Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 5

bobocei octombrie bebelus 2014

372 raspunsuri la acest subiect

#191
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 29 martie 2015 - 20:10

Miky, imi pare tare rau pt experienta avuta. Din pacate, tot mai des aud de cazuri si experiente negative...
Multa sanatate iti doresc si sa dea Domnul sa nu mai fie nevoie sa apelezi la serviciile lor!!

#192
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 29 martie 2015 - 20:17

Mai vroiam sa zic ceva. Silvia, Miky, Shmily si toate celelalte mamici care aveti 2 copilasi, vreau sa va spun ca va admir tare mult, eu nu stiu cum m-as descurca.
Pe mine a inceput deja lumea sa ma toace la cap sa il fac si pe al doilea, fiecare venind cu fel si fel de argumente. Eu, in schimb, nici nu ma gandesc. De cand ma stiu mi-am dorit un copil si mi se pare ca asa cum suntem acum, in 3, este formula magica :)))
Fetelor, cate sunteti la primul bebe, il planuiti si pe al doilea??

#193
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 martie 2015 - 20:26

Mai vroiam sa zic ceva. Silvia, Miky, Shmily si toate celelalte mamici care aveti 2 copilasi, vreau sa va spun ca va admir tare mult, eu nu stiu cum m-as descurca.
Pe mine a inceput deja lumea sa ma toace la cap sa il fac si pe al doilea, fiecare venind cu fel si fel de argumente. Eu, in schimb, nici nu ma gandesc. De cand ma stiu mi-am dorit un copil si mi se pare ca asa cum suntem acum, in 3, este formula magica :)))
Fetelor, cate sunteti la primul bebe, il planuiti si pe al doilea??

intr-u totul de acord cu tine! in 3 e si la noi formula magica, ne e bine asa cum suntem. Toata admiratia si respectul pentru mamici cu mai multi puiuti.

 

P.S. ma bucur ca v-ati simtit bine si bebe a fost un exemplu model de bebe in calatorie :)



#194
miky_mamica

miky_mamica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 518 mesaje

Postat 30 martie 2015 - 14:43

Asa a fost si la noi formula magica in 3 la inceput. Dar Luca crescand si trecand prin toate fazele ne-am dat seama ca inca un copil ne-ar intregi familia si mai bine.

Asa ca sa nu spuneti niciodata ca nu stii peste 2 sau mai multi ani ce iti doresti!



#195
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 30 martie 2015 - 14:56

da, ai dreptate miky, doar ca e stresant cand te indruma toti sa-i faceti o surioara/fratior [batcap]



#196
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 01 aprilie 2015 - 10:42

Off fetelor, pe noi ne-au prins 6 lunite cu o noua viroza.  [sad] Nu am dormit toata noaptea, se trezea la fiecare 5, 10 minute, gemea in somn, cred ca de durere de gat.. Deja e a 3-a viroza in 2 luni.. II multumesc lui Dumnezeu ca nu au fost complicatii pana acum, insa tare greu mai este..



#197
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 01 aprilie 2015 - 12:45

of silvia...imi pare tar rau de voi, sper sa va faceti bine in curand si sa nu va mai prinda iar...numai bine!!!! si multa putere!!! [flo2] [flo2] [flo2]



#198
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 09:12

ce mai faceti mamici????

 

noi ne chinuim rau cu somnul de zi...................



#199
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 09:22

cu intarziere si scuze....La Multi Anisori Ingriduta!!!!!!!!! [il] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata]



#200
Kmy11

Kmy11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 09:36

Buna dimineata,
Bebelina mea a fost ieri cam agitata si nu a dormit destul ziua, asa ca pe seara a tras o portie zdravana de plans. Pana la urma a adormit 30 min si si-a revenit. Noptile sunt ...diferite. Cateodata doarme fara sa manance de la 23:30 pana pe la 5 sau 6, altadata se trezeste la 3. Are nopti agitate cand cere suzeta mereu....incerc sa o dezvat dar nu prea imi iese, dar si nopti linistite cand se foieste putin.
In rest e bine, vesela. De 2 zile suntem si cu soacra asa ca e putin mai multa agitatie pentru ea.
Nu am inceput inca diversificarea desi deabia astept :). Dr ne-a recomandat sa asteptam pana la vaccin de 6 luni.

Silvia, sper ca ati trecut peste viroze! Imi pare rau ca ati patit asa...3 viroze in asa scurt timp.

Anda, cum mai stati cu greva? La noi a trecut de ceva vreme. Chiar ma gandem ca ne-am cam chinuit vreme de 2 luni.

Voua cu cat timp inainte v-a venit decizia pentru indimnizatie? Ma refer la perioada dinainte de a primi banii.

Azi e asa vant afara....nu prea putem iesi :(

O zi linistita va urez!



Etichetat si cu bobocei, octombrie, bebelus, 2014

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -