Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (79)

gemeni si tripleti

265 raspunsuri la acest subiect

#11
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 01 aprilie 2015 - 09:14

Cum iti merge Anette, sunteti deja acasa? Cum merge cu alaptatul?

#12
Haitza

Haitza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 02 aprilie 2015 - 07:08

Anette cred ca e coplesita! De abia astept sa prinda un pic de timp sa ne spuna cum e.

#13
elly01

elly01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 02 aprilie 2015 - 16:26

Felicitări Anette! Să va traiasca micile minuni si să va aducă numai bucurii in viaţa...iar ţie recuperare rapidă.

#14
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 08:18

Buna mamici de comori duble/triple! Remember me? Am fost aspiranta, uneori activa pe forum, alteori decat va citeam. Din 1 mai 2014 sunt mamica fericita de gemeni Alexia si Dragos, 11 luni am stat cu ei acasa [biz]  [alap]  [incada]  [caru2]  [spala]  [vase]  [curat]  [yami]  [popa]  [bbfata]  [bbbaiat]  [medic]  [patut]  [portb] (unde uneori fie vorba intre noi nici la toaleta nu ajungeam la timp..nu ma plang doar caut scuze ca nu v-am mai bagat in seama) si de ieri am revenit la serviciu [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  [batcap]  asa ca sper ca va voi saluta mai des.

Pupici [flirty] si o zi faina!



#15
Haitza

Haitza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 15:21

Buna mamici de comori duble/triple! Remember me? Am fost aspiranta, uneori activa pe forum, alteori decat va citeam. Din 1 mai 2014 sunt mamica fericita de gemeni Alexia si Dragos, 11 luni am stat cu ei acasa [biz] [alap] [incada] [caru2] [spala] [vase] [curat] [yami] [popa] [bbfata] [bbbaiat] [medic] [patut] [portb] (unde uneori fie vorba intre noi nici la toaleta nu ajungeam la timp..nu ma plang doar caut scuze ca nu v-am mai bagat in seama) si de ieri am revenit la serviciu [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] asa ca sper ca va voi saluta mai des. Pupici [flirty] si o zi faina!

 

Cum a fost? Acum ai bona? Se descurca o persoana cu amandoi? Ce sfaturi ne dai?



#16
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 01:16

Am nascut si eu ieri pe cale naturala 2 baietei Darian Mihail ( 50cm si 3 kg) si Brian Gabriel (50 cm si 2,700 kg).

 

Felicitari Anettee!!!!! Sa va traiasca si tie recuperare usoara!!!sunt mari bravooo mamiiiii!!!



#17
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 01:25

Rlk, bine ai revenit!;) deja munca? Cum au reactionat cand au ramas fara tine???? Uffg si eu mai am putiinn,,, tare as mai sta  cu ei,,,nu am nici un chef de birou acum:(( 

Va fi jale la mine,,,ma cauta mereu..e normal sa fie asa cand au crescut fiecare clipa cu mine.

 

Haitza,cum te mai simti?

Te descurci singura!! Nu ai nevoie de bona... organizare f buna si e ok..o mama poate ingriji si 3bb deodata daca are multa dragoste si e gata sa daruiasca cat mai mult. Eu nu vad sa fie greu cu gemeni ,ci f frumos!si eu singura i am grijit si crescut;)



#18
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 01:28

Este o mamica cu tripleti,  nu cred ca a scris pe aici,,, oare cum se simte?daca ne citeste poate sa ne spuna ce face si cum sunt micutii??ce astepta?:)



#19
Haitza

Haitza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 06:51

Rlk, bine ai revenit!;) deja munca? Cum au reactionat cand au ramas fara tine???? Uffg si eu mai am putiinn,,, tare as mai sta cu ei,,,nu am nici un chef de birou acum:(( Va fi jale la mine,,,ma cauta mereu..e normal sa fie asa cand au crescut fiecare clipa cu mine. Haitza,cum te mai simti? Te descurci singura!! Nu ai nevoie de bona... organizare f buna si e ok..o mama poate ingriji si 3bb deodata daca are multa dragoste si e gata sa daruiasca cat mai mult. Eu nu vad sa fie greu cu gemeni ,ci f frumos!si eu singura i am grijit si crescut;)

 

Neata! Asta e raspunsul pe care il asteptam. Si eu cred si vreau sa ma descurc singura. Legat de cum ma simt, multumesc de intrebare, am ajuns si noi la un pas de saptama 26 si in afara de niste dureri de burtica suntem ok. Maine am control si sper ca e totul ok. Am colul scurt si lucrez din pat de acasa, in rest doamne ajuta!



#20
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 11:14

Cum a fost? Acum ai bona? Se descurca o persoana cu amandoi? Ce sfaturi ne dai?

Acasa cu iubitii mei este mama mea (a fost cu noi din prima zi) si o bona. acum e si tatal gemeneilor ca e in paternal, dar luna va zbura apoi va ramane bunica si bona [fri]  [fri] . Ingrijirea lor nu e dificila, cred ca se poate descurca si un singur om dar e ceva mai greu in unele momente. Eu de exemplu in cele 11 luni in care am stat acasa, am stat singura cu ei 85% din zi, inclusiv iesit la plimbare si adormit. Mami se ocupa doar de bucatarie sa le gateasca la bebei papa bun si proaspat zilnic apoi ma ajuta sa il hraneasca pe unul dintre ei.

Sfaturi nu am prea multe: pentru gravidute sa stea cat mai linistite la patut si sa doarma cat mai mult timp...pentru proaspete mamici spun doar atat: fiti calme si iubiti-va mult bebei, restul vin de la sine!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -