Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de iunie 2015(Capsunele de iunie 2015)...Au mai ramas mai putin de 3 luni...-CAP.7

sarcina iunie 2015 burtici

573 raspunsuri la acest subiect

#11
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 08:44

Buna dimineata mamici cu burtici de capsunici...

Multumesc lui D-zeu am avut o noapte linistita..am dormit bine..la voi cum a fost?

 

 

CARLA ma refeream la faptul ca Alex e mai mare cu 6 zile si te itrebam care e secretul? Ce mananci?Ce faci? Cum stai? 

Serban la 27 si 4 zile avea 961gr..e bine ..adica e in grafic , dar nu mi-ar displace ideea sa fie si el un pic mai mare..

Va povesteam ca eu inca de la inceputul sarcinii am luat Elevit, ajunsesem pe la 15 sapt sa am adimnistrate deja vreo 3 cutii, dupa care m-am gandit sa fac o pauza, iar la morfofetala de 22 sapt era mai mic cu o sapt..Am pus-o pe seama faptului ca am intrerupt vitaminele...le-am reluat si acum la ultimul control recuperase acea intarziere de crestere...

Sincer nu ma incanta ideea de a lua ELEVITUL asta pana la final...dr nu a zis nimic..nici da nici nu..mi-a sugerat ca e bine de luat!

Am zis ca mananc sanatos , mai ales de acum cu toate vredeturile aparute pe piata , dar tot ma gandesc sa nu patesc ca data trecuta....

 

 

Crema pt lohii?? E prima oara cand aud de asa ceva?

 

Eu ma gandeam sa-mi comand pt dupa nastere chiloti de unica folosinta ( cica oricum nu mai ai ce face cu ei dupa)...v-ati luat careva? Ce marca ar fi mai ok? Si daca corespund marimile ?



#12
Taspic

Taspic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 09:45

Citisem si eu undeva de crema pentru lohii dar nu am reusit sa inteleg la ce s-ar putea referi avand in vedere ce reprezinta lohiile si faptul ca ele se elimina in perioada de lauzie...



#13
Cata04

Cata04

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 10:29

Buna dimineata mamici cu burtici de capsunici...
Multumesc lui D-zeu am avut o noapte linistita..am dormit bine..la voi cum a fost?


CARLA ma refeream la faptul ca Alex e mai mare cu 6 zile si te itrebam care e secretul? Ce mananci?Ce faci? Cum stai?
Serban la 27 si 4 zile avea 961gr..e bine ..adica e in grafic , dar nu mi-ar displace ideea sa fie si el un pic mai mare..
Va povesteam ca eu inca de la inceputul sarcinii am luat Elevit, ajunsesem pe la 15 sapt sa am adimnistrate deja vreo 3 cutii, dupa care m-am gandit sa fac o pauza, iar la morfofetala de 22 sapt era mai mic cu o sapt..Am pus-o pe seama faptului ca am intrerupt vitaminele...le-am reluat si acum la ultimul control recuperase acea intarziere de crestere...
Sincer nu ma incanta ideea de a lua ELEVITUL asta pana la final...dr nu a zis nimic..nici da nici nu..mi-a sugerat ca e bine de luat!
Am zis ca mananc sanatos , mai ales de acum cu toate vredeturile aparute pe piata , dar tot ma gandesc sa nu patesc ca data trecuta....


Crema pt lohii?? E prima oara cand aud de asa ceva?

Eu ma gandeam sa-mi comand pt dupa nastere chiloti de unica folosinta ( cica oricum nu mai ai ce face cu ei dupa)...v-ati luat careva? Ce marca ar fi mai ok? Si daca corespund marimile ?

Buna dimineata burtici! Eu mi-am luat chiloti de unica folosinta din farmacie di din cate sm inteles sunt foarte utili. Ii recomanda chiar si personalul din spital, pentru ca sunt foarte comozi. Sunt pe marimi. Eu ca sa fiu sigura ca o sa imi vina mi-am luat L, in set sunt 4 perechi fi am dat 16 lei/per set, firma Tigex.
O sa gasiti in farmacii si chilot de unica folosinta, tip boxer dar cu cracul mai lung. Aceia nu sunt recomandati, pentru ca e posibil sa vina in partea de sus, dar sa stranga piciorul. Eu nu i-am incercat, doar am auzit. Zi frumoasa!

#14
Janinlav

Janinlav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 11:01

Buna dimineata burtici si bine v-am gasit in casuta noua!

 

Carla, nu am auzit de crema asta! Si nici la chiloti de unica folosinta nu ma gandisem, dar acum ca ati zis voi, mi se pare o idee f buna :d

 

Aseara am experimentat si eu prima contractie, ati avut dreptate, cand e sa ai o contractie, stii ca ai. Nu a fost dureroasa, dar mi se intarise burta si simteam asa...ca si cum s-ar invarti ceva prin uterul meu. Am mai avut una azi de dimineata, la fel. Nu cred ca trebuie sa ma ingrijorez, cred ca sunt normale.

 

Eu azi o sa merg la Baby Boom Show, sa vedem ce oferte sunt pe acolo :)



#15
Mmm_Berry

Mmm_Berry

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 11:29

Buna dimineata burtici! Am avut o noapte minunata cu somn legat de la ora 2 pana la 10 de dimineata. Asa de bine este sa fii odihnita :).

 

Chiloti  de unica folosinta am primit de la o prietena careia i-au mai ramas dupa nastere, dar am inteles ca oricum voi primi de la maternitate. Nu as sti sa va spun marci, da cred ca atata timp cat au cusatura fina, sunt ok. De crema pt lohii nu am mai auzit si nu prea imi dau seama cum functioneaza. Am acceasi dilema ca TaspicStiu de crema pt ragade ca este recomandata, dar nu cred ca despre asta e vb. Daca aflati mai multe informatii, va rog sa le impartasiti :).

 

Si eu tot azi ajung la Baby Boom, Janinlav. Avem in plan sa comandam caruciorul si sa facem contract pt recoltarea de celule. Voi ce mai cumparati?

 

O zi frumoasa va doresc!



#16
Janinlav

Janinlav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 11:45

Berry, noi carucior am luat, acum vrem sa ne uitam la patuturi :D in special si la tot ce e pe acolo in general. Ca cine stie ce mai vad si imi place :)))



#17
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 14:38

Fetelor oare se intoarce iarna??? [fri]



#18
Taspic

Taspic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 15:22

Anca, asa rau e la Iasi? Si pe-aici e frig dar macar e soare inca...



#19
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 16:39

TASPIC...de necrezut, ninge , dar cel mai rau e ca bate vantul foarte puternic si viscoleste...Mi- e mila de bietii pomi cu mugurasi!



#20
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 16:58

https://alapteaza.wo...cutece-textile/

 Un articol interesant despre scutecele textile...ca tot intrebai SWAN..





Etichetat si cu sarcina, iunie 2015, burtici

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -