Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Avion prabusit in Franta :(


274 raspunsuri la acest subiect

#271
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 09 aprilie 2015 - 17:28

Tot ce se poate. S-a aflat ca a cautat informatii pe net despre diuretice.



#272
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 18 aprilie 2015 - 12:38

Ieir a fost in domul din Köln,ceremonia  publica de inmormintare(nu stiu daca este termenul cel mai corect ,ins anu stiu un altul,nu-mi vine acum in minte).

 

Foarte emotionant,foerte trist!

 

Dumnezeu sa-i ierte!

 

http://www.spiegel.d...-a-1029088.html



#273
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 24 iunie 2017 - 08:48

Ce am mai citit dupa 2 ani de la tragedie;

 

"Femeia care a depus mărturie că Andreas Lubitz a prăbușit în mod intenționat avionul recunoaște acum că a inventat totul, potrivit unei investigații Buzz Feed.

La câteva zile după tragedie, cotidianul german Bild a publicat un interviu cu o femeie care a susținut că este iubita lui Lubitz. Mărturia ei venea mănușă peste scenariul luat în calcul de autorități potrivit căruia copilotul a recurs la un act suicidal.

"Maria W." a povestit pentru Bild că este asistentă de zbor și că a călătorit cu Lubitz peste tot în Europa în ultimii ani. Ea a spus că Lubitz i-a destăinuit că "va face ceva care va schimba întregul sistem și că toată lumea îi va ține minte numele după asta".

Acum BuzzFeed News a descoperit că Maria și-a inventat contul de socializare. Toate călătoriile comune cu Lubitz prin Europa au fost imaginare, arată site-ul în ediția sa din Germania. Femeia și-ar fi cerut scuze postului RTL pentru invențiile pe acre le-a prezentat procurorilor și presei.

Tatăl lui Andreas Lubitz a declarat recent că fiul său nu suferea de depresie la data catastrofei. ''El nu era deprimat la data prăbușirii avionului'', a spus Gunther Lubitz într-o conferință de presă la Berlin. Acesta a adăugat că fiul său era plin de viață după ce suferise de depresie cu șase ani înaintea tragediei de pe 24 martie 2015.

Avionul Germanwings care s-a prăbuşit în Alpii francezi cu 149 de persoane la bord ar fi fost sabotat de un hacker, nu pilotat de către copilotul sinucigaş Andreas Lubitz, susţine un patron din aviaţie.

Preşedintele companiei American Indigo Aerospace, Matt Anderson, susţine că un hacker ar fi pătruns în sistemul de control al avionului Germanwings prăbuşit şi ar fi pilotat către sol aeronava. Mai mult, acesta susţine că teoriile conform cărora Lubitz s-ar fi baricadat în cockpit-ul avionului şi ar fi vrut să moară alături de cei 149 de pasageri pot fi "eronate", mai spune acesta, pentru Financial Times.

Anderson îndeamnă publicul să nu ajungă la o concluzie până când experţii internaţionali nu vor verifica toate teoriile referitoare la prăbuşirea în Alpii francezi a aeronavei Germanwings.

Una dintre ipotezele acestuia este că procurorii francezi au demonstrat că avionul a accelerat când se prăbuşea în munţi. "Asta ar fi posibil din mai multe cauze, inclusiv din interceptări ale ale controalelor avionului de către un hacker.

Adreas Lubitz, copilotul care a prăbuşit avionului Airbus A320 al companiei Germanwings în Alpii francezi la 24 martie, a fost consultat de 41 de medici în ultimii cinci ani.

Avionul Airbus A320 al companiei Germanwings, care se deplasa de la Barcelona (Spania) la Düsseldorf (Germania) s-a prăbuşit în Alpii francezi provocând moartea a 150 de persoane, între care 72 de germani şi 50 de spanioli. Potrivit primelor elemente ale anchetei, avionul a fost prăbuşit intenţionat de copilotul german Andreas Lubitz, care suferea de probleme psihice.

https://www.realitat...pi_2076331.html

 

 

 

O fi adevarat? Ce scrie presa germana?



#274
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 24 iunie 2017 - 09:17

Ultimele(mele) informatii referitor la cazul avionului prabusit,sunt din martie,la o zi dupa comemorarea a doi ani de la prabusirea avionului,tatal co pilotului Andreas Lubitz,a dat o conferinta de presa in care a afirmat ca ar avea dovezi ca fiul lui nu a fost depresiv,ca nu el ar fi provocat prabusirea avionului si ca cere redeschiderea cercetarilor.

 

Este interesanta aceasta directie a cercetarilor,nu am auzit nimic de ea,nu am auzit/citit nicaieri de aceasta supozitie,cum ca avionul ar fi fost hackerit.



#275
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 24 iunie 2017 - 09:26

Pai nu cred că e imposibil, din păcate asta e reversul avansului tehnologiei. Dacă un puști obișnuit poate intra prin bluetooth in posturile de radio ale mașinilor de lângă el, care stau la semafor, și le poate controla/schimba, nici nu vreau să mă gândesc ce poate face un hacker profesionist!!




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -