Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de iunie 2015(Capsunele de iunie 2015)...Au mai ramas mai putin de 3 luni...-CAP.7

sarcina iunie 2015 burtici

573 raspunsuri la acest subiect

#471
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 27 aprilie 2015 - 20:15

janin, petele sunt de la sarcina...mai nasol ca nu prea mai scapi de ele...eu am o prietena dermatalog si mi-a zis la prima sarcina ca e posibil, insa daca nu trec asta e, sunt dereglari hormonale normale care apar in timpul sarcinii, gandeste-te ca am facut si tratament laser si nimic...unica solutie este fondul de ten!



#472
Taspic

Taspic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 27 aprilie 2015 - 20:28

Mamikaty, eu am avut IRurile foarte bune pana acum si tensiunea intotdeauna sub 13/8 mai putin week-endul acesta cand a crescut cu cate o unitate din cauza infectiei de la masea si a durerii, presupun. Azi revenise la normal; o urmaresc si eu aproape zilnic de la inceputul sarcinii pentru ca o aveam usor marita dinainte de sarcina si mi-e groaza de preeclampsie. Dar am mai avut salturi din astea in ceea ce priveste greutatea. Eu nu m-am ingrasat constant cu cate 400 sau 500g pe saptamana. Am luat 1-2 kg dupa care am stationat, apoi iar am luat si tot asa. Deci sper sa fie totul in continuare ok si sa ne fereasca Dumnezeu pe toate de afectiunea asta.



#473
Cata04

Cata04

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 27 aprilie 2015 - 21:26

Si eu astept ciresele de mai! De ceva timp ma gandesc la ele.

Eu am maine control la ora 17. Sper sa fie totul ok si bebe sa se fi intors. Va anunt maine ce spune medicul.

 Noapte buna burtici!



#474
mamikaty

mamikaty

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 06:02

Buna fetele! Bafta celor care au eco astazi. 

Anca stai linistita in privinta dimensiunii patutului. La 2 ani copiii au aproximativ 90 de cm si dupa varsta asta sigur nu-l mai culci in patut pt ca il escaladeaza. Deci 1 m e perfect.



#475
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 08:37

Fetelor eu am fost super prinsa cu acte si oferte constructie  [batcap]

Bebe al meu iarasi sta transversal, nu stiu cum de mai are atata loc sa faca tumbe in burta.

Pete de la soare am avut si eu, au aparut intr-o primavara si acolo au ramas (acum 5 ani). Am tot facut tratamente cu creme (indicate de dermatolog sau incercate de mine). Acum vad ca nu mai am deloc si cred ca cea mai buna crema folosita a fost Idealia Serum de la Vichy, crema hidratanta zilnica tot Idealia folosesc. Evident nu ies fara protectie 50+ pe fata (tot de la Vichy) si cand sunt la mare sau stau mai mult la soare, pe langa crema imi mai pun si palarioara. Vara mai apar, dar nu asa vizibile, apoi iarna dispar.

Eu am eco joi, sper ca totul e ok. Eu ma simt foarte bine, inca mai uit ca sunt insarcinata  [pk]



#476
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 08:39

Eco morfo mie imi face de fiecare data, inca de la 12 saptamani. Imi masoara absolut tot, se uita la toate organele, la placenta, la lichid, la col. E foarte atent medicul si verifica minutios tot timpul, sper sa nu apara ceva neprevazut.



#477
Janinlav

Janinlav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 10:23

Simonelia, Carla, nu ma speriati ca nu mai scap de ele! Parca as fi murdara pe nas, nici fondul de ten nu le acopera  [batcap] Eu nu am avut niciodata probleme si nici nu m-am gandit sa ma dau cu crema cu factor de protectie..........

 

Anca, lenjeria am comandat-o de pe site-ul nichiduta, de unde am luat si patutul, pe care l-am montat aseara si de care sunt foarte multumita. Ne-amemotionat aseara si eu si sotul cand l-am montat [il]  [il]  [il] . Am mai cumparat si un pozitionator,care e un plan inclinat pe care il pui pe bebe ca sa stea un pic mai sus cu caputzul, plus baldachinul. Inca nu am montat baldachinul.



#478
mamikaty

mamikaty

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 12:08

Noi patutul il avem montat de la baietel. De o luna nu-l mai culcam in el ca sa nu devina gelos ca i-a luat altcineva locul. Trebuie doar sa-l inaltam la treapta de sus. Aparatorile nu le pun deocamdata pt ca ei nu se intorc si deci nu se poate lovi. 



#479
AMPHYBYA

AMPHYBYA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 12:29

Si mie mi.au aparut pete si pistruii nu ma recunosc dar asta este ... Citeam pe net de o crema de la farmec zic multe persoane ca ar fi foarte buna .Cu prima sarcina nu am avut asa ceva , cu Maria am avut de toate :))))))) nu puteam sa ratez petele acum 



#480
AMPHYBYA

AMPHYBYA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 12:35

Vad ca va pregatiti intens pt venirea lui bebe , eu nici acum nu am comandat patutul ,noi suntem prinsi cu casuta : apa ,canalizare si lumina :))) sper sa nu ma apuce emotiile in ultimele sapt , parca nu simt ca este timpul ,nimic nu imi place in legatura cu patutul si caruciorul :))) .Eu am cumparat doar hainute,cadita,suzete ,biberoane,paturica si o gentuta  care sta goala tot din acelasi motiv ,nu am starea necesara sa incep sa pregatesc bagajul nu stiu de ce :)))





Etichetat si cu sarcina, iunie 2015, burtici

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -