Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Stimulator electric pentru abdomen, este ceva de capul lui?

abdomen extra plat

19 raspunsuri la acest subiect

#1
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 20 martie 2015 - 16:40

1822179_1.jpg

Cred ca acum vreo 12 ani de zile am vazut prima oara la Teleshoping acest stimulator ca o curea care se pune pe burta si prin impulsuri electrice iti incordeaza (antreneaza) muschii de la abdomen.

 

Un prieten care era foarte gras si-a cumparat aparatul in speranta ca o sa dea jos grasimea de pe burta. Eu - care la vremea aceeea faceam sport vreo 10 ore pe saptamana - radeam de el spunand: "Cu acest aparat poti sa-ti lucrezi muschii la abdomen in timp ce mananci pe canapea".

 

Anii au trecut, am devenit mai sedentar si recunosc ca mi-a facut cu ochiul un astfel de aparat cand l-am vazut de vanzare la Lidl.

 

Este ceva de capul lui? Ati folosit asa ceva? Ce experiente aveti? Este sanatos?

 

Poate doamnele si domnisoarele de la "Abdomenul Extraplat" sa fie si dansele interesate ....



#2
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 20 martie 2015 - 16:46

nu cred ca are rezultate pe masura promisiunilor. poate doar sa-l folosesti complementar, cu regim si mult sport. sau daca esti accidentat la mana/picior/umar si nu-ti poti face programul de antrenament o anumita perioada.

 

logic gandind, daca ar fi atat de eficient, nu s-ar mai chinui oamenii la sala, sa-si tonifieze diferite grupe de muschi. ar sta acasa, conectati la electrozi, muschii ar lucra si toata lumea ar avea un aspect fit and slim, nu-i asa ?



#3
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 20 martie 2015 - 16:59

aceasta metoda, insa, pare a avea rezultate

http://trascu.ro/blo...romiostimulare/



#4
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 20 martie 2015 - 17:27

 

Cred ca acum vreo 12 ani de zile am vazut prima oara la Teleshoping acest stimulator ca o curea care se pune pe burta si prin impulsuri electrice iti incordeaza (antreneaza) muschii de la abdomen.

 

Un prieten care era foarte gras si-a cumparat aparatul in speranta ca o sa dea jos grasimea de pe burta. Eu - care la vremea aceeea faceam sport vreo 10 ore pe saptamana - radeam de el spunand: "Cu acest aparat poti sa-ti lucrezi muschii la abdomen in timp ce mananci pe canapea".

 

Anii au trecut, am devenit mai sedentar si recunosc ca mi-a facut cu ochiul un astfel de aparat cand l-am vazut de vanzare la Lidl.

 

Este ceva de capul lui? Ati folosit asa ceva? Ce experiente aveti? Este sanatos?

 

Poate doamnele si domnisoarele de la "Abdomenul Extraplat" sa fie si dansele interesate ....

 

 

pai si pe prietenul tau l-ai intrebat? ca el se pare a a avut experienta directa si cu canapeaua si kilogramele si aparatul :D

 

glumesc. stiu ca functioneaza, daca asta vrei -  muschi lucrati la curent - se poate. dar domnisoarele de la extraplat or sa-ti spuna ca efectul psihologic al sportului lipseste cu desavarsire :)

 

mie imi mai pune acupuncturistul curent in picioare pt quadricepsul interior fiindca e f slab dezvoltat in comparatie cu cel exterior si asta imi deplaseaza rotula si imi da batai de cap cu genunchii.

 

dar e printre cele mai creepy experiente pe care le-am trait vreodata... plus ca pleci tot cu senzatia de lancezeala pe canapea :)


Editat de Aqai, 20 martie 2015 - 17:29 .


#5
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 20 martie 2015 - 17:35

Eu am facut la salon, cu electrostimulatoare profesionale si zeci de electrozi, la putere maxima. Cu efect 0 [:)]



#6
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 20 martie 2015 - 17:36

no six pack, rall?



#7
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 20 martie 2015 - 18:18

ha,ha, tocmai ma pregateam sa intreb de prietenul gras si mi-a luat-o inainte Aqai. Si eu am facut la salon cu nu-s ce electrozi, acum vreo 15 ani cu efect 0 taiat in 4  [:-)))] .  Si faptul ca e vindut de Lidl, ce rezultate vrei, in afara de un gidilit placut la burtica? [:)]



#8
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 20 martie 2015 - 18:31

unde mai gadilit placut?

 

pe mine ma arunca in disperare nenea doctor acupuncturistul, imi sar picioarele fara mine, fara sa ma astept, fara sa pot controla procesul... rade de mine ca sunt singura pacienta care nu vrea muschi la canapea, asa de neplacut imi e.

 

creepy, precum am mai spus.

 

din cate stiu eu astea dau rezultate cu folosire intensiva. rau :)


Editat de Aqai, 20 martie 2015 - 18:32 .


#9
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 20 martie 2015 - 18:34

Aqai, centura aia de la Lidl te gidila.



#10
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 20 martie 2015 - 18:35

apai atunci clar e apa de ploaie 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -