Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Urgent - sfat juridic - Teapa saltea magnetica!

impulser saltea magnetica denuntare unilaterala analize analize medicale gratuite

128 raspunsuri la acest subiect

#21
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 18:02

Va multumesc mult tuturor,o sa va anunt cum se finalizeaza.



#22
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 18:03

ramiris, de aici am preluat fragmentul, ai ceva de derulat pana ajungi la postarea respectiva

userul este DV si a postat in 19 feb 2014...

 

https://lunguldrumpa...10/28/impulser/

 

Multumesc mult!



#23
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 18:29

O-ho-ho, Impulser asta e o mare teapa, am citit si noi pe net, asta e metoda lor de a tepui oamenii in varsta.

 

Mult succes!


Editat de lavi02, 13 martie 2015 - 18:35 .


#24
catrinik

catrinik

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.928 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 19:20

Cam asa actioneaza

http://www.viata-med..._9139-dArt.html

 

Am mai gasit chestia asta:

Oricum, daca reusiti sa aflati de teapa in timp util, aveti, potrivit art. 9 din OG 106/1999 privind contractele incheiate inafara spatiilor comerciale, 7 zile de la incheierea contractului sau de la livrarea produsului, in care puteti denunta unilateral contractul. Evident, contractul poate fi anulat si pentru faptul ca respectivul "comerciant" foloseste practici inselatoare, neloiale (afirmarea unor calitati vindecatoare ale produsului, inscenarea unui concurs, etc.)..

 

Au mai patit si altii:

http://forum.softped...aj/page__st__36


Editat de catrinik, 13 martie 2015 - 20:25 .


#25
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 20:35

Am făcut toate demersurile de care v-am spus deja (OPC, notificare denunțare unilaterala a contractului și email în care am anunțat firma de aceste lucruri și de poziția noastra). Am vorbit pe indelete și cu calm cu soțul care e de părere ca trebuie sa facem și sesizare la poliție pentru ca e important sa se stopeze porcăria asta. Ce-am făcut pana acum rezolva doar problema punctuala a mamei mele. Dar schema ăsta de înșelătorie odioasa care stoarce bani de la oameni în vârstă prin tehnici împuțite de manipulare o sa continue dacă ne oprim aici și ne mulțumim sa ne ocupam de cazul nostru și atât.

Editat de ramiris, 13 martie 2015 - 20:42 .


#26
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 21:01

Cam asa actioneaza
http://www.viata-med..._9139-dArt.html
 
Am mai gasit chestia asta:
Oricum, daca reusiti sa aflati de teapa in timp util, aveti, potrivit art. 9 din OG 106/1999 privind contractele incheiate inafara spatiilor comerciale, 7 zile de la incheierea contractului sau de la livrarea produsului, in care puteti denunta unilateral contractul. Evident, contractul poate fi anulat si pentru faptul ca respectivul "comerciant" foloseste practici inselatoare, neloiale (afirmarea unor calitati vindecatoare ale produsului, inscenarea unui concurs, etc.)..
 
Au mai patit si altii:
http://forum.softped...aj/page__st__36


Catrink, citind mesajul tău și articolele la care face trimitere mă întreb dacă plângerea noastră la poliție va rezolva ceva. Văd ca e de notorietate fenomenul si cu toate astea merge nestingherit înainte. Cred ca din cauza notorietatii nedorite se ascund în spatele unor fundații când fac invitațiile la 'analize gratuite' - în cazul mamei fundația care oferea analizele se numește 'Parinți și bunici', dacă o exista.

Oricum noi plângerea la poliție o facem.

#27
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 21:30

Exista si in Germania asemenea escroci...organizeaza in general excursii, Kaffeefahrten se cheama...in general invita oameni in varsta, cica au castigat o excursie gratuita...ii duc intr-o locatie unde le prezinta diverse produse si ii ametesc cu lugu-lugu pana cumpara...produsele alea sunt vandute cu preturi de x ori mai mari decat in alte parti...sau sunt produse care nu iti folosesc la nimic...

Ramiris, bafta multa! si eu as face reclamatie la politie.

#28
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 21:36

Pe mine ma revolta nesimtitii astia care profita asa de batrani. pacat ca nu ii poti da in judecata...

 

ai putea sa mergi la ei cu un avocat (daca ai vreun prieten) sau sa le trimiti o scrisoare in care sa le spui ca dat fiind paftul ca analizele nu au fost facute, sau ca acea masurare a oxigenului nu are nici o legatura cu analizele care presupun ca sunt stipulate in contract, ii dai tu pe ei in judecata pt prejudicii aduse mamei tale, care din cauza lor a suferit un stres major.


Editat de XIO, 13 martie 2015 - 21:42 .


#29
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 22:07

ai putea sa mergi la ei cu un avocat (daca ai vreun prieten) sau sa le trimiti o scrisoare in care sa le spui ca dat fiind paftul ca analizele nu au fost facute, sau ca acea masurare a oxigenului nu are nici o legatura cu analizele care presupun ca sunt stipulate in contract, ii dai tu pe ei in judecata pt prejudicii aduse mamei tale, care din cauza lor a suferit un stres major.


Nu scrie nimic în contract de analize. Scria doar pe invitația pe care i-as trimis-o prin posta dar pe care au avut grija sa o oprească la intrare. Mama a păstrat plicul, are fundația aia la expeditor, fundație care n-a mai intrat în nici un fel în ecuație.

O sa facem plângere la politie pentru înșelătorie, sa cerem investigații în legătură cu modul în care au intrat nenorociții astia in posesia datelor ei de contact. O să atașez și articolele puse de voi aici care arate ca nu e un caz singular. Dacă mai aveți idei ce pot reclama va rog sa-mi spuneți. Politia cauta ingeneral motive sa inchida repede si fara mari eforturi sesizarile, cu cat mamleg de mai multe cu atat sunt sanse mai mari sa faca ceva.
O prietena mă întreba dacă i-au servit cu ceva, poate i-au drogat. Mama a zis ca doar apa și ca nu crede ca au drogat-o, doar si-au bătut joc de ea... E așa de supărată săraca, Nu-i vine sa creadă ca niște oameni se pot preta la asemenea josnicii. Tot zice ca a trăit degeaba 75 ani.

Editat de ramiris, 13 martie 2015 - 22:09 .


#30
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 22:43

Zi-i ca nu e singura, soacra-mea e om citit, om scolit, om care a condus echipe la viata lui, si tot pune botul (sa ma ierte, dar asa e) la porcariile astea. O pocneste o naivitate, de zici ca ii canta magicianul din flautul fermecat.

 

Dar sa stiti ca nu numai firmele-fantoma se preteaza la asa ceva, soacra-mea si-a furat-o si de la Romtelecom.


Editat de Selene_Bunny, 13 martie 2015 - 22:44 .




Etichetat si cu impulser, saltea magnetica, denuntare unilaterala, analize, analize medicale gratuite

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -