecase la serviciu. Drumul care duce spre mall e in panta si exact dupa o curba erau pe drum pernele alea mari de la o canapea de piele! Aveam masina in spate, masina in dreapta si masini venind din sensul opus. Plus incepusem sa accelerez, ptr ca exact dupa curba, limita de viteza creste de la 40 la 60... nu am avut de ales si am trecut exact peste ele. Bineinteles ca mi s-au blocat sub masina. Am tras pe dreapta, mi-am sunat sotul :) intre timp, asteptand sa ajunga el tocmai din capatul celalalt al orasului, am scos cricul (nu aveam nici o sansa sa le scot fara sa ridic masina), si am inceput sa ridic masina. Va rog sa va amintiti ca in viata mea nu am folosit niciodata un cric! Intr-un final a oprit un domn, si s-a bagat sub masina sa poata sa traga de perna! Cand a oprit, i-am explicat care e problema, cand a terminat, i-am multumit frumos. Omul nu a spus nici macar un singur cuvant, in afara de a striga la baietii lui sa ramana in masina. Sunt si oameni dispusi sa te ajuta pe lumea asta, fara sa astepte absolut nimic in schimb. 



#135
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 25 noiembrie 2017 - 19:57

Foarte fain gestul domnului! 

Eu sunt mai sceptica de felul meu ( in ajutorul celorlalti). Nici sotul nu l sunam ci CAA ul ( asigurarea de asistenta rutiera). Dar e reconfortant sa auzi de astfel de gesturi!



#136
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 14:37

Am fost in Timisoara la Spitalul de cardiologie de la Padurea verde si am ramas f placut impresionata de asistentele de la chirurgie cardiaca si cardio, efectiv toate au fost extrem de dragute si au vorbit frumos cu toti pacientii. Am mers la dl Dr Cioata care e un medic.....extraordinar. Care face ceea ce e mai bine pentru pacient, un medic din generatia mai veche care e un diagnostician adevarat, m-a dat pe spate. Am cateva modele dpdv medical si el face parte dintre ele. 

Felicitari! A fost ca o consultatie in Germania. 




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -